Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу

SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу

Назва:
SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,33 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу


Міжнародна міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу – SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) – одна з найбільших у світі систем банківських повідомлень. Мета її створення – забезпечення всім учасникам доступу до цілодобової високошвидкісної мережі передачі банківської інформації в стандартній формі за високого ступеня контролю і захисту від несанкціонованого доступу.
Акціонерне товариство SWIFT засноване в Брюсселі 1973 р. групою європейських і північноамериканських банків, знаходиться під юрисдикцією права Бельгії і належить банкам – членам товариства. Штаб-квартира розміщена в Бельгії (Ла-Юльп). Першими членами SWIFT стали 239 банків із 15 країн. У даний час до неї входять 2231 банк із 106 країн (усього 3986 клієнтів).
Висока надійність системи, підтримка провідних банків світу, стабільна продуктивність, високий рівень стандартизації зумовили незмінний ріст її популярності. Як свідчать дані (рис. 1), з моменту утворення системи кількість зареєстрованих членів зросла з 239 у 1973 р. до 1432 у 1990 р. (майже в шість разів), а учасників – із 670 у 1977 р. до 1190 у 1990 р. (на 56 %). У середньому темпи росту зареєстрованих членів склали за десятиліття (1980-1990 рр.) 3-4 %, а учасників – 2-3 %. Перші десять років існування стали періодом загального визнання. За цей час число учасників і членів виросло в п'ять і два рази, відповідно.
Членами системи можуть бути тільки центральні контори банків, відділення і філії – тільки учасниками. Різниця у тому, що члени можуть брати участь у Вищих зборах товариства, а учасники цього права позбавлені.
Менш динамічно йшов процес підключення користувачів до програмних комплексів (рис.2.) З 1977 по 1990 р. число залучених членів зросло з 853 до 1258 (на 47 %), а учасників – із 633 до 997 (58 %).
Рис. 1. Графік динаміки реєстрації у системі SWIFT
Рис. 2. Графік динаміки підключення до SWIFT
Середньорічні темпи підключення склали 1-2 %. Таке становище пояснюється дорожнечею устаткування, необхідністю навчання персоналу, тривалістю перебудови структури роботи банківських установ під вимоги SWIFT.
Процес розвитку системи йшов у "глибину" і "ширину". Це означає, що з одного боку відбувалась деяка універсалізація, впровадження в найрізноманітніші сфери банківської активності, а з іншого – експансія в географічному аспекті (на ринки країн Східної Європи та АТР). Так, у 1995 р. перше місце за активністю належало країнам Європи, Ближнього Сходу та Африки (рис. 3). Значно слабше проявили себе держави американського континенту. На них прийшлося лише близько 20 % сумарної кількості перекладів і повідомлень.
Рис. 3. Графік діяльності SWIFT
Причину можна пояснити сильними позиціями вітчизняних систем (Chips, Fedwire). Досить значною є частка азіатсько-тихооке-анського регіону, що продовжує зростати (15 %).
Бурхливий розвиток східно-азіатських фінансових ринків, торгова експансія "нових індустріальних країн" безумовно викликали зростання платіжного обороту всередині регіону із зовнішнім світом. Така тенденція проявилася в тому, що в 1993 р. на частку АТР прийшлося 20 % обороту SWIFT за операціями із цінними паперами проти 16 % країн Північної і Південної Америки.
Таким чином, вищенаведені цифри переконують нас у популярності даної системи та в тому, що вищий менеджмент налаштований на зміни. Необхідно підкреслити, що SWIFT знаходиться у приватній власності, що дозволяє достатньо оперативно приймати рішення. Вищим органом товариства є Вищі збори членів товариства, які проводяться чотири рази на рік, органом керування – Рада керуючих (її ще називають Міжнародною радою директорів). Квота кожної країни в ньому визначається залежно від обсягу операцій банків – членів товариства. Кожна країна або їхня група, на частку якої припадає не менше 1,5 % усіх повідомлень, що передаються системою, одержує право висунути одного представника до Ради управляючих, а з часткою понад 6 % – двох представників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок