Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Проблема штучного інтелекту

Проблема штучного інтелекту

Назва:
Проблема штучного інтелекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Проблема штучного інтелекту


Вступ
Штучний інтелект є зараз «гарячою точкою» наукових досліджень. У цій крапці, як у фокусі, сконцентровані найбільші зусилля кібернетиків, лінгвістів, психологів, філософів, математиків і інженерів. Саме тут зважуються багато корінних питань, зв'язані зі шляхами розвитку наукової думки, із впливом досягнень в області обчислювальної техніки і робототехніки на життя майбутніх поколінь людей. Тут виникають і дістають права громадянства нові методи наукових міждисциплінарних досліджень. Тут формується новий погляд на роль тих чи інших наукових результатів і виникає те, що можна було б назвати філософським осмисленням цих результатів. Тому я порахував актуальним розкрити дану тему в рефераті.


У поняття «штучний інтелект» вкладається різний зміст - від визнання інтелекту в ЕОМ, що вирішують логічні чи навіть будь-які обчислювальні задачі, до віднесення до інтелектуальних лише той систем, що вирішують весь комплекс задач, здійснюваних людиною, чи ще більш широку їхню сукупність. Ми постараємося вичленувати той зміст поняття «штучний інтелект», що найбільшою мірою відповідає реальним дослідженням у цій області.
Як відзначалося, у дослідженнях зі штучного інтелекту учені відволікаються від подібності процесів, що відбуваються в технічній чи системі в реалізованих нею програмах, з мисленням людини. Якщо система вирішує задачі, що людина звичайно вирішує за допомогою свого інтелекту, то ми маємо справу із системою штучного інтелекту.
Однак це обмеження недостатнє. Створення традиційних програм для ЕОМ - робота програміста - не є конструювання штучного інтелекту. Якої ж задачі, розв'язувані технічними системами, можна розглядати як конституюють штучний інтелект?
Щоб відповісти на це питання, треба усвідомити насамперед, що таке задача. Як відзначають психологи , цей термін теж не є досить визначеним. Очевидно, у якості вихідного можна прийняти розуміння задачі як розумової задачі, що існує в психології. Вони підкреслюють, що задача є тільки тоді, коли є робота для мислення, тобто коли мається деяка мета, а засобу до її досягнення не ясні; їх треба знайти за допомогою мислення. Добре з цього приводу сказав Д. Пойа: «...труднощі рішення якоюсь мірою входить у саме поняття задачі: там, де немає труднощі, немає і задачі». Якщо людина має очевидний засіб, за допомогою якого напевно можна здійснити бажання, пояснює він, то задачі не виникає. Якщо людина має алгоритм рішення деякої задачі і має фізичну можливість його реалізації, то задачі у власному змісті вже не існує.
Задача, що так розуміється, у сутності тотожна проблемної ситуації, і зважується вона за допомогою перетворення останньої. У її рішенні беруть участь не тільки умови, що безпосередньо задані. Людина використовує будь-яку знаходиться в його пам'яті інформацію, «модель світу», що мається в його психіці і включає фіксації різноманітних законів, зв'язків, відносин цього світу.
Якщо задача не є розумової, то вона зважується на ЕОМ традиційними методами і, виходить, не входить у коло задач штучного інтелекту. Її інтелектуальна частина виконана людиною. На частку машини залишилася частина роботи, що не вимагає участі мислення, тобто «без уявна», не інтелектуальна.
Під словом «машина» тут розуміється машина разом з її сукупним математичним забезпеченням, що включає не тільки програми, але і необхідні для рішення задач «моделі світу». Недоліком такого розуміння є головним чином його антропоморфізм. Задачі, розв'язувані штучним інтелектом, доцільно визначити таким чином, щоб людина принаймні у визначенні був відсутній. При характеристиці мислення ми відзначали, що його основна функція полягає у виробленні схем доцільних зовнішніх дій у нескінченно варіюють умовах. Специфіка людського мислення (на відміну від розумової діяльності тварин) полягає в тому, що людина виробляє і накопичує знання, зберігаючи їх у своїй пам'яті. Вироблення схем зовнішніх дій відбувається не за принципом «стимул - реакція», а на основі знань, одержуваних додатково із середовища, для поводження в який виробляється схема дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблема штучного інтелекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок