Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основи розробки WEB-документів засобами мови розмітки гіпертексту HTML

Основи розробки WEB-документів засобами мови розмітки гіпертексту HTML

Назва:
Основи розробки WEB-документів засобами мови розмітки гіпертексту HTML
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,91 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
Основи розробки WEB-документів засобами мови розмітки гіпертексту HTML


World Wide Web (скорочено WWW) є глобальною гіпертекстовою структурою. Ця технологія реалізує ідею глобальної інформаційної бази даних. Робота в WWW вимагає наявність доступу в Інтернет.
Гіпертекст – це текст зі вставленими в нього командами розмітки, що посилаються на інші місця цього тексту, інші документи, малюнки і інші об'єкти. Під час перегляду такого тексту користувач бачить виділені іншим кольором або підкреслені в тексті слова, по яких можливий перехід на інші об'єкти.
Розміщення власних матеріалів в Інтернеті включає два етапи: підготовку матеріалів і їх публікацію.
Підготовка матеріалів полягає в створенні документів, що мають формат, прийнятий в Інтернеті, тобто Web-сторінок. Вони пишуться на мові HTML (Hyper Text Markup Language – мова розмітки гіпертексту). HTML надає можливість використання малюнків, таблиць, різних шрифтів в гіпертекстовому документі, а також так званих скриптів (своєрідних програм в HTML-документах).
Публікація матеріалів, тобто відкриття до них доступу, здійснюється після рішення організаційних питань, пов'язаних з отриманням дискового простору на Web-сервері для їх розміщення.
Для передачі HTML-документів використовується HTTP – протокол передачі тексту (Hyper Text Transfer Protocol).
Для перегляду HTML-сторінок в WWW використовуються спеціальні програми, які називаються браузерами (броузерами). Найбільш поширеним браузером є Internet Explorer фірми Microsoft Corporation. Програма Internet Explorer поставляється разом з операційною системою Windows, і тому немає необхідності додатково встановлювати браузер. Для читання електронної пошти і новин використовується додаток Microsoft Outlook. Для створення і редагування HTML-документів можна також використовувати HTML-редактор FrontPage, або використовувати можливості програми Word, Excel, Access, PowerPoint.
1.1. Створення Web-документів на мові HTML
Документ на мові HTML є звичайним текстовим файлом, що містить як сам текст, так і спеціальні теги форматування документа і посилання на файли, що містять графічну і звукову інформацію. Теги форматування призначені для програм перегляду гіпертексту. Відповідно до них браузер формує зовнішній вигляд документа для виведення його на екран.
Для HTML-документів прийняті наступні розширення файлів:
.htm – для операційних систем, що підтримують не більше трьох символів для розширення файлів (MS DOS, Windows 3.X);
.html – для операційних систем, що підтримують більше трьох символів для розширення файлів (UNIX, Windows 95 і вище).
У текст документа не можуть включатися символи < &, «.
Теги мови HTML призначені для форматування і розмітки документа. Тег починається з символу < і закінчується символом >. Практично всі теги мови HTML є парними, за деяким виключенням. Всі теги, атрибути і буквені параметри використовують латинські символи, які можуть бути як рядковими, так і прописними. У випадку парних тегів закриваючий тег відрізняється від відкриваючого наявністю символу / після відкриваючої кутової дужки.
Наприклад: <р>...</р> – парний тег опису параграфів. Дія парного тегу поширюється на весь текст, розташований між ними. Мова HTML передбачає використання вкладених тегів.
В деяких випадках теги можуть містити атрибути. Атрибути – це ключові слова. Вони відділяються від тега і інших атрибутів пропусками. Значення атрибуту розміщується після символу = і поміщається в лапки. Наприклад: <HI ALIGN="LEFT">. У парних тегах атрибути додаються тільки до відкриваючого тегу.
Значення параметрів, як правило, також поміщаються в лапки, але можуть бути і без них. Наприклад, SIZE=10 або SIZE="10". Тут атрибут SIZE має значення 10.
1.1.1. Структура HTML-документу
HTML-документ починається в тегом <HTML> і закінчується тегом </HTML>. Між цими тегами розташовується текст документа. Наприклад:
<HTML>
Текст документа
</HTML>
Інші елементи документу розбивається на два розділи: розділ головної частини документа і розділ самого тіла документа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основи розробки WEB-документів засобами мови розмітки гіпертексту HTML

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок