Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Екологічні інформаційні системи

Екологічні інформаційні системи

Назва:
Екологічні інформаційні системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,12 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Екологічні інформаційні системи


Зростання антропогенного навантаження на довкілля в другій половині ХX ст. призвело до загострення багатьох екологічних проблем. Можливі перспективи їх розв'язання пов'язані з реалізацію концепції "сталого розвитку" – стабільного співіснування людства і природи. Важливі елементи наданої концепції – збереження і відтворення ресурсної бази сільського господарства, оптимізація застосування засобів хімізації хліборобства, поліпшення структури землекористування на основі об'єктивної характеристики агроекологічної ситуації. Все це вимагає:–
опрацювання алгоритмів оцінки стійкості екосистем; –
вивчення закономірностей їх динаміки; –
вдосконалення методики оцінки впливу на довкілля, включаючи еколого-економічний прогноз.
Провідна роль у перелічених дослідженнях належить численним засобам. Необхідно підкреслити роль системного аналізу як основного інструменту дослідження геоекологічних систем різноманітного рівня, коли проведення широкомасштабних натурних досліджень і експериментів неможливо або ускладнено. Випущена в 1997 р. Міжнародним інститутом прикладного системного аналізу (Luxembourg, Austria ) бібліографія налічує понад 50 тис. публікацій за останні 25 років, що свідчить про постійно зростаючий інтерес до цих питань.
Математичне моделювання – один із основних інструментів системного аналізу, що дозволить у низці випадків уникнути трудомістких натурних експериментів, що дорого коштують. На основі результатів прогнозування динаміки геосистем вирішуються питання раціонального застосування добрив і засобів захисту рослин, проведення комплексної меліорації та окультурювання полів, оптимізації структури землекористування та ін. Ведуться дослідження у сфері організації "ландшафтного хліборобства" – оптимізації сільськогосподарського використання земель залежно від місцевих умов (рельєфу, клімату, ґрунтових умов, розміщення інших господарських об'єктів).
Діапазон і масштаб процесів, що моделюються, дуже великий – від глобальної екології до прогнозування динаміки окремих компонентів агроценозів, тому при класифікації екологічних моделей використовуються різноманітні підходи. Більшість авторів виділяють статичні та динамічні моделі. Статичні моделі формалізують зв'язок між показниками без врахування змінної часу. Динамічні моделі використовуються для оцінки явищ у розвитку. Функціональні моделі відрізняються від емпіричних тим, що враховують механізм процесу. Це дозволяє використати їх для прогнозу станів об'єкту, що спостерігалися раніше. Відмінності між стохастичними і детермінованими моделями випливають з їх назви. При описі невизначених процесів у природних системах (агрометеорологічні умови, міграція речовин за профілем ґрунтів, трансформація пестицидів, виділення кордонів ґрунтових ареалів, виникнення спалахів хвороб рослин, динаміка чисельності шкідників та ін.) рекомендується використати вірогідністні підходи.
Найбільш часто застосовуються моделі: статистичні, математичної фізики (дифузні), балансові динамічні, матричні, теорії дослідження операцій, приватні типу" ресурс-споживач " і аналогічні їм, а також ціла група дискретних математичних моделей. Статистичні моделі будуються на допущенні, що процес, який досліджується, є випадковим і може бути вивчений за допомогою статистичних засобів аналізу систем. Вони включають емпіричні та динамічні статистичні моделі, кореляційний і факторний аналіз, багатомірне шкалування, аналіз часових рядів. Для зниження розмірності статистичних моделей використовується низка засобів, наприклад, виділення головних компонент у регресивних рівняннях і гармонійних рядах.
В історії опрацювання статистичних моделей продуктивності агроценозів можна виділити декілька етапів: за узагальненими агрокліматичними показниками; емпіричними рівняннями регресивного типу; динаміко-статистичними і фiзико-статистичними моделями; комплексними імітаційними моделями.
Засоби прогнозування врожаїв, основані на обліку агрокліматичних ресурсів регіону, опрацьовуються в агрометеорології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічні інформаційні системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок