Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем

Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем

Назва:
Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем


Комп'ютерні мережі відносяться до розподілених (або децентралізованих) обчислювальних систем. Оскільки основною ознакою розподіленої обчислювальної системи є наявність декількох центрів обробки даних, то нарівні з комп'ютерними мережами до розподілених систем відносять також мультипроцесорні комп'ютери і багатомашинні обчислювальні комплекси.
Мультипроцесорні комп'ютери
У мультипроцесорних комп'ютерах є декілька процесорів, кожний з яких може відносно незалежно від інших виконувати свою програму. У мультипроцесорі існує загальна для всіх процесорів операційна система, яка оперативно розподіляє обчислювальне навантаження між процесорами. Взаємодія між окремими процесорами організується найбільш простим способом через загальну оперативну пам'ять.
Сам по собі процесорний блок не є закінченим комп'ютером і тому не може виконувати програми без інших блоків мультипроцесорного комп'ютера пам'яті і периферійних пристроїв. Всі периферійні пристрої є для всіх процесорів мультипроцесорної системи загальними. Територіальну розподіленність мультипроцесора не підтримує всі його блоки розташовуються в одному або декількох близько розташованих конструктивах, як і у звичайного комп'ютера.
Основна перевага мультипроцесора його висока продуктивність, яка досягається за рахунок паралельної роботи декількох процесорів. Оскільки при наявності загальної пам'яті взаємодія процесорів відбувається дуже швидко, мультипроцесори можуть ефективно виконувати навіть додатки з високою мірою зв'язку за даними.
Ще однією важливою властивістю мультипроцесорних систем є відмовостійкість, тобто здібність до продовження роботи при відмовах деяких елементів, наприклад процесорів або блоків пам'яті. При цьому продуктивність, природно, знижується, але не до нуля, як в звичайних системах, в яких відсутня надмірність.
Багатомашинні системи
Багатомашинна система це обчислювальний комплекс, що включає в себе декілька комп'ютерів (кожний з яких працює під управлінням власної операційної системи), а також програмні і апаратні засоби зв'язку комп'ютерів, які забезпечують роботу всіх комп'ютерів комплексу як єдиного цілого.
Робота будь-якої багатомашинної системи визначається двома головними компонентами: високошвидкісним механізмом зв'язку процесорів і системним програмним забезпеченням, яке надає користувачам і додаткам прозорий доступ до ресурсів всіх комп'ютерів, що входять в комплекс. До складу засобів зв'язку входять програмні модулі, які займаються розподілом обчислювального навантаження, синхронізацією обчислень і реконфигурацією системи. Якщо відбувається відмова одного з комп'ютерів комплексу, його задачі можуть бути автоматично перепризначувати і виконані на іншому комп'ютері. Якщо до складу багатомашинної системи входять декілька контролерів зовнішніх пристроїв, то у разі відмови одного з них, інші контроллери автоматично підхоплюють його роботу. Таким чином, досягається висока відмовостійкість комплексу загалом.
Крім підвищення відмовостійкості, багатомашинні системи дозволяють досягнути високої продуктивності за рахунок організації паралельних обчислень. У порівнянні з мультіпроцесорними системами можливості паралельної обробки в багатомашинних системах обмежені: ефективність разпаралелювання різко знижується, якщо задачі, що паралельно виконуються тісно пов'язані між собою за даними. Це пояснюється тим, що зв'язок між комп'ютерами багатомашинної системи менш тісний, ніж між процесорами в мультіпроцесорній системі, оскільки основний обмін даними здійснюється через загальні багатовхіді периферійні пристрої. Кажуть, що на відміну від мультипроцесорів, де використовуються сильні програмні і апаратні зв'язки, в багатомашинних системах апаратні і програмні зв'язки між обробляючими пристроями є більш слабими. Територіальна розосережденність в багатомашинних комплексах не забезпечується, оскільки відстані між комп'ютерами визначаються довжиною зв'язку між процесорним блоком і дисковою підсистемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Обчислювальні мережі як окремий випадок розподілених систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок