Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій

Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій

Назва:
Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,39 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій


Основними тенденціями в розвитку ринку ІКТ є:
1. Посилення конкуренції і цінові війни;
2. Зміни в практиці бізнесу;
3. Багатофакторне використання програмних продуктів.
Розглянемо ці тенденції детальніше. Цінова конкуренція була характерна перш за все для ринку вище перерахованої техніки, а потім була перенесена на ринок програмних продуктів. Але конкурентна боротьба на ринку програмних продуктів проходила значно швидше, оскільки знижені ціни збільшують об’єм продаж провідних виробників такої техніки, що відображається на діяльності невеликих фірм. В результаті цінової конкуренції виробники ПП втрачають прибуток, але значно менше, ніж виробники обчислювальної техніки. Це можна підтвердити наступними прикладами. В 1989 році в умовах скорочення об’єму продажу нових програмних додатків, фірма BORLAND запропонувала пакет Quatro Pol за 89 доларів, за умови відмови користувача від застосовування пакету Lotus 1-2-3. У відповідності до даної тактики більшість виробників стали наслідувати цей приклад. В 1990 році система Windows пропонувалась на ринку по ціні всього 129 доларів, хоча була обов’язковим компонентом для розробників текстооброблюючих програм. В 1992 році цінова конкуренція вступила в нову фазу: постачальники пропонують 3 і більше додатків до системи Windows, але за 600-700 доларів, середня ціна додатків для Windows за період 1990-1991 рр. впала на 34%, в той же час середня ціна DOS-додатків залишилась стабільною.
У зв’язку з цим в середовищі розробників програмних продуктів відмічається тенденція до консолідації ринкової частки. Зокрема, сегмент текстооброблюючих програм є найбільш зрілим і таким, що склався. В 1990 році пакет WordPerfect утримував 44% об’єму продаж, а в 1991 році ця частка виросла до 65%. При тому, що кількість розробників (з часткою 0,2% світового ринку) зменшилась з 14 до 9.
Зміни в бізнес-практиці торкаються перш за все стратегії доставки продукту користувачеві, ціноутворення і системи продажу. Ринок ІТ відрізняється більшим різноманіттям бізнес-моделей. Але всупереч думці про існування різних моделей, фірми, які займаються розробкою чи/або продажем продуктів, зазвичай працюють в одному з 3 напрямків: розробка додатків, продаж додатків і їх обслуговування. Слід відмітити, що прибуток цих напрямків неоднаковий, оскільки за рахунок скорочення витрат, перш за все на маркетинг і розповсюдження, виробники одержують додатковий прибуток, а функції маркетингу і розповсюдження передаються іншим фірмам.
З іншого боку розмір фірми, що займається інформаційним бізнесом, чисельність її персоналу не відіграє великої ролі. Це визначається тією обставиною, що вартість виробничих операцій по виготовленню копій програмних продуктів дуже мала порівняно з вартістю самого продукту. Більшу частину вартості займає інтелектуальна власність, яка створюється відносно невеликими групами спеціалістів, а не гігантськими колективами програмістів. І в силу вказаних причин інформаційний бізнес має велику схожість з видавничою діяльністю, ніж з бізнесом на ринку обчислювальної техніки. В рамках цієї діяльності розподіл між розробниками і розповсюджувачами доводить, що вона є найбільш ефективним і дешевим засобом швидкого одержання користувачем необхідного продукту, оскільки дослідження відносного ринку, а також доставка, реклама і інші допоміжні дії лягають на плечі розповсюджувача.
Однак варто зауважити, що провідні виробники зараз є одночасно і розробниками, і розповсюджувачами. Питання багаторазового використання програмних розробок цікавили спеціалістів давно, оскільки вони зв’язані з існуванням економії витрат і ресурсів. З цією метою створювались об’єктно-орієнтовані програми, переносні об’єкти для уникнення дублювання, яке характерне для будь-якої великої програми. Але користувачі відмовились інвестувати значні засоби в неперевірені методи програмування. Зараз розробники пропонують користувачам лише початкові об’єктно-орієнтовані системи, але створення робочих модулів для багаторазового використання продовжує притягувати увагу користувачів всупереч тому, що дані системи дуже далекі від досконалості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Основні тенденції розвитку ринку інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок