Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Access. Робота з формами

Access. Робота з формами

Назва:
Access. Робота з формами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
На тему:
Access. Робота з формами


План
1. Створити форму, що відповідає таблиці Оцінки.
2. Вставити у форму заголовок: Оцінки студентів вашої групи.
3. У правому нижньому куті форми вставити текст з назвою класу чи групи.
4. Вставити у форму нове поле Сума, де буде обчислюватися сума балів студента з ycix предметів.
5. На формі розмістити елементи керування: кнопки Вперед, Назад, Створити новий запис, Закрити форму.
6. Доповнити базу даних записами.


Теоретичні відомості
Важливим моментом при завантажуванні даних у таблиці є забезпечення захисту від помилок. Тому потрібно дуже ретельно продумати, як забезпечити введення, редагування чи перегляд даних у вигляді, який був би зручним і звичним для користувача, а також запобігав би виникненню помилкових даних. Таким засобом в Access є форми.
Форми – це об'єкти, за допомогою яких у базу вводять нові дані, переглядають наявні, а також здійснюють редагування даних, розміщених у таблиці. Форма подібна до бланка чи карточки (рис. 4). Прикладами форми є будь-який бланк, сторінки з паспорта, карточка з досьє чи бібліографічна карточка на книжку в бібліотеці. Одна форма містить дані лише з одного запису.
Отже, форми є засобом організації інтерфейсу між користувачем і системою. Форми можна створювати на базі таблиць і запитів. У програмі Access прийнято створювати базу даних спочатку у вигляді таблиці, а пізніше відображати її у вигляді форм (в інших програмах, наприклад, MS Works навпаки).
Перехід до форм, окрім кращої візуалізації даних, дає низку додаткових можливостей. Виявляється, що на формі можна зручно розташувати:
поля типу OLE (Object Linking and Embedding) з картинками, фотографіями тощо;
елементи керування: кнопки, перемикачі тощо;
надписи: заголовки форми, рубрик (а також розрисувати форму чи задати фоновий рисунок заставку: сутінки, глобус, хмари тощо);
обчислювальні поля (це також елементи керування) для відображення результату обчислень, виконаних на базі наявних полів;
закладки (багатосторінкові форми, де поля групують за змістом на різних закладках).
Є декілька способів створення форм, а саме:
автоматично за допомогою команди Автоформа;
за допомогою майстра форм;
вручну за допомогою конструктора форм;
комбінованим способом.
Наприклад, виконавши команду Автоформа > У стовпець, отримаємо форму, в якій yci поля з таблиці будуть розташовані в стовпець i вирівняні до лівого краю.
Користувач за допомогою конструктора може змінити розташування полів методом їx перетягування.
Щоб перемістити об’єкт у вікні конструктора форми, треба його активізувати i вести над ним курсор, доки останній не набуде вигляду долоні. Після цього можна виконати переміщення методом перетягування.
Рис. 4. Зразок форми.
Використання майстра форм дає змогу швидко відібрати потрібні поля з таблиці для розміщення на формі або розташувати на одній формі поля з різних таблиць.
Початківцям створювати форму вручну не рекомендують. Спочатку варто створити форму командою Автоформа або Майстер форм, а пізніше зробити зміни у формі за допомогою конструктора форм.
Розглянемо можливості конструктора форм. Для конструювання форми використовують панель елементів керування з кнопками (рис. 5).
Рис. 5. Панель елементів керування.
Щоб вставити елемент керування, його треба вибрати на панелі i клацнути на формі у точці вставлення. Перш ніж змінити характеристики такого елемента форми, спочатку його необхідно вибрати і виділити. Для вибраних елементів можна змінити шрифт, розмір, колір та інші властивості. Для кожної області можна встановити свій колір, вказавши на відповідну область, а потім вибравши необхідний колір із заданої палітри кольорів. Позиції розташування елементів форми можна змінювати за допомогою буксування, тобто перетягуванням мишкою позначеного елемента з однієї частини форми в іншу.
Якщо виділений елемент натиснути лівою кнопкою мишки, то можна виконати певні операції з ним: вирізувати, копіювати, залишати, дублювати, вирівнювати, а також переглядати властивості виділеного елемента, вибравши опцію Властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Access. Робота з формами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок