Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Вплив інформації на функціонування організацій.

Вплив інформації на функціонування організацій.

Назва:
Вплив інформації на функціонування організацій.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вплив інформації на функціонування організацій.


Необхідність інформаційного забезпечення для успішного управління організацією.
Відображаючи об’єктивну реальність, інформація фіксується в первинних та звітних документах, кресленнях, номенклатурних цінниках, газетах та журналах, міститься в радіо - та телепередачах, телефонних розмовах, в показниках контрольно-вимірювальних пристроїв, лічильників, датчиків, електронних табло, передається по телетайпах і диспетчерському зв’язку, виникає під час листування, нарад і бесід. Інформація представляється у вигляді сукупності даних. Дані відіграють суттєву роль в діяльності довільної компанії, фірми чи підприємства. Вони фіксуються у визначеній формі на фізичних носіях (папері, магнітних носіях і т.д.), і можуть бути використані в подальшому для наступної обробки, збереження і передачі. Дані можна розглядати, як ресурс (сировину) для виробництва інформації. В результаті обробки дані набувають змісту, тобто стають інформацією. Під інформацією розуміють довільні відомості про будь-яку подію, процес, об’єкт, які є предметом сприйняття, передачі, перетворення, збереження чи використання. Поряд з цим така інформація повинна мати цільове призначення важливе для прийняття рішення., так наприклад, ціни на ринку сировини є інформацією для ювеліра настільки, наскільки вона стосується дорогоцінних металів. Таким чином отримання інформації завжди означає відбір суттєвих для прийняття рішення відомостей. У цьому випадку інформація представляється у формі даних.
Сила інформації та знань полягає в тому, що з їх допомогою відкриваються нові перспективні напрямки розвитку процесів у природі та суспільстві. Потоки і обсяг інформації зросли настільки, що самостійно люди вже не в змозі обробити всю циркулюючу в суспільстві інформацію. Паралельно виникають вимоги до достовірного і своєчасного представлення інформації. Використання інформаційних технологій надає людині можливість оперативно отримувати доступ до будь-якої нагромадженої інформації і ефективно її використовувати для вирішення поставлених перед організацією задач.
В сучасних умовах важливим фактором досконалого управління організацією є інформаційне забезпечення, яке полягає в зборі і переробці інформації, необхідної для прийняття обгрунтованих управлінських рішень. Стало очевидним, що передача інформації про стан і діяльність організації на вищий рівень управління і взаємний обмін інформацією між всіма рівнями управління і підрозділами організації повинні здійснюватися на основі широкого використання сучасних інформаційних технологій.
Економічна чи господарська діяльність будь-якої організації завжди пов’язується з такими функціями управління, як облік, контроль, планування, аналіз і регулювання, в процесі виконання яких формується інформація про хід роботи, порівнюються фактичні і нормативні показники, формулюються глобальні та локальні стратегії напрямків діяльності, розроблюються пропозиції для встановлення причин відхилень та проводиться корекція результатів.
Отримання та обробка інформації є передумовою для планування і прийняття рішень. Планування – це управлінська функція, яка забезпечує формування планів, у відповідності з якими буде організовано функціонування об’єкта управління. Зазвичай виділяють перспективне (5-10 років), річне (1 рік) і оперативне (доба, тиждень, декада, місяць) планування. В процесі планування і прийняття рішення можуть виникати наступні питання:
які існують варіанти дій (можливості прийняття рішень);
які варіанти прийняття рішень (зовнішні обставини) потрібно приймати до уваги;
які зовнішні обставини і з якою ймовірністю можуть виникнути;
які варіанти дій (очікувані результати) можуть сприяти досягненню мети.
На ці питання можна відповісти тільки після отримання відповідної інформації для планування і управління. В діяльності підприємницьких та комерційних структур, що представляються комплексами великого числа повсякчас пов’язаних і взаємодіючих організацій, збір, обробка та передача інформації стала першочерговим і обов’язковим фактором нормального їх функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив інформації на функціонування організацій.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок