Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Визначення трудовитрат на випуск інформаційної продукції

Визначення трудовитрат на випуск інформаційної продукції

Назва:
Визначення трудовитрат на випуск інформаційної продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Визначення трудовитрат на випуск інформаційної продукції


Для визначення трудовитрат інформаційного органу на випуск інформаційної продукції в цілому або кожного виду продукту чи послуги окремо, потрібно їх обліковувати. Як і будь-яка споживча вартість або корисний ефект, створюваний працею, вся без винятку інформаційна продукція повинна мати певну кількісну міру.
Відомо, що в якості вимірників обсягів виробництва виступають натуральні, трудові і вартісні показники.
Натуральні показники є якісною мірою того боку конкретного продукту, який характеризує їх як особливі природні тіла, об'єкти, речі, як однорідні продукти з відображеними в їх назві характеристиками, наприклад: кількість примірників, сторінок, авторських аркушів, видавничий аркуш тощо. Однорідна продукція може групуватися в більш загальні групи за методами їхнього виробництва, формами кінцевого результату, матеріальних носіїв: друкована продукція, для якої загальним натуральним вимірником слугує обліково-видавничий аркуш, примірник, карткова продукція – картка; електронна – байти тощо.
В принципі, всю інформаційну продукцію на матеріальних носіях досить легко обліковувати в натуральних показниках (приміром, кількість інформацій, довідок, оглядів, підготовлених документів, обліково-видавничіх аркушів, авторських аркушів, тиражів тощо), проте такий облік є настільки абстрактною одиницею, що при його використанні губляться всі особливі, специфічні якості і відмінність. Міра різноманітності інформаційних продуктів і послуг зводиться до нуля і такий облік несе нульову інформацію про об'єкт обліку. Методики ж зведення обсягів продукції в натуральних показниках до єдиного показника з врахуванням її специфіки і особливостей не існує.
Ще складніша справа з обліком і вибором натуральних вимірників для такої інформаційної продукції – як послуга. Нематеріальний характер інформаційних послуг позбавляє їх специфічної кількісної міри, яка притаманна всім матеріальним об'єктам. Тому щодо них мову можна вести лише про непрямі натуральні вимірники. Тоді як послуга є певною формою зв'язку, взаємодії зі споживачами (абонентами), найважливішим непрямим її показником є кількість обслужених споживачів (абонентів) з їх диференціацією за видами чи режимами обслуговування – з боку суб'єкта і за формами (прямі і посередницькі) – з боку об'єкта.
Отже, для рішення локальних облікових завдань можуть використовуватися кількісні показники вкупі з такими складовими непрямого показника, які характеризують об'єми продукції, кількість абонентів та комунікаційну інтенсивність. Наприклад, кількість сигнальних інформацій, які направлені абонентам ВРІ за певний проміжок часу; кількість інформацій, що припадає на одне ДЗК тощо. Проте ці показники, знов таки, не враховують специфічність підготовки і надання кожної послуги і видання інформаційного продукту.
Зі сказаного видно, що ні для інформаційної продукції, ні для такої її різновидності як послуги, ні, тим паче, для загальної сукупності результатів і наслідків НІД, не можуть бути підібрані універсальні натуральні вимірники, за якими можна було б обліковувати їхній сумарний обсяг, засобами співставлення різнорідних видів продукції і послуг і приведення їх до єдиної розмірності. Між натуральними вимірниками і кількісною мірою існують суттєві протиріччя, які виражаються в специфіці інформації як продукції. Натуральні вимірники відображають лише певні якості продуктів і послуг, в той час як потрібна єдина міра обліку, яка б абстрагувала від конкретних особливостей інформаційної продукції і об'єднувала б різнорідні продукти і послуги.
Тим загальним, що об'єднує всю інформаційну продукцію, є лише вкладена в її виробництво праця, виражена в однорідних одиницях робочого часу. Витрати робочого часу на виробництво одиниці продукту і послуги є саме тою універсальною мірою обліку, котра нівелює різницю між конкретною корисною працею, і працею щодо створення різноманітних її видів, яка реалізується надалі у формі конкретної послуги чи товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Визначення трудовитрат на випуск інформаційної продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок