Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Індустрія інформатики

Індустрія інформатики

Назва:
Індустрія інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Індустрія інформатики


Розробивши комп'ютер і надавши йому властивість оперувати інформацією, людство одержало чудову можливість підсилити свої інтелектуальні можливості. У людини з'явився помічник у сфері обробки інформації. Він змінив традиційні інформаційні технології, на його основі з'явилися нові. Виникла інформаційна індустрія.
Перше, що необхідно було зробити, це звільнити людину від багатьох рутинних неінтелектуальних операцій, пов'язаних з інформацією. Ще Адам Сміт писав: "Людина цілком забуває про використання свого інтелекту і стає дурною і неуком, наскільки дозволяє йому людська природа". Сучасні інформаційні технології спрямовані на те, щоб звільнити людину від "дурної" роботи. Очевидно, незабаром настане час, коли людина в основному буде звільнена від операцій збору, збереження та обробки інформації.
Предмет і завдання інформатики. Термін "інформатика" з'явився у вжитку в середині шістдесятих років для позначення сфери автоматичної переробки інформації в усіх сферах людської діяльності. Складається з двох слів: інформатика = інформація + кібернетика. Визначення інформатики як сучасної наукової дисципліни має відбивати загальнонауковий характер розглянутого вище поняття інформації. У той же час, предмет інформатики має містити в собі як питання одержання, переробки, зберігання інформації, так й її поширення, що дозволило б враховувати в інформатиці численні важливі прикладні аспекти. Вказаним вимогам найбільше відповідає визначення інформатики, дане у філософському словнику, близьким до нього є те, що запропоноване академіком А.П.Єршовим.
Під інформатикою розуміється система знань про виробництво, переробку, зберігання і поширення усіх видів інформації в суспільстві, природі та технічних пристроях.
Відповідно до даного визначення в інформатиці можна виділити три головні частини: перша частина – фундаментальні знання про інформацію; друга частина – прикладні знання про виникнення, поширення і використання інформації в різноманітних сферах людської практики; третя частина – знання про технічні засоби одержання, переробки, збереження та передачі інформації.
До головних завдань інформатики відноситься вивчення особливостей інформаційних процесів, тобто процеси збору, збереження, обробки, видачі та доведення до користувачів інформації як такої; дослідження закономірностей впливу інформаційних процесів на характер соціального розвитку суспільства; а також формування і реалізація різноманітних способів керування цими процесами.
Інформаційні моделі процесів уже давно успішно застосовуються в природознавстві, а зараз починають знаходити широке застосування і у сфері дослідження живого – психології, соціології і т.д. За ступенем абстракції інформатика знаходиться на рівні філософії, математики, фізики і так само, як і вони, обслуговує інші науки, забезпечуючи їх методами досліджень.
Інформатика має також яскраво виражені прикладні аспекти, що пов'язані, наприклад, із розробкою та експлуатацією автоматизованих інформаційних систем (АІС). Основу АІС складає сучасна комп'ютерна техніка.
Широке використання комп'ютерів для створення, збору, переробки, збереження і використання різноманітної інформації, для керування виробництвом, економікою, соціальними процесами привело до виникнення нової інформаційної технології та розвиненої індустрії переробки інформації.
Нова інформаційна технологія являє собою сукупність засобів і методів автоматизації інформаційних процесів, заснованих на використанні сучасної електронно-обчислювальної техніки та засобів зв'язку. Широко застосовувана в даний час в усіх розвинених країнах, ця технологія робить суттєвий вплив на утримання та динаміку соціальних і економічних процесів.
Індустрія переробки інформації являє собою складний комплекс, що включає не тільки обчислювальну техніку, але і математичне забезпечення, засоби зв'язку та обчислювальні мережі, систему забезпечення технічної експлуатації обчислювальної техніки, а також засоби автоматизації конторських робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Індустрія інформатики

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок