Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Проблеми застосування WAP-технологій

Проблеми застосування WAP-технологій

Назва:
Проблеми застосування WAP-технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Проблеми застосування WAP-технологій


До основних проблем WAP можна віднести проблеми:
Пов'язані з надійністю передачі даних;
Пов'язані з проникненням сервісів до споживачів;
Пов'язані з швидкістю передачі даних;
Пов’язані з небезпекою вірусного зараження;
Пов'язані із складністю початкового налаштування телефону.
Що стосується надійності передачі даних, то ця проблема існує і в дротяному Internet при роботі з фінансовими структурами.
Для захисту даних розробляються найсучасніші механізми. Захисні протоколи повинні підтримувати аутентифікацію користувачів, кодування даних та управління ключами. Протоколи сеансового рівня будуть забезпечувати обмін даними в двох режимах: з встановленням логічного з'єднання та без нього. В останньому випадку сеанс може бути орієнтований на обмін трансакціями та дейтаграмами. При обміні трансакціями станція-отримувач надсилає отримувачам підтвердження про отримання пакетів, а при обміні дейтаграмами - не надсилає.
Такий механізм дозволяє проконтролювати вірність та цілісність передачі даних та лежить в основі розробок, які стосуються електронних підписів для аутентифікації користувача тощо.
Що стосується вірусного зараження, то майбутні віруси націлені на "розумні мобільні телефони" (тобто WAP-телефони) та кишенькові комп'ютери – органайзери. Потенційно такі віруси можуть записувати розмови користувача апарату та передавати їх іншим, знищувати гроші в електронних гаманцях та підставляти абонента під величезні телефонні рахунки. Це лише частина того, що прогнозують провідні фахівці ІВМ, які займаються комп'ютерним захистом. Комп'ютерні віруси атакують ті пристрої, які можна програмувати та поширюються, коли з'являється канал зв'язку між двома пристроями. Перші віруси розповсюджувались переважно через уражені дискети, якими обмінювались користувачі, але з появою Internet-каналів для поширення вірусів значно побільшало. WAP протокол це ще один з таких каналів.
Головним каналом для поширення вірусів на думку провідного фахівця ІВМ Девіда Чесса, є електронна пошта. Гарний зв'язок, на його думку, і є тією самою реальною загрозою. Саме це дає підґрунтя вважати, що в програмованих пристроях мобільного зв'язку закладено величезний потенціал для поширення вірусів. З цим погоджуються і фахівці антивірусних компаній, наприклад Symantec.
Як у теперішніх, так і у майбутніх телефонах та інших пристроях мобільного зв'язку, розробники мають можливість запобігати загрозам небезпечних інфекцій.
По-перше, вони можуть обмежити ступінь програмованості пристрою, не залишаючи можливості для запуску вірусу. Наприклад, сучасні телефони вже підпадають під цю "безпечну" категорію, але цілком зрозуміло, що в майбутньому телефони будуть набагато більше гнучкими та програмованими.
По-друге, виробники можуть потурбуватись про суворий розподіл вмонтованих в телефон програм, щоб одна програма не змогла запускатии іншу. Якщо вірус не матиме можливості набирати телефонний номер, то його можливості по розповсюдженню будуть радикально обмежені.
Всім зрозуміло, що складність це завжди загроза безпеці. А на розробників постійно зростає тиск з вимогою додавати до пристроїв все нові функції, а це безперечно підвищує шанси зараження небезпечною інфекцією. Коли хтось надсилає електронною поштою свій телефонний номер, то Вам хочеться мати можливість набрати його, просто "клікнувши" по ньому. Цілком можливо, що за цим прихована загроза безконтрольного поширення вірусів, хоча на сьогодні існує і можливість реалізувати таку зручну дрібницю без загроз (наприклад у деяких моделях Sony та Nokia).
Компанії - виробники телефонів прекрасно розуміють такі загрози і вони готові розробити всі заходи, які з цим пов'язано.
При цьому наголошується на те, що життєвоважливим є ознайомлення користувачів з можливими ризиками використання техніки. Саме головне - це усвідомлення аспектів безпеки.
Зі сторони стільникових телефонів вбачають небезпеку не лише для їх володарів, але і для всього Internet вцілому. Справа в тому, що зловмисники можуть скористатись перевагами мобільного зв’язку третього покоління, які дають можливість не лише скористатись високошвидкісним доступом до мережі, але і для маскування свого місцезнаходження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми застосування WAP-технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок