Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Функції СУБД. Типова організація СУБД. Приклади

Функції СУБД. Типова організація СУБД. Приклади

Назва:
Функції СУБД. Типова організація СУБД. Приклади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,36 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Функції СУБД. Типова організація СУБД. Приклади
Як було показано в першій лекції, традиційних можливостей файлових систем виявляється недостатньо для побудови навіть простих інформаційних систем. Ми виявили декілька потреб, які не покриваються можливостями систем управління файлами: підтримка логічно узгодженого набору файлів; забезпечення мови маніпулювання даними; відновлення інформації після різного роду збоїв; реально паралельна робота декількох користувачів. Можна вважати, що якщо прикладна інформаційна система спирається на деяку систему управління даними, що володіє цими властивостями, то ця система управління даними є системою управління базами даних (СУБД).
2.1. Основні функції СУБД
Більш точно, до числа функцій СУБД прийнято відносити наступні:
2.1.1. Безпосереднє управління даними у зовнішній пам'яті
Ця функція включає забезпечення необхідних структур зовнішньої пам'яті як для зберігання даних, що безпосередньо входять в БД, так і для службових цілей, наприклад, для прискорення доступу до даних в деяких випадках (звичайно для цього використовуються індекси). У деяких реалізаціях СУБД активно використовуються можливості існуючих файлових систем, в інших робота проводиться аж до рівня пристроїв зовнішньої пам'яті. Але підкреслимо, що в розвиненій СУБД користувачі в будь-якому випадку не зобов'язані знати, чи використовує СУБД файлову систему, і якщо використовує, то як організовані файли. Зокрема, СУБД підтримує власну систему іменування об'єктів БД.
2.1.2. Управління буферами оперативної пам'яті
СУБД звичайно працює з БД значного розміру; принаймні цей розмір звичайно істотно більше доступного об'єму оперативної пам'яті. Зрозуміло, що якщо при зверненні до будь-якого елемента даних буде проводитися обмін із зовнішньою пам'яттю, то вся система буде працювати з швидкістю пристрою зовнішньої пам'яті. Практично єдиним способом реального збільшення цієї швидкості є буферизація даних в оперативній пам'яті. При цьому, навіть якщо операційна система проводить загальносистемну буферизацію (як у разі ОС UNIX), цього недостатньо для цілей СУБД, яка має в своєму розпорядженні набагато більшу інформацію про корисність буферизації тієї або іншої частини БД. Тому в розвиненій СУБД підтримується власний набір буферів оперативної пам'яті з власною дисципліною заміни буферів.
Помітимо, що існує окремий напрям СУБД, який орієнтований на постійну присутність в оперативній пам'яті всієї БД. Цей напрям засновується на припущенні, що в майбутньому об'єм оперативної пам'яті комп'ютерів буде настільки великий, що дозволить не турбуватися про буферизацію. Поки ці роботи перебувають в стадії досліджень.
2.1.3. Управління транзакціями
Транзакція - це послідовність операцій над БД, що розглядається СУБД як єдине ціле. Або транзакція успішно виконується, і СУБД фіксує (COMMIT) зміни БД, зроблені цією транзакцією, у зовнішній пам'яті, або жодна з цих змін ніяк не відбивається на стані БД. Поняття транзакції необхідне для підтримки логічної цілісності БД. Якщо пригадати наш приклад інформаційної системи з файлами СПІВРОБІТНИКИ і ВІДДІЛИ, то єдиним способом не порушити цілісність БД при виконанні операції прийому на роботу нового співробітника є об'єднання елементарних операцій над файлами СПІВРОБІТНИКИ і ВІДДІЛИ в одну транзакцію. Таким чином, підтримка механізму транзакцій є обов'язковою умовою навіть однокористувацьких СУБД (якщо, звичайно, така система заслуговує назви СУБД). Але поняття транзакції набагато більш важливе в багатокористувацькій СУБД.
Та властивість, що кожна транзакція починається при цілісному стані БД і залишає цей стан цілісним після свого завершення, робить дуже зручним використання поняття транзакції як одиниці активності користувача по відношенню до БД. При відповідному управлінні транзакціями, що паралельно виконуються з боку СУБД кожний з користувачів може в принципі відчувати себе єдиним користувачем СУБД (насправді, це декілька ідеалізоване уявлення, оскільки в деяких випадках користувачі багатокористувацької СУБД можуть відчути присутність своїх колег).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Функції СУБД. Типова організація СУБД. Приклади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок