Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основи об’єктно-орієнтованих технологій

Основи об’єктно-орієнтованих технологій

Назва:
Основи об’єктно-орієнтованих технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Основи об’єктно-орієнтованих технологій


План
Основи об’єктно-орієнтованих технологій.
Основні характеристики об’єктно-орієнтованого підходу
Абстрактний тип даних
Інкапсуляція
Взаємодія об’єктів.
Спадкування
Поліморфізм
Література


1. Основи об’єктно-орієнтованих технологій.
Розв’язок будь-якої задачі (фізичної, математичної, економічної та програмної зокрема) вимагає певного рівню абстракції. Мови програмування високого рівня, про які йшлося вище, дають змогу піднятись на більш високий рівень абстракції порівняно з машинними кодами, які є основою мови асемблер. Ця можливість пов’язана з тим, що всі мови програмування високого рівня дозволяють крім використання стандартних типів даних, створювати свої власні типи даних, які б найбільш повно відбивали характер задачі. Крім того, принцип модульності дозволяє програмну реалізацію задачі формулювати в термінах незалежних модулів, які використовують певну структуру даних задачі.
Принципи структурного програмування є основою для організації, з одного боку, оптимальної структури програми, а з іншого боку, для конструювання необхідної структури даних для збереження і обробки інформації в програмі. Проте, дані і модулі, що їх обробляють, співіснують в структурних програмах досить окремо. Точніше кажучи, дані відіграють доволі пасивну роль – вони дозволяють модулям їх обробляти, будучи не в змозі захистити себе від некоректного використання.
Сучасна концепція програмування, названа об’єктно-орієнтованим програмуванням (ООП), визначається як технологія створення складного програмного забезпечення на основі подання програми у вигляді сукупності об’єктів, кожний з яких є екземпляром певного типу (класу), а класи утворюють ієрархію зі спадкуванням властивостей [8, 16].
Таким чином, кожний об’єкт може містити не лише дані, які характеризують його стан, а і методи їх обробки (функції), які демонструють поведінку об’єкту. Об’єктно-орієнтований підхід заснований на тому, що будь-який елемент оточуючого нас світу можна вважати об’єктом. Наприклад, на рівні об’єктної абстракції можна розглядати довільні математичні поняття. Скажімо, комплексне число можна визначити як об’єкт, який містить дані – значення дійсної та уявної частин комплексного числа, і визначає методи – допустимі дії над такими об’єктами (обчислення модуля та аргументу, кореня певного степеню з комплексного числа, тощо). Довільний технічний прилад також можна вважати об’єктом. Наприклад, телевізор дозволяє сприймати зображення та звук (це інформація, або дані), а також виконувати певні дії – перемикати канали, міняти гучність, яскравість (ці дії є методами даного об’єкту). Останній приклад демонструє також захист вмісту об’єкту, адже він використовується як “чорна скринька” – об’єкт лише реагує на зовнішні повідомлення (запити): перемкнути канал, збільшити контрастність, вимкнутись. При цьому користувач навіть не повинен знати, як саме (на технічному рівні) обробляються його запити, і позбавлений права (звісно, якщо не збирається загинути від високої напруги з викруткою в руках) втручатись у вміст об’єкту.
2. Основні характеристики об’єктно-орієнтованого підходу
Предметну область будь-якої задачі програмування будемо вважати представленою у вигляді сукупності функціональних елементів (об’єктів), що обмінюються в процесі виконання програми повідомленнями. Процес такого представлення називається об’єктною декомпозицією.
При цьому кожний об’єкт предметної області відповідає за виконання деяких дій в залежності від одержаних повідомлень та параметрів самого об’єкту.
Сукупність значень параметрів об’єкту визначає його стан або властивості, а сукупність реакцій на одержані повідомлення – поведінку або методи (які задаються як функції об’єкту). Причому властивості і методи не існують окремо, а об’єднані і утворюють єдиний об’єкт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Основи об’єктно-орієнтованих технологій

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок