Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Джерела стандартів обчислювальних мереж

Джерела стандартів обчислювальних мереж

Назва:
Джерела стандартів обчислювальних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,18 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Джерела стандартів обчислювальних мереж


Роботи по стандартизації обчислювальних мереж ведуться великою кількістю організацій. В залежності від статусу організацій розрізнюють наступні види стандартів:
стандарти окремих фірм (наприклад, стек протоколів DECnet фірми Digital Equipment або графічний інтерфейс OPEN LOOK для Unix-систем фірми Sun);
стандарти спеціальних комітетів і об'єднань, що створюються декількома фірмами, наприклад стандарти технології ATM, що розробляються спеціально створеним об'єднанням ATM Forum, що нараховує біля 100 колективних учасників, або стандарти союзу Fast Ethernet Alliance з розробки стандартів 100 Мбіт Ethernet;
національні стандарти, наприклад, стандарт FDDI, що представляє один з численних стандартів, розроблених Американським національним інститутом стандартів (ANSI), або стандарти безпеки для операційних систем, розроблені Національним центром комп'ютерної безпеки (NCSC) Міністерства оборони США;
міжнародні стандарти, наприклад, модель і стек комунікаційних протоколів Міжнародної організації по стандартах (ISO), численні стандарти Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), в тому числі стандарти на мережі з комутацією пакетів Х.25, мережі Frame Relay, ISDN, модеми і багато хто інші.
Деякі стандарти, безперервно розвиваючись, можуть перейти з однієї категорії в іншу. Зокрема, фірмові стандарти на продукцію, що набула широкого поширення, звичайно стають міжнародними стандартами де-факто, оскільки змушують виробників з різних країн слідувати фірмовим стандартам, щоб забезпечити сумісність своїх виробів з цими популярними продуктами. Наприклад, через феноменальний успіх персонального комп'ютера компанії IBM фірмовий стандарт на архітектуру IBM PC став міжнародним стандартом де-факто.
Більш того в зв'язку з широким поширенням деякі фірмові стандарти стають основою для національних і міжнародних стандартів де-юре. Наприклад, стандарт Ethernet, спочатку розроблений компаніями Digital Equipment, Intel і Xerox, через деякий час і в декілька зміненому вигляді був прийнятий як національний стандарт IEEE 802.3, а потім організація ISO затвердила його як міжнародний стандарт ISO 8802.3.
Далі приводяться короткі відомості про організації стандартів, які найбільш активно і успішно, що займаються розробкою в області обчислювальних мереж.
Міжнародна організація по стандартизації (International Organization for Standardization, ISO, часто звана також International Standards Organization) являє собою асоціацію ведучих національних організацій по стандартизації різних країн. Головним досягненням ISO поява моделі взаємодії відкритих систем OSI, яка зараз є концептуальною основою стандартизації в області обчислювальних мереж. Відповідно до моделі OSI цією організацією був розроблений стандартний стек комунікаційних протоколів OSI.
Міжнародний союз електрозв'язку (InternatiorudTelecommunications Union, FTU) організація, що зараз є спеціалізованим органом Організації Об'єднаних Націй. Найбільш значну роль в стандартизації обчислювальних мереж грає постійно діючий в рамках цієї організації Міжнародний консультативний комітет по телефонії і телеграфії (МККТТ) (Consultative Committee on International Telegraphy and Telephony, CCITT). Внаслідок проведеної в 1993 році реорганізації ITU CCITT дещо змінив напрям своєї діяльності і змінив назву тепер він називається сектором телекомунікаційний стандартизації ITU (ITU Telecommunication Standardization Sector, ITU-T). Основу діяльності ITU-T складає розробка міжнародних стандартів в області телефонії, телематичих служб (електронної пошти, факсимільний зв'язку, телетексту, телекса і , передачі даних, аудио- і відеосигналів. За роки своєї діяльності ITU-T випустив величезне число рекомендацій-стандартів. Свою роботу ITU-T будує на вивченні досвіду сторонніх організацій, а також на результатах власних досліджень. Раз в чотири роки видаються труди ITU-T у вигляді так званої “Книги”, яка насправді являє собою цілий набір звичайних книг, згрупованих у випуски, які, в свою чергу, об'єднуються в томи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Джерела стандартів обчислювальних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок