Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Сучасні мережі передачі даних

Сучасні мережі передачі даних

Назва:
Сучасні мережі передачі даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Сучасні мережі передачі даних


Мережі передачі даних зв'язують користувачів з базами даних науково-технічної і патентної інформації, створюючи гігантську інформаційну систему, користуватися послугами якої мають можливість мільйони фахівців. У наш час інформаційно-обчислювальні мережі охопили промислове розвинені райони земної кулі, особливо США, Західну Європу і Японію. За даними англійської фірми Logica, тільки в Західній Європі знаходиться в експлуатації близько 150 мереж. Причини швидкого розвитку мереж передачі даних очевидні: по-перше, мережа дозволяє абоненту бази даних вести з нею діалог, не виходячи з своєї установи або з дому, по-друге, мережі дозволяють власникам комп'ютерів здійснювати інформаційно-обчислювальний сервіс, включаючи продаж за кордон своїх послуг. Завдяки мережам виникла реальна основа для вивчення інформаційної політики фірм і країн, що протягом найближчих років стане домінуючою частиною науково-технічного процесу.
Так, ще в 1978 р. західноєвропейські користувачі щомісяця витрачали близько 7 тис. годин термінального зв'язку на роботу з американськими базами даних і використання обчислювальних ресурсів США. Така можливість надавалася мережами Telenet і Tymnet. Експорт інформаційно-обчислювального сервісу США складав в 1980 р. приблизно 5 млрд дол. Тільки Канада оплачує на 1 млрд дол. обчислювальні послуги, якими вона користується у США.
У 1980 р. приблизно 500 тис. терміналів було встановлено в Західній Європі та близько 1 млн у США. Що ж стосується користувачів, які мають прямий доступ до баз даних, то їхня чисельність у Західній Європі переважала на той час 2.5 млн.
Як правило, національні мережі передачі даних швидко стають міжнародними, бо перехід з однієї мережі до іншої не є складним технічним завданням, а скоріше визначається інформаційною політикою.
У США функціонують багато мереж: до найбільш великих відносяться мережі Arpanet, Tymnet, Telenet, Cybernet, Infranet, DCS, РСІ, Nasdaq, Merit, Mark, TUCC. Однією з перших і найбільш широких у наш час мереж є мережа Arpanet, що почала експлуатуватися в 1971 р. Мережа належить Агенції перспективних досліджень Міністерства оборони США (Advanced Research Project Agency). Розробка мережі з'явилася своєрідною реакцією науково-технічних кіл США на успіхи в СРСР, зокрема запуск першого радянського супутника. У розробці ідеологічних основ мережі як ланки, що інтегрує, у системі обчислювальних центрів відому роль зіграла фірма RAND Corporation, а взагалі у розробці мережі брало участь декілька десятків інститутів, фірм, університетів. Річні витрати при цьому складали близько 80 млн дол.
Мережа налічує більше, ніж 100 комутаційних вузлів і об'єднує безліч обчислювальних центрів, у складі яких знаходиться одна із самих великих у світі машин Illiac-IV. Усі комп'ютери цієї мережі (в основному ІВМ 360/14, 67, 75, 91, ІВМ 370/145, РDР-11/40 або 45) працюють у режимі розподілу часу і обслуговують користувачів, віддалених від комп'ютера інколи на декілька сотень кілометрів. Окрім 100 вузлів у США два вузла цієї мережі знаходяться в Європі – у Лондоні та Осло.
Мережа Arpanet працює з комутацією пакетів і в свій час стала для багатьох розробників мереж з пакетною комутацією своєрідним полігоном. У мережі використовуються низькошвидкісні комутуємі канали і високошвидкісні орендовані канали (до 50 кбіт/с). Для зв'язку з Гавайськими Островами і Лондоном використовується супутниковий зв'язок. У мережі забезпечується таємність інформації, що передається. Витрати користувача мережі складають 0.28 дол. на 1000 повідомлень незалежно від відстані.
Як продовження ідей, закладених при проектуванні мережі Arpanet, Агенція перспективних досліджень почала розробки мереж суто військового призначення – мережі глобального цифрового зв'язку Автодін-2 і всесвітньої мережі військового командування і управління WWMCCS – World wide Military Command and Control System. На підставі досвіду, отриманого при розробці і експлуатації мережі Arpanet, американська фірма Bolt Barance & Newman розробила в початку 70-х рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сучасні мережі передачі даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок