Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Еволюція розвитку Internet

Еволюція розвитку Internet

Назва:
Еволюція розвитку Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Еволюція розвитку Internet


У наш час рідко хто проявить намір заперечити той факт, що власне комп'ютери та інформаційні технології визначають рівень та темпи розвитку сучасної цивілізації. Однак, і по сьогоднішній день не всі, безумовно, визнають факт не менш наочний – найбільш важливим застосуванням комп'ютерів стають роботи не з автоматизації, діловодства або комп'ютеризації виробництва та навчання, а зі створення глобальних телекомунікаційних мереж, що об'єднують все людство в єдине інформаційне співтовариство.
Країни, що виникли на території колишнього СРСР, опинились осторонь від цього всесвітнього телекомунікаційного руху через причини не тільки технічного, але і політичного характеру. Прийшов час наздоганяти втрачене. Без створення національних комп'ютерних мереж та їх включення до світових інформаційних мереж бажана інтеграція країн СНД до європейського і світового товариства просто неможлива.
У даний час у країнах СНД діє низка інформаційних мереж – RELKOM, FREENET, GLASNET та ін. Однак ці мережі головним чином використовують протоколи обміну даними більш низького рівня, чим ті, на яких працює світова інформаційна мережа – Internet, та базуються на більш низькочастотних каналах зв'язку, що підтримують в основному електронну пошту. З 1993 р. Міжнародний науковий фонд (International Science Foundation) фінансує і керує декількома проектами зі створення в країнах СНД наукових та освітніх комп'ютерних мереж з доступом до мережі Internet, що об'єднує сьогодні більше 30 млн користувачів у більше, ніж 100 країнах.
Телекомунікаційна програма МНФ (початковий бюджет 10 млн дол.) охоплює чотири регіональних проекти.
1.Волоконно-оптична лінія зв'язку в Москві, що забезпечить доступ в Internet та взаємний обмін інформацією співтовариству науки, культури та освіти Москви, а також периферійним організаціям.
2. Комп'ютерна мережа Новосибірського Академмістечка, підключена до Internet .
3. Територіальна комп'ютерна мережа в Ярославлі, що обслуговує інфраструктуру міста (бібліотеки, школи, лікарні, інститути та організації) і має освітню направленість.
4. Наукова та освітня мережа в Києві з п'ятьма регіональними вузлами, розташованими в районах концентрації інститутів і вищих навчальних закладів, та з'єднаними між собою радіорелейними каналами, зі супутниковим каналом в Internet. Всі проекти МНФ виконуються в тісному співробітництві з державними та недержавними структурами.
Internet з'явилась близько двадцяти років, тому в результаті намірів об'єднати мережу Міністерства Оборони США ARPAnet з різноманітними радіо- та супутниковими мережами. ARPAnet (Advanced Research Projects Agency net – мережа Управління перспективними дослідженнями) була експериментальною мережею, що призначалася для забезпечення військових досліджень зі створення мереж, стійких до часткових неполадок (наприклад, мереж, які змогли б продовжувати роботу при нанесенні бомбових ударів). У моделі ARPAnet між комп'ютером – генератором інформації та комп'ютером – адресатом завжди існує зв'язок. Мережа була побудована так, щоб потреба в інформації від комп'ютерів клієнтів була мінімальною.
Для пересилання повідомлення по мережі комп'ютер мав просто розміщувати дані в конверт, що називався "пакетом міжмережевого протоколу" (IP, Internet Protocol), та правильно "адресувати" такі пакети. Взаємодіючі між собою комп'ютери (а не тільки сама мережа та її канали), також несли відповідальність за забезпечення передачі даних. Головний принцип полягав у тому, що кожний комп'ютер в мережі був у змозі спілкуватися з будь-яким іншим комп'ютером. У результаті в США було створено працюючу мережу, яка стала прабабусею сучасної Internet. Вчені, викладачі та інші спеціалісти, які мали до неї доступ, незабаром відчули її переваги. Приблизно в той же час, коли Internet робила свої перші кроки, були розроблені перші локальні обчислювальні мережі (ЛОМ) ETHERNET. ЛОМ поступово вдосконалювались до 1992-1993 pp., коли з'явилися перші настільні робочі станції та в технології ЛОМ стався справжній "вибух".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Еволюція розвитку Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок