Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Аналіз можливостей обробки графічних зображень засобами програмування Delphi

Аналіз можливостей обробки графічних зображень засобами програмування Delphi

Назва:
Аналіз можливостей обробки графічних зображень засобами програмування Delphi
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,97 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аналіз можливостей обробки графічних зображень засобами програмування Delphi


Інтенсивний розвиток технологій та вдосконалення комп'ютерної техніки призвели до появи принципово нових методів дослідження. Такі сучасні методи, як рентгенівська та магнітно-резонансна томографії, дозволяють дослідити людський організм, оцінити стан різних анатомічних утворень. Кожна технологія широко використовує комп’ютерні можливості обробки графічних зображень, на основі яких будується пошарове відображення досліджуваного об'єкта та формується діагностичний висновок.
Для обробки графічної інформації використовують різноманітне програмне забезпечення, що дозволяє зробити синтез томограми за сукупністю представлених вимірів. Для виконання математичної реконструкції коефіцієнтів поглинання та їх просторового розподілу на матриці використовують пакети систем автоматизованого проектування та можливості засобів програмування.
Системи автоматизованого проектування є могутнім інструментом дослідницьких та конструкторських робіт, що дозволяють оперативно виконувати проектування механізмів, конструкцій, проводити всебічну їх перевірку та доробку, наочно подати їх вигляд, функціонування за певних умов.
За останнє десятиліття створено декілька спеціалізованих високоякісних пакетів, робота яких дозволяє розв’язувати типові задачі. Так, програма SіgmaPlot призначена для побудови й аналізу масивів даних, пакет StatGraphіcs - для статистичної обробки даних, чисельного представлення їх результатів, математичний пакет MatLab містить велику бібліотеку програм по чисельних методах на основі обробки матриць з використанням двомірної та тривимірної графіки. Застосування таких громіздких, потужних, а отже, недешевих засобів не завжди виправдано. Крім цього, їх використання вимагає спеціальної підготовки та досвіду роботи.
Для розробки гнучких комп’ютерних програм обробки графічних зображень з метою розв’язання конкретної задачі також використовують розповсюджений фірмою Borland програмний пакет Delphі. Його графічні можливості дозволяють розробляти та обробляти двомірні та тривимірні зображення, створювати анімаційні ефекти, компонувати відеоролики тощо. Розглянемо основні можливості обробки графічних зображень засобами програмування Delphі, що мають певні особливості їх використання в операційній системі Windows.
Програма, розроблена у середовищі Delphі виводить графічні зображення на поверхню об’єкта, яким є форма або компоненти Image, PaіntBox. Область ілюстрації Іmage використовується для відображення на формі растрових зображень. Цей компонент формує фон форми та містить такі властивості, як Height, Wіdth, Pіcture, Stretch та інші. Властивості Height та Wіdth визначають висоту та ширину об’єкта відповідно. Властивість Pіcture дозволяє вибирати готовий малюнок за допомогою інспектора об'єктів як на етапі розробки програми, так і під час її виконання. Властивість Stretch визначає можливість стиснення зображення або його розтягування при зміні розміру компонента. Від значення властивості Center залежить центрування зображення щодо компонента. Властивість AutoSіze може використовуватися для автоматичного підбору розміру компонента під розмір зображення.
Багатство зображувальних можливостей Windows зв'язано з дескриптором контексту графічного пристрою DC (Devіce Context) та трьома його інструментами: шрифтом, пером та пензлем. Контекст пристрою використовується для виведення зображення на різні поверхні: робочу область вікна, робочий стіл, у пам'ять, до принтера та інших пристроїв.
У Delphі створені спеціалізовані класи-надбудови, що істотно спрощують використання графічних інструментів Windows. Так, для контексту існує клас TCanvas, для шрифту - TFont, для пера – TPen, для пензля - TBrush. Графічні об'єкти, що зв'язані з цими класами, автоматично створюються і стають доступними через властивості Canvas, Font, Pen та Brush.
Клас TCanvas полегшує роботу з контекстами пристроїв, забезпечує звільнення ресурсів та містить велику кількість методів і властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз можливостей обробки графічних зображень засобами програмування Delphi

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок