Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики

Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики

Назва:
Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики


Розглянемо основні сервісні режими мережі Internet, що базуються на протоколах ТСР/ІР. Деякі із них тільки в стадії зародження, інші ще погано розвинуті.
Всього декілька років тому одним із найбільш розповсюджених в Internet був режим (сервіс) Telnet. Він дозволяв переробити ваш комп‘ютер у віддалений термінал іншого комп‘ютера. Тому даний сервіс ще називається емуляцією віддаленого терміналу. Термінал від звичайного комп‘ютера відрізняється тим, що не виконує власні обчислення. Все, що вводиться на власній клавіатурі, передається віддаленому комп‘ютеру, а отримані результати передаються зворотно та виводяться на ваш монітор. В якості віддалених комп‘ютерів в основному використовуються ЕОМ, що працюють під управлінням ОС UNIX. Через це, для роботи в режимі віддаленого терміналу потрібні знання основних команд даної ОС.
З розвитком графічних ОС, таких як Windows, командний (рядковий) режим став менш поширеним, і сервіс Telnet в останній час більшість користувачів не застосовують. Багато інформаційних систем, що раніше були доступні тільки за допомогою Telnet сьогодні доступні із системи WWW.
Для цього сервісу покажчик ресурсу URL має наступну форму звертання: telnet://.
Internet є найбільшим зберігачем файлів у світі. Сервіс FTP (File Transfer Protocol) – це протокол передачі файлів. Він дозволяє отримувати та передавати файли. Цей сервіс залишається одним із основних способів розповсюдження безкоштовних програм та різноманітних доповнень та виправлень до комерційних версій програм. В Internet існує два види цього сервісу: анонімні та з доступом по паролю. Їх головна відмінність в тому, що у першому випадку система є загальнодоступною, а в другому – для вибраних користувачів. Покажчик ресурсу URL має форму: ftp://.
Сервісний режим Archie дозволяє знайти файл в системі Internet за його іменем. Система Archie складається з двох частин. Перша частина – це комп‘ютери на яких працює Archie. Ці комп‘ютери звуться Archie-серверами. Їх близько 40, що розкидані по всьому світу. Ці комп‘ютери підтримують бази даних файлів для пошуку. Друга частина системи Archie значно більша від першої. Це набір всіх комп‘ютерів із файлами, які ви зможете завантажити. Їх існує близько 1500. В останній час цей сервіс став менш популярним, оскільки аналогічні системи з‘явились в системі WWW. Показник ресурсу в системі URL: archie://.
Інколи в мережі Internet використовується система Gopher. Це система вкладених мета, була прообразом системи WWW. Меню Gopher виглядає аналогічно заголовку книги, а вибір пункту меню зв‘язує вас з різноманітними ресурсами Internet. Зараз в Internet існує більш ніж 1600 Gopher-серверів. В теперішній час ця система поступово відмирає, хоча деякі її прихильники, особливо в США, намагаються її підтримувати. Покажчик інформаційного ресурсу має вигляд: gopher://.
Система WAIS (Wide Area Information Service) – інформаційний сервіс широкої області є також альтернативою системи WWW. В сучасний час дана система практично не використовується. Показник інформаційного ресурсу має вигляд: wais://.
Електронна пошта, або E-mail, довгий час залишалась найбільш розповсюдженим та дешевим засобом обміну інформацією. В якості засобу передачі повідомлень вона практично не відрізняється від звичайної пошти, але діє значно швидше. Принцип роботи електронної пошти дуже подібний до роботи зі звичайною кореспонденцією. За допомогою спеціальної програми ви готуєте листа та кладете його до папки для вихідних повідомлень.
Таким чином, ви можете підготувати будь-яку кількість листів. Після цього ви з‘єднуєтесь з поштовим відділенням, яке розташоване на комп‘ютері провайдера, і обмінюєтесь поштою. Ви пересилаєте підготовлені вами листи, а отримуєте прибулу на вашу адресу кореспонденцію, що розміщується в папку для вхідної пошти, яка знаходиться на вашому комп‘ютері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Класифікація режимів роботи Internet та їх основні технологічні характеристики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок