Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Безпека даних у Novell Netware

Безпека даних у Novell Netware

Назва:
Безпека даних у Novell Netware
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,40 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Безпека даних у Novell Netware
Визначення понять "безпека даних" та "система безпеки даних". Причини порушень безпеки даних та загальні вимоги до системи безпеки даних. Захист даних від апаратних збоїв та несправнос-тей. Використання дзеркального диска або його дублювання. За-хист службових таблиць. Захищений режим записування на диск та використання Hot Fix. Захист даних від помилок програмного забезпечення. Захист пам'яті. Доменна архітектура пам'яті. Сис-тема відстежування трансакцій. Захист даних від несанкціонова-ного доступу. Захист під час реєстрації у системі. Розпізнавання. Електронне підписування пакетів. Аудит. Система архівування да-них Netware.
Гарантувати безпеку даних - це означає захистити дані від різних зовнішніх факторів, які можуть призвести до їхньої втрати або спотворення.
Система безпеки даних передбачає комплекс засобів, які реалізують захист даних від можливого спотворення чи втрати.
1.Причини порушень безпеки даних та загальні вимоги до системи захисту даних.
Інформаційна система, яку будують з використанням ОС, має складну структуру. Завдання захисту даних вирішують у багатьох підсистемах і ланках.
Загальним принципам тут є включення механізмів захисту у відповідні функційні блоки, максимальне їх наближення до місць спотворення даних.
Зокрема, власні механізми захисту даних від спотворень під час передавання мають протоколи різного рівня. Сервери захищені засобами операційної системи тощо. Операційна система Netware має розгалужену систему засобів безпеки даних. Ми розглянемо тільки найважливіші її елементи, не наведені в інших розділах. Засоби захисту класифіксують за можливими джерелами спотворень даних. Джерела можливого спотворення даних і можна розділити на такі три групи:*
апаратні збої та несправності;*
помилки програмного забезпечення;*
несанкціонований доступ.
2. Захист від апаратних збоїв та несправностей
Найчастіше трапляються такі апаратні збої:*
раптове вимкнення живлення сервера або робочої станції;*
вихід з ладу твердого диска сервера або його контролера;*
поява на твердому диску зіпсутих блоків, у які неможливо виконувати записування читання інформації. Для захисту від апаратних збоїв використовують такі вбудовані засоби Novell Netware:*
дзеркальний диск або його дублювання;*
захист службових таблиць;*
захищений режим записування на диск та використання області Hot Fix.
Використання дзеркального диска або його дублювання. Одним з найменш надійних. однак найінтенсивніше використовуваних пристроїв комп'ютера є твердий диск. З метою збе-регти інформацію у випадку аварії твердого диска використовують дзеркальний диск (disk mirroring), тобто два однакові тверді диски приєднують паралельно до одного контролера. Записування відбувається одночасно на обидва диски. Якщо один з них вийде з ладу, то система попередить оператора, однак інформація збережеться.
Дублювання диска (disk duplexing) полягає у приєднанні двох однакових дисків до двох контролерів. Такий варіант надійніший, ніж просте дзеркальне використання диска.
Захист службових таблиць. Важливими системними таблицями, які зберігають інфор-мацію про розміщення каталогів та файлів, є DET- та FAT-таблиці. Якщо один з блоків диска, де є ці таблиці, вийшов з ладу, то багато інформації може стати недоступною. Щоб запобігти цьому, в системі зберігають дві окремі копії цих таблиць. Якщо один з блоків таблиці зіпсутий, то система звертається до його копії. Номер зіпсутого блока записується в таблицю зіпсутих блоків сервера, і дані з нього зберігаються на диску у спеціально призначеній ділянці. Ідентич-ність DET- та FAT-таблиць перевіряється під час кожного вмикання сервера. У випадку роз-біжності запускається утиліта ремонтування vrepair.
Захищений режим записування на диск та використання області Hot Fix. Унаслідок інтенсивних процесів записування та читання деякі блоки твердого диска можуть втратити змогу зберігати інформацію. Netware захищає дані від записування у такі блоки, використовуючи два механізми, які доповнюють один одного:*
читання після записування;*
використання області Hot Fix.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Безпека даних у Novell Netware

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок