Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> World Wide Web – всесвітня павутина

World Wide Web – всесвітня павутина

Назва:
World Wide Web – всесвітня павутина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
514
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“World Wide Web – всесвітня павутина”


П л а н
World Wide Web – всесвітня павутина.
Гіпертекст та HTML.
URL – уніфікований визначник ресурсів.
Як користуватись Netscape Navigator?
Робота з закладками.
Пошукові системи Internet.
“Страшні повідомлення” Netscape Navigator.
Використання таблиць у HTML.


World Wide Web – всесвітня павутина
World Wide Web (WWW) посідає одне з перших місць серед ресурсів Internet завдяки зручному графічному інтерфейсу, що поєднує звичайний текст і зображення. Але найголовнішою особливістю WWW є звичайний текст і використання гіпертексту, точніше так званих гіпертекстових зв’язків (links). Спробуємо пояснити це поняття.
Уявіть собі велику книгу, у якій деякі слова, речення або малюнки мають таку властивість: коли ви доторкаєтесь до них, книга відкривається саме на тих сторінках, що пов’язані з цими словами або малюнками. Наприклад, якщо доторкнутись до слова Україна , то книга відкриється на сторінках, де розповідається про Україну, її історію. Саме такою “великою книгою” і є WWW. ЇЇ автори – це багато людей, які створюють щораз ові й нові сторінки (Web-pages), пов’язуючи їх у Всесвітню павутину.
Сучасне використання WWW поширюється майже на всі сфери людської діяльності. Це музеї і виставки, газети і журнали, реклама компаній і їхньої продукції, бібліотеки і довідкові бюро, освітні і наукові заклади, країни і міста (які ви можете відвідати, не виходячи зі свого офісу), ресторани і готелі (де ви можете зробити замовлення), магазини, банки тощо. Цей список можна продовжувати до безмежності. Однак повернемся до поняття “гіпертекст” і розглянемо його детальніше, а потім ознайомимося з одним з найпопулярніших програмних продуктів, що дасть змогу скористатися необмеженими можливоcтями WWW.
Гіпертекст та HTML
Той, хто працював у середовищі Windows і користувався програмами допомоги Help, має уявлення про інтерзв’язок. Гіперзв’язок – це слова,. Фрази або зображення, які вказують на іншу частину документа або на інший документ. Як звичайно, вони підкреслені або виокремлені іншим кольором. Процес активізації відбувається шляхом клацання клавішою мишки на гіперзв’язку. Ідею гіперзв’язку запропонував ще у середині 60-х років Дуглас Енгельберт, працівник SRI, а реалізувала її на Всесвітній павутині лабораторія CERN (Женева, Швейцарія) зовсім недавно – у 1992 р., запропонувавши громадськості першу версію WWW, яка одразу ж здобула безліч прихильників і мала велику популярність. Останніми роками розвиток WWW сягнув надзвичайних висот: розроблені для моделювання віртуальної реальності), потужні пошукові системи.
Розглянемо поняття гіпертекстові зв’язки (гіперзв’язки) на такому прикладі. Є фрагмент першої сторінки WWW – серверу Львівської політехніки. Перша сторінка (Homepage) – це вихідний документ для певного Web-серверу . На ній є багато гіперзв’язків. Користувач може подорожувати від документа до документа, активізуючи (вибираючи за допомогою миші) певні гіперзв’язки. Переглянувши одну сторінку, можна перейти до іншої і т.д. Цей процес отримав назву surfing (surfing – швидке пересування по гребнях хвиль). Особливістю WWW є те, що документи, які переглядають, можуть бути на одному або на різних серверах у різних кінцях світу.
А тепер з’ясуємо, як формуються документи для їх подання у WWW. Для цього розроблена спеціальна мова HTML (мова гіпертекстової розмітки). Головною особливістю цієї мови є її повна незалежність від типу комп’ютера, на якому переглядають документи. Документи, створені за допомогою HTML, мають, як звичайно, розширення файлів HTML або htm. Їх можна створювати за допомогою вільного редактора. Для передавання гіпертексту комп’ютерною мережею використовують спеціальні протоколи обміну http (Hyper Text Transder Protocol – протокол передавання гіпертексту з https (Hyper Text Transder Protocol Secure – захищений протокол передавання гіпертексту).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: World Wide Web – всесвітня павутина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок