Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Створення багатотабличних форм

Створення багатотабличних форм

Назва:
Створення багатотабличних форм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,49 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Створення багатотабличних форм


Мета заняття: Отримати навики з розробки та офрмлення багатотабличних форм
Теоретичні відомості
До багатотабличних форм відносять форми, побудовані на основі запиту, об'єднуючого декілька таблиць, а також форми з вбудованими в них іншими формами.
Підлеглою формою називається форма, яка вбудовується в іншу форму. При цьому форма, яка включає підлеглу форму, називається головною формою.
Зазвичай такі форми застосовуються для відображення даних із зв'язаних таблиць (наприклад, таких як "Категорії товарів" і "Товари", "Організації" і "Контактні особи" в цих організаціях і т. д). Проте це буває не завжди. Іноді головна форма містить вільні елементи управління і різні кнопки, які впливають на представлення даних в підлеглій формі. Типовим прикладом такої форми є форма для відбору записів в таблиці. Головна форма містить поля, в яких задаються критерії відбору та керуючі кнопки (рис.3.1).
Застосування підлеглих форм забезпечує компактніше уявлення на екрані даних з декількох таблиць, чим використання різних форм для кожної таблиці.
Рис.3.1 Приклад форми, що містить підлеглу форму
Створювати такі форми можна різними способами. Розглянемо спочатку способи створення головної і підлеглої форм для двох зв'язаних таблиць.
3.1 Створення підлеглих форм
3.1.2 Створення головної і підлеглої форм за допомогою Майстра автоформ
Найпростіші форми для зв'язаних таблиць можна побудувати за допомогою Майстра автоформ. Він відразу знайде всі таблиці, які пов'язані з головною відношенням "один-до-багатьох", і створить для кожної такої таблиці підлеглу форму.
Для цього відкрийте вікно Схема даних (Relationships) (рис.3.2) і виясніть, як зв'язані необхідні таблиці. Наприклад, таблиця "Клієнти" (Customers) пов'язана з таблицею "Замовлення" (Orders) відношенням "один-до-багатьох". У свою чергу таблиця "Замовлення" (Orders) пов'язана з таблицею "Замовлено" (Order Details) теж відношенням "один-до-багатьох".
Рис.3.2. Діалогове вікно Схема даних
Тепер виділіть на сторінці Таблиці (Table) вікна бази даних таблицю "Клієнти" і натисніть стрілку вниз на кнопці Новий об'єкт (New Object) панелі інструментів. Із списку, що відкрився, виберіть об'єкт Автоформа (AutoForm).
В результаті ви повинні побачити на екрані форму, яка представлена на рис.3.3.
У цій формі головна форма відображає один запис про клієнта, а в підлеглій формі відображаються тільки ті записи з таблиці "Замовлення", які пов'язані з поточним записом в головній формі, в даному випадку тільки замовлення поточного клієнта.
Рис.3.3 Складена форма, створена Майстром автоформ
Вже з цієї форми видно, що Access забезпечує вкладеність підлеглих форм, причому кількість рівнів вкладеності велика — до 10. З іншого боку, якщо таблиця зв'язана відношенням "один-до-багатьох" з декількома таблицями, то в одну головну форму можна вбудувати декілька підлеглих форм, наскільки це дозволить розмір екрану.
Таке ієрархічне представлення зв'язаних даних зручне не тільки для відображення, але і для введення даних. Наприклад, потрібно оформити замовлення клієнтові, якого ще немає в базі даних. Значить, потрібно додати запис про нового клієнта в таблицю.
Для цього перейдіть в режим введення запису в головній формі, клацнувши мишею по кнопці Новий запис (New Record) форми або панелі інструментів. Введіть дані про клієнта, а потім перемістіть фокус в підлеглу форму для оформлення замовлення. Як тільки ви перемістили фокус в підлеглу форму, запис про клієнта з головної форми зберігається. Тепер підлеглий запис про замовлення буде коректно доданий в таблицю "Замовлення", гарантуючи збереження посилальної цілісності.
Аналогічно буде збережений запис про замовлення, перш ніж почнуть вводитися дані про замовлені продукти в іншій підлеглій формі. Записи в підлеглій формі зберігаються при переході до кожного рядка.
3.1.2. Використання Майстра форм для створення головної і підлеглої форм
Складну форму з підлеглими формами можна створити також за допомогою Майстра форм. Це дещо складніше, ніж використання Майстра автоформ, та зате дає можливість вибрати у форму не всі поля, а тільки необхідні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Створення багатотабличних форм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок