Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Архівація даних у Windows

Архівація даних у Windows

Назва:
Архівація даних у Windows
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,28 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Архівація даних у Windows : РЕФЕРАТ Інформатика, програмування
Архівація даних в Windows
Архівація даних у Windows 9x.
У системі Windows немає вбудованих функцій для роботи з архівами упакованими, тому більшості користувачів припадає обзаводитися спеціальними утилітами і при це вирішувати проблему різноманіття архівних форматів.
Ємність магнітних дисків і оперативної пам'яті постійно зростає, канали передачі даних стають все більш потужними, і все ж обсяг переданої та збереженої інформації як і раніше залишається дуже значущим чинником, який змушує нас використовувати програмні засоби для роботи з упакованими даними.
Архіви: формати та інструменти.
Для початку кілька слів про термінологію. (компресію, стиснення) даних. У першому випадку мова йде про злиття декількох файлів і навіть каталогів в єдиний файл - архів (прикладом використання такої технології в чистому вигляді може служити формат TAR), у другому - про скорочення обсягу вихідних файлів шляхом усунення надмірності (у даній роботі розглядається упаковка без втрат інформації, тобто з можливістю точного відновлення вихідних файлів). Як правило, сучасні архіватори забезпечують також стиснення даних, будучи таким чином ще й пакувальниками, однак існують і чисто "пакувальні" утиліти типу Gzip, що стискають окремі файли, перетворюючи їх у формат Z або GZ.
При виборі інструменту для роботи з упакованими файлами і архівами слід враховувати два чинники: ефективність, тобто оптимальний баланс між економією дискової пам'яті і продуктивністю роботи, і сумісність, тобто можливість обміну даними з іншими користувачами. Працює, мабуть, більш важлива, так як за що досягається ступеня стиснення конкуруючі формати і інструменти розрізняються на відсотки (але не в рази), а обчислювальна потужність сучасних комп'ютерів робить час обробки архівів не таким істотним показником, як, скажімо, десять років тому. Тому при виборі інструмента для роботи з архівами найважливішим критерієм для більшості користувачів (принаймні тих, для кого обмін великими масивами даних - нагальна проблема), ймовірно, є здатність програми "розуміти" найбільш поширені архівні формати, навіть якщо ці формати не найефективніші.
Дія більшості засобів упаковки засноване на використанні алгоритмів стиснення, запропонованих у 80-х рр.. Абрахамом Лемпела і Якобом Зівом. Багато популярних архівні формати (ZIP, LZH, ARJ, ARC, ICE і т. п.) з'явилися в епоху панування DOS. Для роботи з ними використовувалися спеціалізовані архіватори-пакувальники (утиліти PKZip/PKUnzip, LHA, Arj), які дозволяли архівувати цілі каталоги та забезпечували високий ступінь стиснення для текстових, графічних і інших типів файлів. Ці програми викликалися командним рядком з численними параметрами, досить громіздкими, хоча і забезпечували багаті можливості. Незабаром почали з'являтися інтегруючі надбудови, з допомогою яких можна було працювати з різними форматами архівів не з командного рядка, а за допомогою меню.
По-справжньому прижилися у світі персональних комп'ютерів, ставши сьогодні фактичними стандартами, лише деякі з старих архівних форматів - ZIP, ARJ і, мабуть, ще LZH. Крім цих традиційних форматів деякі сучасні архіватори дозволяють працювати з новим форматом межплатформним JAR (Java ARchive), який був створений спеціально для пересилки багатокомпонентних Java-аплет, але може застосовуватися і для роботи з архівами упакованими загального призначення (в JAR застосовуються ті ж методи стиснення, що і в ZIP). Ще один формат, CAB, був запропонований фірмою Microsoft, засоби для роботи з ним входять до складу Windows 9x; багато архіватори, орієнтовані на формати ZIP і ARJ, дозволяють також розпаковувати CAB-архіви.
В даний часом зростає популярність формату RAR та відповідних програм, створених нашим співвітчизником, челябінців Євгеном Рошаль. Але, хоча технологія RAR забезпечує високий ступінь стиснення, стандартом вона так і не стала, почасти з-за не дуже гнучкого механізму роботи з великими архівами. У багатьох випадках вдалим рішенням проблеми сумісності є створення архівів у вигляді саморозпаковуються програм (EXE-файлів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Архівація даних у Windows

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок