Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Еволюція розвитку комп'ютерних технологій

Еволюція розвитку комп'ютерних технологій

Назва:
Еволюція розвитку комп'ютерних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,93 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Еволюція розвитку комп'ютерних технологій


Історія створення та розвитку перших обчислювальних пристроїв, також як і історія інформаційних технологій починається з глибокої давнини. Бог Гефест в "Іліаді" Гомера (Стародавня Греція) створив "золотих механічних служанок", які "наділені розумом". Це перші попередники сучасних домашніх та промислових роботів. Аристотель біля двох тисяч років тому заснував математичну логіку, яка стала теоретично основою побудови електронних схем сучасних ЕОМ.
Розрізняють три ери в розвитку обчислювальних машин: механічна, електромеханічна та електронна.
Перші механічні обчислювальні прилади використовувались математиками та купцями ще в античному світі. В Китаї та Японії за тисячі років до нашої ери рахівниця мала форму намиста, що були закріплені на спеціальній рамі. Намисто називалось калькулями, звідки і пішло слово калькулювати. Відомий французький вчений Паскаль створив в 1641 році перший діючий арифмометр, що виконував складення та віднімання цілих чисел. Через чверть віку після Паскаля німецький вчений Лейбніц винайшов машину, яка вже могла виконувати множення та ділення чисел.
Але основою механічної пори розвитку обчислювальної техніки є реалізація проекту машини з внутрішньою програмою англійського вченого Ч. Беббіджа (1821р.). Він був першим вченим, який показав, що комп'ютер (ЕОМ) повинен містити п'ять основних компонентів:
1. Пристрій введення числової інформації (на основі перфокарт Жаккара);
2. Пам'ять для зберігання чисел та програмних команд (на основі перфокарт та металевих дисків);
3. Арифметичний пристрій для виконання необхідних обчислень (Беббідж назвав його млином);
4. Пристрій управління виконання програми;
5. Пристрій виведення результатів обчислень (на основі перфокарт) автоматичний друкуючий пристрій.
Найбільш повний опис машини Беббіджа дійшов до нас завдяки Аді Лавлейс, яка була першою жінкою-програмістом. В кінці XIX ст. почався новий етап розвитку обчислювальної техніки та технологій — електромеханічний. Головним винаходом на цьому етапі було створення Г.Голлерітом в США (1890р.) табулятора, який працював за допомогою перфокарт. З цієї розробки почала існування величезна в світі фірма по виробництву обчислювальної техніки — ІВМ.
За перші сорок років XX ст. відбулося не так вже й багато вирішальних подій. Продовжували широко примінюватися різні типи табуляторів та суматорів. На початку 40-х років стало можливим використання електровакуумних ламп в якості елементів ЕОМ.
За точку відліку ери електронних машин приймають 1946р., коли почалася дослідна експлуатація машини NIAC (США). Нагадаємо технічні характеристики цієї машини: маса — ЗО т; число електронних ламп — 18 тисяч; швидкодія — 5 тисяч операцій за секунду.
Першою ЕОМ з програмою, яка зберігається на запам'ятовуючих пристроях, а не на штекерах, була машина створена в Англії в 1949 році. На початку 50-х років налічувалось біля 100 ЕОМ порівняльного класу в США, Англії, СРСР, Франції та ФРН. В Інституті електротехніки АН УРСР під керівництвом академіка С.Д.Лебедєва в 1951р. була введена в експлуатацію ЕОМ - МЕСM.
Прогрес в області електронних засобів обробки інформації характеризується поколіннями, кожне з яких займає десять років:*
перше покоління (50-ті роки), побудоване на електровакуумних лампах;*
друге покоління (60-ті роки), що будувалося на напівпровідниках — транзисторах;*
третє покоління (70-ті роки),створене на основі інтегральних схем;*
четверте покоління (80-ті роки), будувалось на технології зверхвеликих інтегральних схем (ЗВІС);*
п'яте покоління (90-ті роки), створювалось на основі технологій персональних комп'ютерів (ПК).
Зараз відбувається революція в усіх галузях, які пов'язані з переробкою інформації, оскільки багато технічних об'єктів приймають мініатюрні "органи відчуття", а біологічні — прямі канали зв'язку з комп'ютером. Відбувається злиття механіки, реального руху, виконавчих механізмів, з одного боку, та обчислювальної техніки, з іншого боку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Еволюція розвитку комп'ютерних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок