Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet

Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet

Назва:
Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,07 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet


Інформаційний ресурс в мережі Internet створюється із використанням її сервісних режимів: telnet, ftp, gopher, wais та WWW. Утілити цих програм можна використовувати одним із двох методів:
завантажуючи їх в текстовому режимі з віддаленого вузла Internet;
використовуючи їх як додаток на своїй власній системі.
Як відомо, шлях ресурсу можна визначити, виходячи з аналізу URL (Uniform Resource Locator - універсальний локатор ресурсів). URL являє собою адресу, що застосовується при зверненні до документу. Знаючи URL, можна визначити, інформація якого типу перебуває зараз в обробці.
Сучасний аналіз інформаційного ресурсу мережі Internet показує, що основний ресурс мережі розміщується в режимі WWW і тенденція такого розвитку ресурсу зберігається. Режими telnet, ftp, archie, gopher та інші ще існують, але вони не відіграють ключової ролі в розподіленні інформаційного ресурсу. Тому вважають, що ресурс WWW має перспективу розвитку та існування, а також являє собою прогресивну технологію створення цього ресурсу та його пошуку.
Розглянемо основні технології створення ресурсу системи WWW. Для створення інформаційного ресурсу (документу) системи WWW використовують мову HTML (Hypher Text Markup Language - мова розмітки гіпертекстів), що створена спеціально для розмітки та проектування гіпертекстових документів.
Розглянемо особливості створення інформаційного ресурсу Web, які потрібно враховувати при його проектуванні. Хороша сторінка Web - це не просто красиво оформлений текст.
Існує дуже багато питань при проектуванні документів Web. Розглянемо їх:
Яку інформацію розміщувати на сторінці?
Коли інформації стає забагато?
Як форматувати інформацію?
Чи потрібно використовувати графіку?
Використовувати звук чи ні?
Як часто змінювати інформацію?
Як зробити так, щоб сторінка притягувала до себе користувачів?
Чому одна сторінка вважається кращою за іншу?
Наповнення сторінок
Перше, що потрібно зробити при проектуванні сторінок Web – це визначити, яку інформацію розміщувати в створений інформаційний ресурс.
Краще усього починати з загальних повідомлень, поступово розглядаючи більш конкретні запитання.
Дані, які потрібно розміщувати на початковій сторінці любого вузла Web або групи взаємопов’язаних сторінок, повинні мати наступну інформацію:
Причину створення цієї сторінки: про що вона, чому присвячена. Може бути приведено короткий опис компанії; або розв’язання тих мотивів, які заставили вас написати документ.
Подяку або компанію, котрі відповідають за цю сторінку: кому належить цей документ.
Безпосередній зв’язок з вікном електронної пошти або адресом того, хто тримає даний вузол Internet: як встановити з ними контакт. Коли сторінкою володіє компанія, то було б дуже добре привести місцезнаходження фірми та її номер телефону.
Дату зміни сторінки: останнє обновлення. Творцям сторінки дата обновлення дозволяє не допускати старіння документу. Користувач відразу зможе визначити, чи змінювалась в ньому інформація з моменту відвідування цього вузла.
Короткий опис тих ресурсів, доступ до яких має бути отримано з цієї сторінки, куди рухатись далі. Коли користувач не знає куди веде той чи інший зв’язок, то мабуть так ніколи і не перейде на цей ресурс.
Надлишок інформації
Кількість даних на сторінці Web є непоганим індикатором того, наскільки вона добре організована. Раніше описана структура, в якій кожна сторінка представляє інформацію наступного рівня деталізації, є одною із самих кращих.
Не робіть сторінку дуже довгою. Розділіть її на декілька частин і розмістить на різні сторінки. Існує правило визначення того, яка частина документу, що виводиться на екран, нічим не заповнена (не вміщує ні тексту, ні графіки). Якщо пустує менше 30% вікна сторінки, то скоріше усього, спостерігається переповнення інформації.
Нижче приведені деякі поради про розташування інформації на сторінці:
Краще розділити текст на декілька маленьких абзаців, ніж використовувати один великий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Створення інформаційного ресурсу та технологія його пошуку. Основні принципи пошукових технологій Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок