Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Операції над масивами

Операції над масивами

Назва:
Операції над масивами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,75 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Операції над масивами


Часто при роботі з таблицями виникає необхідність застосувати ту саму операцію до цілого діапазону чарунок чи зробити розрахунки по формулах, що залежить від великого масиву даних. Під масивом у MS Excel розуміється прямокутний діапазон формул чи значень, що програма обробляє як єдину групу. MS Excel надає простий і елегантний засіб — формулу масиву — для рішення задач, що будуть розглянуті в даній темі.
Як приклад використання формули масиву приведемо розрахунок цін групи товарів з урахуванням податку на додану вартість (ПДВ). Для цього в діапазон А2:А4 ведемо назви товарів, у діапазоні В2:В4 ціни групи товарів без обліку ПДВ. Необхідно знайти ціну кожного товару з урахуванням ПДВ (який будемо брати рівним 20%). Таким чином, необхідно помножити масив елементів В2:В4 на 120%. Результат треба розмістити в чарунках діапазону С2:С4 рис. 4.1).
Рис. 4.1. Створення розрахункової таблиці (виділення діапазону для вводу результуючого масиву)
Для цього:
1. Виберіть діапазон, наприклад С2:С4, у якому буде розміщений результат множення первісного масиву на число. Від діапазону, у якому буде знаходитися результат, потрібно, щоб він мав той же розмір, що і вихідний діапазон (мал. 4.1).
2.  Уведіть формулу
=В2:В4*125%
3. Завершіть введення формули не натисканням клавіші <Enter>, а натисканням комбінації клавіш <Ctrl>+<Shift>+<Enter>. Таким чином, ви дасте вказівку MS Excel про те, що необхідно виконати операцію над масивом, тобто створити формулу масиву. У відповідь MS Excel автоматично візьме формулу у фігурні дужки (мал. 4.2).
Рис. 4.2. Множення елементів масиву на число
Формули масивів діють на всі чарунки масиву. Не можна змінювати окремі чарунки в операндах формули. Найпростіший спосіб для зміни формули масиву: виділити весь діапазон, у який уведена формула масиву, і видалити її, натиснувши клавішу <Delete>. Після чого увести формулу масиву коректно. Такий прямий спосіб доцільний у випадку, коли формула проста. В інших випадках можливі дві ситуації:
- Формула масиву введена в правильний діапазон. Тоді треба виділити цей діапазон. У рядку формул зробити необхідні зміни і завершити уведення виправленої формули натисканням комбінації клавіш <Ctrl>+<Shift>+<Enter>.
- Формула масиву введена в неправильний діапазон. У цьому випадку треба виділити цей діапазон, у рядку формул виділити формулу і скопіювати її в буфер обміну. Потім повторно вибрати діапазон і видалити з нього формулу масиву. Після цього треба виділити коректний діапазон, розташувати в рядку формул курсор і вставити в неї формулу з буфера обміну. Зробити, якщо потрібно, необхідне виправлення формули і завершити введення натисканням комбінації клавіш <Ctrl>+<Shift>+<Enter>.
Розглянемо операцію  поелементного  додавання  двох  масивів. Нехай, наприклад, доданками будуть масиви, що містяться в діапазонах А1:С3 И E1:G3 (рис. 4.3),
Для цього:
1.  Виберіть на робочому листі діапазон, наприклад I1:K3, у який буде поміщено результат поелементного додавання двох масивів. Результуючий масив повинен мати той же розмір, що і масиви-доданки.
2.  Введіть формулу
= А1:С3 + E1:G3
3. Завершите введення натисканням комбінації клавіш <Ctrl>+<Shift>+<Enter>. MS Excel візьме формулу в рядку формул у фігурні дужки (рис. 4.3) і зробить необхідні обчислення
{= А1:С3 + E1:G3 }
Рис. 4.3. Сума двох масивів
Для запобігання помилок у формулу вводьте посилання на діапазони чарунок не з клавіатури, а шляхом вибору їх на робочому листі мишею. Тоді посилання на діапазон чарунок у формулу буде вводитися автоматично. Аналогічно можна обчислити поелементно різницю, добуток і частку масивів, однак слід враховувати, що матриці обов‘язково повинні мати однакову розмірність.
Для обчислення функції, що залежить від елементів масиву необхідно:
1. Ввести масив вихідних даних – елементів масиву.
2. Знайти масив, елементи якого дорівнюють значенням шуканої функції від відповідних елементів шуканого масиву (здійснюючи дії, аналогічні як при поелементному  додаванні  двох  масивів (крок 1 _3).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Операції над масивами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок