Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Організація мультипроцесорних систем

Організація мультипроцесорних систем

Назва:
Організація мультипроцесорних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,86 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
З предмету: «Методи паралельних обчислень».
Тема: «Організація мультипроцесорних систем».
Зміст.
Класифікація обчислювальних систем.
- Система з одинарним потоком команд і одинарним потоком даних – SISD-система (single instruction, single data stream).
- Система з одинарним потоком команд і множинним потоком даних – SIMD-система (single instruction, multiple data stream).
- Система з множинним потоком команд і одинарним потоком даних – MISD-система (multiple instruction, single data stream).
- Система з множинним потоком команд і множинним потоком даних – MIMD-система (multiple instruction, multiple data stream).
Висновок.
Список використаної літератури.

 


Класифікація обчислювальних систем
Запропонована на початку 70-х років М. Флінном (М. Flynn) методика класифікації структур обчислювальних систем дотепер зберігає свою актуальність [FLYN72]. В основу класифікації покладені характеристики потоків команд і даних. Флінн запропонував розділити обчислювальні системи на чотири категорії.
Система з одинарним потоком команд і одинарним потоком даних – SISD-система (single instruction, single data stream). У такій системі єдиний процесор виконує єдиний потік команд і обробляє єдиний потік даних, що зберігаються в єдиному блоці пам'яті. До цієї категорії належать всі однопроцесорні системи.
Система з одинарним потоком команд і множинним потоком даних – SIMD-система (single instruction, multiple data stream). У такій системі є кілька однакових процесорів, що виконують команди з єдиного потоку команд. Кожен процесор зв'язаний зі своїм блоком пам'яті даних, і всі процесори паралельно обробляють свої дані по тому самому алгоритму. До цієї категорії належать векторні системи.
Система з множинним потоком команд і одинарним потоком даних – MISD-система (multiple instruction, single data stream). У такій системі єдиний потік даних проходить через кілька процесорів, кожний з яких виконує свою послідовність команд. Така структура дотепер не реалізована на практиці, хоча принципово вона дуже нагадує систему з конвеєрною обробкою, але цього разу на кожній робочій позиції вирішується своя задача, а не виконується етап обробки машинної команди.
Система з множинним потоком команд і множинним потоком даних – MIMD-система (multiple instruction, multiple data stream). У такій системі безліч процесорів одночасно виконують різні послідовності команд, обробляючи при цьому різні набори даних. До даної категорії відносяться ті обчислювальні системи, на яких ми і зосередимо увагу в цій главі.
У MIMD-системі використовуються процесори загального призначення, кожен з яких здатний виконувати весь набір команд, необхідний для перетворення даних. У свою чергу, MIMD-системи можна розділити за способом обміну інформацією між процесорами (рис. 1.1). Якщо всі процесори працюють з єдиним полем пам'яті, тобто кожний з них може одержати доступ до всіх команд, що зберігаються в пам'яті, і даних, то процесори обмінюються інформацією саме через спільну пам'ять. Такі системи отримали назву симетричних мультипроцесорних SMP-систем. Їх ми будемо розглядати в розділі 2. Процесори отримують доступ до спільної пам'яті через загальну магістраль або за допомогою системи з'єднань іншого типу, але відмінною характеристикою такого виду систем є те, що час доступу будь-якого процесора до будь-якої ділянки спільної пам'яті одинаковий. В останні роки з'явилися мультипроцесорні системи з приблизно такою ж організацією, але із змінним часом доступу до різних ділянок спільної пам'яті – так звані NUМА-системи (nonuniform memory access). Їх ми будемо розглядати в розділі 5.
Декілька однопроцесорних або SMP-систем можна об'єднати в багатомашинну систему або кластер. Зв'язок між компонентами в такій системі здійснюється або через спеціалізовані канали зв’язку, або через комунікаційні засоби локальної обчислювальної мережі.
На рис. 1.2 зображені варіанти структур обчислювальних систем, що відносяться до різних категорій відповідно до класифікації, зображеної на рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація мультипроцесорних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок