Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Технологія віртуальної реальності VRML

Загрузка...

Технологія віртуальної реальності VRML

Назва:
Технологія віртуальної реальності VRML
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Технологія віртуальної реальності VRML


Поняття про технологію VRML
Технологія VRML (Virtual Reality Modeling Language – мова моделювання віртуальної реальності) являє собою відкритий стандарт віртуальної реальності в мережі Internet. Віртуальна реальність – це створене комп’ютером середовище (“світ”, “оточення”), яке доступне користувачеві та може включати в себе тривимірну графіку, об’ємний звук тощо. VRML, читається як “вер-мул”, можливо використовувати для створення світів, програмування комп’ютерних ігор та об’ємного представлення інформації. VRML є відкритим стандартом, тому кожен користувач може використовувати мову VRML для написання програм та створення власного віртуального світу, не роблячи при цьому ніяких ліцензійних відрахувань. При використанні VRML можна створювати віртуальний світ, частини якого будуть розміщені по всьому світу, наприклад, стілець на екрані монітора знаходиться у Франції, сад, що його оточує, знаходиться в Японії, записана фонограма – в Англії і т.д.
Історія розвитку технології VRML наступна. Під час першої конференції по WWW в 1994 році була організована секція по проблемам віртуальної реальності. На ній Марк Песке запропонував чернетки, присвячені мові VRML. До роботи над стандартом підключилися вчені Гелвін Бел та Ентоні Парізі, які розробили стандарт VRML версії 1.0.
В 1996 році група по архітектурі VRML запропонувала нову версію мови – VRML 2.0, яка була обновлена більше ніж 50 фірмами (Silicon Graphics, Sun Microsystem, Apple, IBM Japan, Microsoft та інші). З 1997 року VRML 2.0 знаходиться в серійній експлуатації.
Існує багато додатків використання VRML, які використовують відкритий тривимірний формат файлів VRML, мережеві можливості мови моделювання віртуальної реальності та мультимедійну структуру. Наведемо деякі сфери використання VRML:
- автоматизоване проектування;
- наукове моделювання;
- програмування комп’ютерних іграшок;
- візуалізація даних;
- розподілене багатокористувацьке середовище;
- спеціальні програми;
- інтерфейс користувача;
- фінансові додатки;
- маркетинг та реклама продукції;
- освіта;
- розваги.
В багатьох випадках світ віртуальної реальності може використовуватися в декількох перерахованих областях.
Використання броузерів та вмонтованих додатків VRML
Щоб працювати з VRML, не потрібно ніякого спеціального апаратурного та програмного забезпечення. Для завантаження віртуальних світів із віддалених комп’ютерів необхідне підключення до Internet. В той же час, щоб “зануритися” у віртуальну реальність, файли якої знаходяться на жорсткому диску користувача, не треба ніякого з’єднання з Internet. Деякі популярні броузери VRML можна завантажити з наступних вузлів:
Live 3D від Netscape (http://www.netscape.com)
Webspace для TS від TGS (http://www.tgs.com)
VRScount від Chaco (http://www.chaco.com)
CyberGate від Black Sun (http://www.blacksun.com)
З світами VRML непогано працювати на комп’ютерах 486/50 з 8 Мбайт пам’яті, маючи в наявності програмне забезпечення броузера Netscape Navigator Atlas та модем із швидкістю 14,4 Кбайт.
Для роботи з VRML можна використовувати три різних види програмного забезпечення:
автономні броузери;
допоміжні додатки;
вмонтовані додатки.
Автономні броузери.
Автономні броузери VRML можливо запускати як звичайний броузер HTML типу Netscape Navigator. Різниця між ними полягає в тому, що броузер VRML служить для роботи з документами, створеними за допомогою мови моделювання віртуальної реальності, броузера HTML – для дослідження ресурсів, що записані з використанням мови розмітки гіпертексту. Броузер VRML завантажує дані віртуального світу, візуалізує їх у вигляді тривимірного графічного простору та дозволяє переміщуватися по ньому користувачеві. При клацанні мишкою на гіперзв’язку відбувається перехід до іншого віртуального світу або на яке-небудь інше місце мережі, наприклад, на сторінку HTML або образ GIF. При виборі звуку з документом HTML управління може бути передано броузеру HTML.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Технологія віртуальної реальності VRML

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок