Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Прогнозування розвитку технологій. Структура технологічних систем

Прогнозування розвитку технологій. Структура технологічних систем

Назва:
Прогнозування розвитку технологій. Структура технологічних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Прогнозування розвитку технологій. Структура технологічних систем


Прогнозування розвитку технологій
Технологія є одним з найбільш інертних ланцюгів суспільної системи , тому що вона пов'язана з послідовним характером свого розвитку. Кожний новий технологічний рівень на своєму розвитку створення базується на достатньо високій попередній технології. Послідовний характер технологічного розвитку виражається також принципом "технологія породжує технологію". Кожний новий технологічний процес для свого забезпечення потребує інший новий технологічний процес. Наприклад, потреби індустрії обробки даних вимагають виробництва потужних комп'ютерів, засобів зв'язку, периферійного обладнання. Комп’ютери, в свою чергу, вимагають виробництва сучасних інтегральних схем, плат і т.д.
При науковому аналізі розвитку технологій необхідно враховувати наступні основні положення:
1. Існування та розвиток будь-якої технології здійснюється в єдності з навколишнім середовищем (матеріальним чи соціальним). Це означає, що технологія, або її окремі види, повинні не тільки підтримуватися іншими технологіями і бути з ними сумісними, але повинен бути забезпечений їх збалансований розвиток.
2. Існуюча технологія включає елементи конкуруючої, підтримуючої та доповнюючої технології. Наприклад, хоча різні інформаційні технології слідували в історії одна за одною, але не можна сказати, що чергова технологія повністю витіснила іншу.
3. При аналізі реально діючих технологій важливо виділити головну технологію.
Перелік цих основних положень показує, що при науковому аналізі технологій необхідно дати відповідь на наступні запитання:
- чи раціональна та ефективна технологія в цілому;
- чи необхідно змінювати окремі її операції та процедури;
- чи збалансовані операції доповнюючої та підтримуючої технології;
- чи має технологія можливості для подальшого розвитку;
- що потрібно зробити для подальшого розвитку технологій.
Можливо запропонувати, що розвиток будь-якої конкретної технології, як самоорганізуючої системи, має тріадність фаз:
1. Фаза А - повільна фаза пошуку нових шляхів, яка проходить шляхом множини випадкових та різноманітних досліджень;
2. Фаза В - фаза накопичення критичної маси структур нового типу та формування їх системної взаємодії (фаза перехідна по своєму значенню та темпу розвитку);
3. Фаза С - фаза швидкого розвитку структур нового типу, поки вони не досягнуть своєї максимальної гілки еволюційного розвитку.
При цьому кожна наступна фаза рівномірно прискорюється відносно попередньої, тому в логарифмічному масштабі темп еволюції не прискорений, а постійний.
В загальному випадку розрізняють сім етапів розвитку технологій:
1. Наукові відкриття;
2. Лабораторні дослідження;
3. Розробка виробничих зразків;
4. Дослідне впровадження;
5. Широке розповсюдження в певній галузі господарства;
6. Застосування в інших галузях;
7. Соціальні та економічні результати впровадження нововведень.
При технологічному прогнозуванні необхідно вважати, що технологія являє собою сукупність методів обробки, виготовлення, зміни етапу, властивостей та форми різноманітних матеріалів. В цьому плані технологія безпосередньо пов'язана з розвитком науки та техніки і основана на сучасному базисі знань. Слід зауважити, що процеси трансформації, зміни технологій (особливо інформаційних), а також загальні тенденції розвитку та вдосконалень технології вивчені далеко недосконало.
В останні роки швидко розвивається методологія системного підходу до аналізу розвитку технологій. З'явилися нові поняття та визначення важливі для виявлення суті складних динамічних систем. Наприклад, розвиваються поняття ризайленсу та стабільності складних систем на прикладі економічної системи. Поняття ризайленс визначає стійкість (опір) до зміни відношень в межах системи і є мірою можливості даної системи чинити опір змінам. Поняття стабільності характеризує властивість системи повертатися в стан рівноваги і чим менше флуктуація (коливання системи), тим більш стабільна система. Дуже цінним моментом таких понять є те, що ризайленс та стабільність можна вимірювати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Прогнозування розвитку технологій. Структура технологічних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок