Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Використання компютерно-інформаційних технологій для автоматизації промисловості

Використання компютерно-інформаційних технологій для автоматизації промисловості

Назва:
Використання компютерно-інформаційних технологій для автоматизації промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Використання компютерно-інформаційних технологій для автоматизації промисловості”


ПЛАН
1. Необхідність економічного обґрунтування ефективності автоматизації керування
2. Методики визначення економічної ефективності АСУ
3. Автоматизована система керування підприємством
Список використаної літератури
1. Необхідність економічного обгрунтування ефективності автоматизації керування
Автоматизація керування вимагає значних капітальних вкладень, експлуатаційних витрат, витрат живої праці. Доцільність таких великих заходів вимагає доказів, що звичайно виконуються у виді розрахунків економічної ефективності.
Обгрунтування економічної ефективності автоматизації керування дозволяє вирішити не тільки це завдання, але і ряд інших:
установити основні економічно ефективні напрямки автоматизації по окремим управлінським роботам;
виявити можливий розмір річного економічного ефекту, забезпечуваного автоматизацією на конкретному підприємстві;
визначити припустимий обcяг капітальних вкладень у систему автоматизованого керування на тому або іншому підприємстві;
розрахувати термін окупності витрат на АСУ і порівняти його з установленими нормативами по відповідній галузі;
виявити необхідність і доцільність витрат на створення і впровадження автоматизованої системи на кожному об'єкті;
визначити вплив упровадження нової технології в керування виробництвом на техніко-економічні показники діяльності підприємства;
вибрати економічно найбільш ефективний варіант АСУП у цілому;
намітити черговість проведення робіт з автоматизації керування;
порівняти економічну ефективність автоматизації керування з ефективністю інших заходів щодо нової техніки.
У багатьох фахівців створилася думка, що обгрунтування економічної ефективності АСУ забезпечує її ефективність. Це не так. Обгрунтування саме по собі не може відповісти навіть на просте питання про ступінь впливу завдань або функцій, розв'язуваних системою, на результати господарювання.
Обгрунтування економічно озброює проектувальників АСУ, указує їм напрямок руху, дозволяє одержати оцінку їхньої роботи. Але не більш. Економічний ефект АСУ забезпечує роботу проектувальників інших професій: системних інженерів, організаторів керування, постачальників завдань, фахівців із технічних засобів і ін. Саме вони повинні так побудувати АСУ й організувати її роботу, щоб була досягнута мета, зазначена економістами, що виконують обгрунтування економічної ефективності.
2. Методики визначення економічної ефективності АСУ
Ефект від АСУП створюється завдяки наявності на будь-якому підприємстві втрат, невикористаних можливостей і недостатньої технічної оснащеності управлінського апарата. Ефект виявляється в сфері керування й у сфері виробництва, на самому підприємстві, що автоматизується, і в його суміжників, у виробничій і суспільній сферах.
Відомі методики, що відбивають різні підходи, стосуються тільки економічної ефективності АСУП на самому підприємстві, що автоматизується.
Тут використовується досить широкий комплекс техніко-економічних показників ефективності, а для оцінок застосований метод порівняння. Використовується так само метод розрахунку припустимих показників, що орієнтують проектувальників на дотримання визначених параметрів систем. Розрахунки економії і додаткових прибутків засновані на порівнянні ситуації «до АСУП» і «при АСУП». У цьому порівнянні принциповим є питання про спосіб переходу до ситуації «при АСУП», оскільки ситуація «до АСУП» звичайно відома.
При розрахунках економічної ефективності часто виникають побажання декомпозиції розрахунків. Основні напрямки декомпозиції: розрахунок ефективності окремих підсистем АСУП, окремих завдань. Пропонують свої специфічні критерії економічності для кожної підсистеми, відмінні від критерію ефективності в цілому.
Для масових проектів АСУП такі багатоступінчасті обчислення ні до чого. У практику проектування АСУП обгрунтування економічної ефективності доцільно робити один раз – на першій стадії проектування. Розрахунок є підставою для твердження першої стадії проекту, дозволи на виконання робочих креслень, на відкриття фінансування при впровадженні АСУП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання компютерно-інформаційних технологій для автоматизації промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок