Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Маркетинг інформаційної продукції

Маркетинг інформаційної продукції

Назва:
Маркетинг інформаційної продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,75 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Маркетинг інформаційної продукції


Маркетинг інформаційної діяльності є необхідним компонентом для визначення напрямку комерційної науково-інформаційної діяльності, видів продуктів і послуг, штату і кваліфікації працівників. Особливо важливе ретельне маркетингове дослідження у вже існуючих підвідомчих інформаційних підрозділах з невеликою кількістю працівників. Воно дасть змогу звільнитися від зайвої, нікому не потрібної продукції, збалансувати свої ресурсні можливості з потребами споживачів, ввійти у керівні органи з пропозиціями щодо покращання становища установи та її бізнесових можливостей.
В зв'язку з новими економічними відносинами перед підвідомчими інформаційно-довідковими службами й відділами постала проблема визначення рентабельності їхньої діяльності і комерційної вартості інформаційних продуктів та послуг, які раніше надавалися ними безплатно у порядку планової діяльності, тобто стала нагальною потреба маркетингу.
Як було показано раніше, інформаційним продуктам (послугам) притаманні всі проблеми життєвого циклу "товару" – виробництво, впровадження, ріст попиту і його спад, – а тому по відношенню до них можуть бути успішно використані майже всі прийоми класичного маркетингу.
Розглядаючи питання маркетингу в інформаційній сфері, в тому числі і бібліотечній, майже всі автори останнім часом зосереджують свою увагу на маркетингу підготовки, розробки та експлуатації комерційних автоматизованих баз даних, випускаючи з поля зору те, що інформаційна продукція створювалася і продовжує створюватися інформаційними органами в неприбуткових галузях (освітній і культурно-мистецькій) традиційним способом, тобто використовуючи людський потенціал і переважно паперові носії. Засоби зв'язку і комп'ютерні технології є лише допоміжним знаряддям для фіксації, накопичення, зберігання і поширення інформації.
У 1988 р. ЮНЕСКО видало "Основи викладання курсу маркетингу в учбових закладах по підготовці бібліотекарів, документалістів і працівників архівів", в якому визначено бібліотечний маркетинг – як систему управління бібліотечною справою з позиції комерційної реалізації послуг, які бібліотека надає.
Численні визначення "маркетингу інформаційної продукції" в інших джерелах можна звести до такого – це процес вивчення і виявлення реальних і потенційних споживачів певних інформаційних продуктів і послуг, які здатний (підкреслимо, здатний, з огляду на свої матеріально-технічні і кадрові ресурси) надавати виробник споживачеві для взаємної користі (з боку споживача – швидко отримати потрібну якісну інформацію, з боку виробника – кошти для своєї діяльності). Коротко кажучи – це вивчення ринку інформаційної продукції, її рентабельності, конкурентоспроможності і дієвості.
Отже, маркетинг НІД – це дослідницька діяльність у сфері виготовлення, збуту і обороту інформаційного товару, тобто дослідження виробництва, реалізації, конкурентоспроможності та попиту на інформаційну продукцію з метою формування ринку інформаційних продуктів і послуг та управління цим ринком.
Основний принцип маркетингу полягає в двоєдиному, взаємодоповнюючому підході. З одного боку, це – ретельне і всебічне вивчення ринку, попиту, смаків і потреб споживачів; орієнтація виробництва з огляду на ці складові; адресність інформаційної продукції. З іншого – активний вплив на ринок і існуючий попит, на формування потреб і купівельних переваг. Це положення визначає основу маркетингу, зміст його головних елементів і функцій. Найбільш важливими серед них є: комплексне вивчення ринку; планування товарного асортименту; розробка заходів для більш повного задоволення існуючих потреб наявних і потенційних споживачів; планування і здійснення збуту; вплив на організацію управління виробництвом інформаційної продукції.
Маркетинг у НІД повинен бути спрямований на вироблення пропозицій щодо змісту і форми та надання інформаційних послуг, які мають інтерес для споживачів і на формування ринку цін на послуги, тобто на пристосування інформаційного виробництва до потреб ринку, коли ставиться завдання не стільки продавати продукти і послуги, скільки випускати ті з них, котрі на даний момент користуються найбільшим попитом і можуть бути продані з найбільшою ефективністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Маркетинг інформаційної продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок