Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пристрої відображення інформації

Пристрої відображення інформації

Назва:
Пристрої відображення інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Пристрої відображення інформації


План
1. Історія розвитку відеосистеми персональних комп'ютерів.
2. Види графічної інформації.
3. Відеокарти.
3.1. З чого складається відеокарта.
3.2. Типи відеоадаптерів
3.3. Прискорювачі (акселератори). 4 Монітори.
4.1. Монітори з електронно-променевою трубкою.
4.2. Рідкокристалічні монітори.
4.3. Плазмові монітори.
4.4. Пластикові монітори.
4.5. Стандарти безпеки.
4.6. Характеристики моніторів.


Історія розвитку відеосистеми персональних комп'ютерів
Для того щоб персональний комп'ютер став корисним інструментом у роботі, дуже важливо бачити її результати. Необхідно яким-небудь чином спостерігати за відповідною реакцією комп'ютерної системи, щоб знати, чим вона займається в цей момент. Реалізацією цих завдань займається відеосистема комп'ютера, що складається з відеоадаптера (або інакше — відеокарти), яка відповідає за формування зображення, і монітора, на який це зображення виводиться.
Відеосистема не завжди була невід'ємною частиною комп'ютерів. Протягом тривалого часу обчислювальні машини як вихідні пристрої використовували принтери, що дозволяють одержати отриманий результат на папері. Однак із появою персональних комп'ютерів, тобто обчислювальних машин для персонального використання, у функції пристроїв відображення почали використовувати спочатку звичайні побутові телевізори, а потім спеціалізовані — монітори.
Перші монітори працювали з картами символів. Спеціальна область пам'яті комп'ютера була зарезервована для зберігання символу, який належало зобразити на екрані. І програми писали текст на екран, заповнюючи символами цю область пам'яті. Екран найчастіше являв собою таблицю 80x25 символів.
Кожен символ на екрані формується множиною крапок. Зразок символу, що може з'явитися на екрані, зберігався в спеціальній мікросхемі ПЗП. Стандарти, які використовувала IBM й інші фірми, відрізняються кількістю точок, що використовуються при формуванні символів.
Програми, що виводять інформацію на екран, повинні знати, яку пам'ять їм слід використовувати для цього. Потрібну інформацію можна одержати, прочитавши інформацію зі спеціального байта пам'яті — прапора відеорежиму. Він призначається для вказівки: якого виду адаптер дисплея встановлений усередині комп'ютера й активний у цей час. Він дозволяє комп'ютерові знати, з яким дисплеєм — монохромним чи кольоровим — він має справу.
За стандартом IBM символи, видимі на екрані, не зберігаються в неперервній послідовності. Символи, які ми бачимо на екрані, розташовуються в байтах пам'яті з проміжком в один байт. Ці проміжні байти відведені для зберігання параметрів зображуваних символів. Парний байт пам'яті містить символ, а непарний — зберігає його атрибути.
Надлишки виділеної пам'яті можуть використовуватися для зберігання кількох , зображень екранів. Кожен такий образ називається відеосторінкою. Усі базові відеосистеми розроблені у такий спосіб, щоб реалізувати швидке переключення з однієї сторінки на іншу. Це дозволяє змінювати зображення екрана майже без затримок. За допомогою перемикачів можна керувати швидкістю заміни екранних сторінок.
Базова кольорова система IBM має можливість працювати в режимі із зображенням тексту в 40 стовпцях екрана. Цей режим дозволяє користувачеві працювати з комп'ютером через телевізійний приймач замість дисплея. Телевізор не має такої чіткості, як монітор комп'ютера. 80 стовпців тексту на екрані телевізора зливаються. При зменшенні числа стовпців тексту вдвічі потрібно вдвічі менше пам'яті для зберігання. Це у свою чергу дозволяє вдвічі збільшити кількість відеосторінок.
Через деякий час IBM поліпшила якість своїх відеосистем і відповідно збільшила обсяг пам'яті, виділеної для них. Для символьних дисплеїв ця пам'ять використовується для реалізації нових відеорежимів, що дозволяють розмістити на екрані більше рядків (до 43) і збільшити кількість відеосторінок. Деякі відеосистеми можуть реалізовувати свої власні режими при роботі з текстом. Вони можуть розміщати текст у 60 рядках і 132 стовпцях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Пристрої відображення інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок