Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> реферат: Технологія віртуальної реальності VRML

Загрузка...

Технологія віртуальної реальності VRML / сторінка 2

Назва:
Технологія віртуальної реальності VRML
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аналогічно, при звертанні броузера HTML до даних VRML вони можуть бути завантажені в автономний броузер VRML.
Допоміжні додатки.
Допоміжні додатки, наприклад, VRWeb, інакше називають програмами перегляду VRML. Коли звичайний броузер Web звертається до документу VRML, то він передає його допоміжному додатку, який візуалізує віртуальний світ та дозволяє користувачеві переміщуватися в ньому. Сам допоміжний додаток без броузера не зможе завантажувати ресурси VRML.
Вмонтовані додатки.
При розробці технологій VRML одним із найбільших досягнень було створення вмонтованих (plug-ins) додатків для броузерів. Першим програмним продуктом такого роду був додаток Live 3D. Завдяки вмонтованим додаткам VRML стала використовуватися там, де раніше використовувалась виключно HTML. Деякі броузери, наприклад Netscape, можуть одночасно відтворювати декілька віртуальних світів, що вмонтовані в сторінку HTML.
Технологія роботи з додатком Live 3D
Live 3D можна встановити на свій комп’ютер одним з двох способів: завантажити його з віддаленого вузла окремо в якості вмонтованого в Netscape Navigator 2.0 додатку або скористуватись програмою Netscape Navigator Atlas, до якої входить Live 3D.
Після копіювання додатку Live 3D на свій комп’ютер, можливо, клацнувши на його піктограмі в кінці Netscape, запустити броузер Navigator. В нього автоматично буде завантажений додаток Live 3D.
Переміщуватися по віртуальній реальності в додатку Live 3D (Netscape Navigator 4.0) можна одним з п’яти способів:
Walk (прогулянка пішки)
Spin (кружляння)
Look (перегляд)
Slide (ковзання)
Point (точка перегляду)
Режим переміщення відображається на панелі інструментів Live 3D, яка з’являється в нижній частині броузера Netscape при завантаженні в нього віртуального світу.
В режимі Walk переміщення здійснюється по горизонтальній площині. Можливо скористатись мишкою та її лівою кнопкою або задати напрям руху за допомогою клавіш управління курсором.
В таблиці 1 наведена технологія переміщення по віртуальному світу Live 3D.
Таблиця 1. Технологія переміщення
№ | Напрям руху | Використання мишки | Використання клавіатури
1. | Вліво чи вправо |
Натиснути ліву клавішу та переміщувати мишку | Натиснути клавішу “вліво” або “вправо”
2. | Вперед чи назад |
Натиснути ліву клавішу та переміщувати мишкою | Натиснути клавішу “вверх” або “вниз”
3. | Вверх або вниз | Натиснути “Alt”, “Ctrl”,
ліву клавішу мишки та переміщувати маніпулятор | Натиснути клавішу “Z” або “A”
Режим Spin дозволяє переміщення навкруги якогось предмету. Режим Look змінює направлення віртуального світу, режим Slide – переносить точку огляду в потрібне місце кіберпростору, а Point призначений для наближення до обраного об’єкту, який знаходиться найближче.
Додаткові способи переміщення.
Для того, щоб навчитися користуватися додатковими способами переміщення по віртуальному простору, існують різні опції меню Live 3D, яке виникає на екрані.
Пункт опції ViewPoints в верхній частині меню надає користувачеві прискорений доступ до різних частин VRML.
Багато корисних можливостей надає опція Bank (робити віражі), коли переміщення буде дуже нагадувати політ в реальному літаку. Опція Collision Detection (виявлення зіткнень) – відтворює наштовхування на стіни, зупиняючись перед ними, а не проникаючи крізь них.
Підменю Lights містить опцію Headlight (фара), за допомогою якої можна освітлювати світи, що виглядають на екрані дуже темними.
Однією з самих важливих властивостей додатку Live 3D є можливість розміщення тривимірних ресурсів VRML в двовимірному документі HTML. Щоб добавити світ VRML в сторінку HTML, необхідно в первинному тексті документу HTML використати тег такої структури:
<EMBED SRC = “адреса документу в VRL” height = 400, width = 400>,
потім замість VRL вставити ресурс у форматі VRML, наприклад:
<EMBED SRC = “http://www.aeril.com/home.vrl.gz” height = 300 width = 300>
Крім перегляду світів VRML всередині сторінки Web існує ще один спосіб, яким можна скористатися. Справа йде про кружляння (spinning) навкруги об’єкту або світу віртуальної реальності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Технологія віртуальної реальності VRML

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок