Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Електронний підручник на уроці географії

Електронний підручник на уроці географії

Назва:
Електронний підручник на уроці географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,47 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Електронний підручник на уроці географії


ПЛАН
1. Суть електронного підручника.
2. Переваги електронного підручника.
3. Сучасні географічні електронні підручники та інші СD-посібники.


1. Суть електронного підручника
Сьогодні з'являється безліч програм (програмних засобів навчального призначення) із географії, за допомогою яких можна вирішувати найрізноманітніші навчально-методичні завдання. У географії, як і в багатьох інших науках, не можливо принести в клас предмет вивчення - природні і соціальні об'єкти, процеси, але можливо, за допомогою комп’ютера, показати дітям динамічні моделі (наприклад, циркуляцію повітряних мас на планеті, рух літосферних плит і багато чого іншого). Інтерактивні засоби дозволяють керувати вчителю й учню потоком інформації, акцентуючи увагу на найбільш цікавих чи складних моментах досліджуваного матеріалу. У викладанні географії необхідно використовувати нові можливості мультимедійних додатків що комплексно впливають практично на всі органи сприйняття людини. У змісті географії, крім абстрактних закономірностей, велике місце надається регіональному матеріалу, що ілюструє ці теоретичні висновки, підтверджуючи правило про те, що краще один раз побачити, ніж сто раз почути.
Яким же арсеналом сучасних засобів навчання може скористатися вчитель? Програми із географії умовно можна розділити на такі групи:
1. Електронні атласи і геоінформаційні системи (ГІС);
2. Електронні підручники;
3. Розвиваючі програми-іграшки;
4. "Допоміжні" програми для проведення і складання тестів, кросвордів, готові тестові програми.
Однак продуктів, які учитель може застосовувати в процесі навчання, безпосередньо на уроці, небагато. Тому інтерес до перших електронних підручників із географії був особливо великий. З них і почнемо огляд географічних програм. В даний час існують три російських електронних підручники:
1. Мультимедіа підручник "Географія. Початковий курс". Автор - д.п.н. Петрова Н.Н., зав. лабораторією географічної освіти.
2. Мультимедіа підручник "Географія. Наш будинок Земля. Материки, океани, народи, країни. 7 клас". Авторський колектив - проф. Душина І.В., к.п.н. Пятунін к.п.н. В.Б., Летягін А.А. Московського педагогічного державного університету.
3. Навчальне електронне видання "Географія Росії. Природа і населення. 8 клас". Автори - д.м.н., проф. В.П. Дронов, к.м.н., доц. Л.Е. Савельєва, к.п.н., доц. В.Б. Пятунін к.м.н., доц. Е.А. Таможняя Московського педагогічного державного університету.
Усі підручники видані Республіканським мультимедіа центром Міносвіти Росії за замовленням Міністерства освіти Російської Федерації. Українські підручники – у процесі формування.
Таким чином, можна говорити про те, що формується зовсім інший тип навчальних видань - електронний підручник. У чому ж переваги цих підручників. До сьогодні можна було побачити лише текст з відсканованими ілюстраціями, що і називалося електронним підручником. Чи є в нових посібниках що-небудь, відмінне від традиційних видань на паперовій основі? Звичайно, не можна стверджувати, що усе, що можливо побачити на моніторі краще, ніж у книзі, але, правильно використовуючи можливості електронної інформації, можна домогтися багато чого. Серед основних плюсів формування матеріалу на електронному носії можна відзначити різнорідність навчального матеріалу (текст, ілюстрації, аудіо і відеофрагменти, анімація), інтерактивність, миттєвий пошук.
2. Переваги електронного підручника
Електронний підручник відкриває великі перспективи в методиці викладання матеріалу. Він має ряд безсумнівних позитивних властивостей, що вигідно відрізняють його від традиційних підручників:
1. Текст електронного підручника супроводжується великою кількістю слайдів і відеофрагментів, що підсилюють емоційно-особистісне сприйняття учнем досліджуваного матеріалу, формування уявлення про територію. Слайди супроводжуються текстом, що випливає при наведенні курсору. Наявна велика кількість динамічних моделей, що демонструють найбільш складні для учня процеси і явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Електронний підручник на уроці географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок