Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мережі Intranet для організацій.

Мережі Intranet для організацій.

Назва:
Мережі Intranet для організацій.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,53 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Мережі Intranet для організацій.


Витоки створення мереж Intranet.
До середини 90-х років в світі існувала велика кількість прикладних засобів групової роботи (groupware). Ці корпоративні системи сумісної роботи вимагали величезних затрат на обслуговування, установку, експлуатацію і навчання співробітників організації. До характерних ознак корпоративних систем можна віднести: довгий життєвий цикл; різноманітність використовуваного апаратного забезпечення, життєвий цикл в якого менший ніж у цілої системи; широке програмне забезпечення; масштабність та складність вирішуваних задач; перетин множин різних предметних ділянок; територіальна розподіленість і орієнтація на використання локальних і глобальних обчислювальних мереж для обміну та обробки інформації. При формуванні таких систем виникають проблеми, пов’язані із сумісністю програмного забезпечення, безпекою інформації, незалежності від апаратних та програмних платформ; розмежуванням доступу до віддалених інформаційних ресурсів, тобто системної інтеграції. Одні системи добре працювали в локальних мережах і погано в розподілених, і навпаки. Неодноразово великі фірми - виробники прикладних засобів намагалися створити щось дійсно зручне і практичне, однак цьому заважала відсутність єдиного стандарту і сумісності між цими системами. Проблема вирішилася оригінально: стандарти і сумісність прийшли з зовсім іншої галузі, яка не претендувала до цього на дану галузь ринку прикладних засобів - з глобальної мережі INTERNET.
Intranet - це закрита для зовнішніх користувачів організація локальної обчислювальної мережі організації, яка використовує добре зарекомендовані і перевірені часом технології глобальної мережі INTERNET. Ці технології забезпечують легкість і простоту роботи для всіх користувачів цієї мережі. Ідеї, реалізовані за роки існування INTERNET, весь досвід створення корпоративних систем були застосовані в середині 90-х років в новій інформаційній системі Intranet. По суті, Intranet - це перенесення перевірених технологій INTERNET у внутрішньокорпоративні мережі. Intranet претендує на ринкову нішу, зайняту до останнього часу продуктами корпоративного призначення. Від них Intranet-системи вирізняються такими перевагами:
опираються на апробовані готові рішення;
суттєво дешевші від інших корпоративних систем з подібними властивостями;
легко інтегруються в уже існуючі інформаційні системи.
Розвиток Intranet.
Стрімкий розвиток Intranet починається з 1994 року. Саме тоді вперше з’явився термін Intranet, який позначає корпоративну інформаційну систему, побудовану на принципах, запозичених з мережі INTERNET. Швидкому успіху мережі Intranet завдячують технології World Wide Web. Мережі Intranet, побудовані на технологіях глобальної мережі Internet, є більше ніж в 2,5 рази дешевшими у порівнянні з іншими спеціалізованими клієнт-серверними технологіями.
Найбільші виробники програмних і апаратних засобів задекларували використання принципів Intranet для своїх внутрішніх виробничих потреб. В кінці 1996 і на початку 1997 року почали з’являтися перші програмні продукти великих фірм-виробників програмного забезпечення. На сьогодні сформована єдина концепція створення мереж Intranet. Вона описує, як і які стандартні INTERNET-технології застосовувати при реалізації мереж Intranet. Згідно з цією концепцією Intranet - це єдине інформаційне середовище організації, яке володіє великими можливостями і яке створене на основі найперспективніших мережних технологій, протоколів і стандартів відкритих систем. Мережа організації повинна утворювати інформаційну пов’язану структуру таким чином, щоб робота співробітників ставала продуктивнішою, а інформація доступнішою і зручною в користуванні. При цьому пошук різноманітних ресурсів, використання баз даних і прикладних програм організації повинні здійснюватись легко і швидко.
Огляд можливостей Intranet.
Мережа Intranet призначена для колективної роботи в організації. Мережа дозволяє автоматизувати процес обробки, зберігання і пошуку потрібної інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Мережі Intranet для організацій.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок