Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet 

Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet 

Назва:
Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet 


Принципи пошуку освітніх ресурсів мало чим відрізняються від принципів пошуку в Інтернет будь-якої іншої інформації. Освітні та наукові сайти на відміну від комерційних не мають багато чисельних банерів та “випадаючих” вікон. Пошук можна почати з однієї чи декількох наведених нижче адрес. Після одного-двох сеансів пошуку перед користувачем постане скоріше проблема надлишку потрібної інформації і як наслідок, проблема вибору, ніж проблема недостатності інформації.
Наведемо деякі з Веб-адрес математичних ресурсів
Сайт Європейського математичного товариства
Сайт Американського математичного товариства
Російський сайт “Математика на страницах WWW”
 
Іншими відправними точками пошуку можуть бути відповідні тематичні розділи універсальних пошукових систем. В пошуковій системі спочатку треба вибрати тематичний розділ наука або освіта, потім- розділ математика або інформатика, і після цього- цікавлячий вас розділ. Найбільш відомі міжнародні пошукові системи- це , , , , , . Скоріш за все, інформації, одержаної на yahoo.com буде більш, ніж достатньо.
Найбільш відомі російські пошукові системи- це , , .
Серед українських пошукових систем слід виділити ,    
Навчальні посібники 
Використання електронних підручників є добрим доповненням до традиційної системи навчання за конспектом лекцій та підручником, що дозволяє поєднати ці знання з навиками роботи з комп’ютером в одне ціле. Вдалим прикладом такого поєднання є російськомовний сайт студентських математичних ресурсів або, його інша назва . На сайті представлені типові приклади з базових дисциплін (матаналізу, алгебри диференційних рівнянь, тощо),що розв’язані в пакеті Mathcad та супроводжуються детальними поясненнями.
Підручник зі статистики можна знайти за адресою (при цьому для зручності та підвищення швидкості роботи цей підручник можна завантажити на вінчестер).
Посібник з варіаційного числення з мультимедійними ілюстраціями можна знайти за адресою
Звичайно, не треба забувати про електронні методичні розробки, розташовані на факультетському сайті .
Олімпіадні задачі з математики (як шкільні, так і студентські) можна знайти на сайті , а логічні задачі та головоломки-на сайті . 
Наукові книги та журнали
В Інтернеті представлена велика кількість публікацій з усіх розділів математики та інформатики. Для пошуку публікацій з тематики, що цікавить можна використовувати як сайти електронних бібліотек, так і сайти наукових видавництв. 
На сайтах наукових видавництв велика кількість журнальних публікацій є доступною в повному обсязі. При цьому публікації зберігаються у файлах, які мають формат pdf або postscript. Після того, як такі файли буде викачано (безпосередньо або за допомогою Net Vampire), їх можна продивлятись за допомогою програми Acrobat Reader. Іноді публікації можуть зберігатись у Тех.-форматі і для їхнього читання необхідно мати необхідну програму.
Щодо книжних публікацій, то вони, як правило, є платними і розповсюджуються на комерційній основі. Відомості, що наводяться про ту чи іншу книгу, носять рекламний характер і містять відомості про автора, стислий зміст книги в цілому та її розділів, ціну та умови придбання. Якщо ж та чи інша книга дуже потрібна, то отримати цю книгу (або ксерокопії окремого розділу) можна безкоштовно, надіславши e-mail безпосередньо автору книги. Звертатись з такими проханнями не соромно, більш того, деяким авторам може бути приємно, що до його публікації цікавлять інших вчених. Іноді автор має авторські екземпляри книги (які надаються йому видавництвом безкоштовно) і розповсюджує їх серед тих, хто зацікавлений даною тематикою. Текст такого прохання може бути приблизно таким:
Dear professor <Name of the author>. <Your name>, (graduate student/student) from Kiev University is troubling you. I’ve found the announcement of your book <Name of the book> at Springer publisher server. My diploma work/graduate thesis is devoted to <Name of the topic>, that is (closely associated with/ have direct relevance to) the topic, that is considered in Chapter <Number and name of the chapter>.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загальні принципи пошуку освітніх та наукових ресурсів в Іnternet 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок