Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Всесвітня міжбанківська система SWIFT.

Всесвітня міжбанківська система SWIFT.

Назва:
Всесвітня міжбанківська система SWIFT.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,64 KB
Завантажень:
526
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Всесвітня міжбанківська система SWIFT.


Що таке SWIFT.
Кількість міжнародних банківських мереж постійно збільшується. Для задоволення зростаючого попиту на інформаційне і телекомунікаційне обслуговування створюються міжнародні мережі, які надають комплекс послуг по переводу платежів, інформаційному забезпеченню і управлінню активами. Серед них відомі такі мережі, як HEBS (Hexagon Electronic Banking System), яка пропонує послуги з багатьох міжбанківських операцій, а також значна міжбанківська частина мережі Internet, яка займається обслуговуванням кредитних операцій банків. Але найбільшою і найпоширенішою в світі мережею фінансових повідомлень є мережа SWIFT, після під’єднання до якої будь-який банк може вважати себе повноцінним членом світового фінансового співтовариства.
SWIFT (Society for World-Wide Interbank Financial Telecommunications) або співтовариство всесвітніх міжбанківських телекомунікацій є провідною міжнародною організацією в сфері фінансових телекомунікацій. Основними напрямками діяльності SWIFT є надання оперативного, надійного, ефективного, конфіденційного та захищеного від несанкціонованого втручання доступу до телекомунікаційного обслуговування банкам та для проведення робіт по стандартизації форм і методів обміну фінансовою інформацією.
Історія виникнення SWIFT.
Пошук найефективніших засобів та методів роботи у сфері банківських операцій змусив на початку 1960-х років зібратися представників 60-ти американських та європейських банків для обговорення систем стандартизації міжнародної банківської справи. Було прийнято рішення, що кінцевою метою цих зборів повинні стати рекомендації для використання комп’ютерів, засобів телекомунікацій, що забезпечать надійнішу, швидшу і безпечнішу систему передачі банківської інформації. В основу проекту було покладено наступні вимоги:
платіжні операції повинні здійснюватися без участі паперів і досить раціонально;
обмін інформацією між банками повинен бути значно прискорений використанням засобів телекомунікацій;
повинні мінімізуватися типові банківські ризики (наприклад, втрати, помилкове представлення платежів, фальсифікація платіжних доручень).
В 1968 році виникла ініціатива створення міжнародного проекту, який мав за мету забезпечення всіх його учасників можливостями цілодобового високошвидкісного обміну банківською інформацією при високому рівні контролю та захисту від несанкціонованого доступу. Дещо пізніше, в 1972 році, ця ініціатива офіційно була оформлена проектом. У тому ж році були виконані розрахунки і подані рекомендації для створення рентабельної системи обміну банківською інформацією. Вони полягають в наступному:
система повинна базуватися на створенні міжнародної мережі і мережної служби сервісу, на стандартизації процесів і форматів повідомлень, на стандартизації способів і обладнання під’єднання банків до мережі;
для забезпечення рентабельності при вартості передачі одного повідомлення 0.15 долара система повинна обробляти не менш ніж 100 тисяч повідомлень в день при участі приблизно 70 банків;
система повинна містити два незалежних зв’язаних між собою каналами зв’язку розподільчі центри і концентратори зв’язку в кожній з країн-учасниць.
В травні 1973 року 239 банків з 15-ти країн заснували SWIFT з метою розробки формалізованих методів обміну фінансовою інформацією і створення міжнародної мережі передачі даних з використанням стандартизованих повідомлень. Наступні чотири роки були присвячені вирішенню організаційних і технічних питань. 9 травня 1979 року відбулося офіційне відкриття мережі. Технічна інфраструктура SWIFT-1 створювалась в сімдесяті роки і містила комп’ютерні центри, розташовані по всьому світу, які з’єднувалися між собою високошвидкісними лініями передачі даних. На початку свого існування SWIFT містила основні центри в США і Нідерландах та інші регіональні центри, пов’язані каналами зв’язку загального користування і спеціального призначення. Моральне старіння та зростання вимог до експлуатації обумовили необхідність розробки та впровадження нової мережної архітектури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Всесвітня міжбанківська система SWIFT.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок