Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Формалізація процесів управлінської діяльності.

Формалізація процесів управлінської діяльності.

Назва:
Формалізація процесів управлінської діяльності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,80 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Формалізація процесів управлінської діяльності.


Концептуальне моделювання управління.
Управління можна трактувати, як цілеспрямовану зміну стану системи, яке веде до досягнення поставленої мети. Управління є процесом інформаційним. В кожній системі реалізується принцип прямих та зворотних інформаційних зв’язків, що дозволяє не тільки встановлювати (прогнозувати, планувати) бажані результати чи характеристики функціонування об’єкту управління, але і вести контроль за ходом процесу та впливати на нього в напрямку бажаних змін (прийняття рішень, диспетчерування) з метою отримання найменших відхилень від заданих чи розрахункових параметрів.
Широке впровадження інформаційних технологій в сфері управління організацією можна пояснити такими основними причинами:
по-перше, це відповідний розвиток науково-технічного прогресу, який забезпечив поступлення дешевих і в той же час достатньо ефективних технічних засобів;
по-друге, це розвиток на цій основі відповідних автоматизованих предметних інформаційних технологій з широким використанням наукових досягнень, як в цілому у сфері системного аналізу, так і в предметній прикладній сфері. Зростаючі потреби організацій в інформаційних системах підвищеної складності і точності для виробничої діяльності чи обслуговування стимулюють створення та використання понять, інструментальних засобів і методів все вищого рівня.
Це характерно для всіх галузей застосування інформаційних технологій. В деяких з них, і насамперед в сфері застосування систем штучного інтелекту, баз даних, мов та конструктивних засобів програмування проводяться спроби задовольнити виникаючі потреби шляхом визначення нового, абстрактнішого концептуального рівня опису системи. Якщо дотепер системи штучного інтелекту, бази даних та мови програмування давали незалежні вклади в справу створення концептуального моделювання, то на даний час успіхи концептуального моделювання виникають з інтеграції понять, інструментальних засобів та методів, призначених для опису системи. Під інтеграцією розуміють посилюючу комунікацію різних працівників, які працюють в суміжних галузях.
Базові поняття системного аналізу.
Для вирішення завдань формалізації процесів управління необхідні знання базових понять системного аналізу. Слово “система” вже давно і міцно увійшло у вживання в науковій та навчальній літературі і несе певне навантаження. Система - це множина взаємопов’язаних елементів будь-якої природи. Елементом системи може бути довільний реальний об’єкт (цех, відділ). Елемент системи є абстрактною моделлю реального об’єкту. Елемент системи може приймати ряд конкретних станів, що дає підставу говорити про те, що система - це сукупність взаємопов’язаних змінних. Стан системи визначається в будь-який момент набором даних (вектором), кожна компонента якого відповідає деякому значенню тієї чи іншої змінної, тобто внутрішньому стану елемента. Змінна, значення якої в розглядуваній системі при розв’язанні певної задачі є фіксованим, називається параметром. Характер зміни значень змінних в часі залежить, як від внутрішньої структури системи (оскільки змінні взаємозв’язані і не всі комбінації їх значень допустимі), так і від ряду інших факторів. Параметри, величини яких можуть бути довільно задані в певній ділянці значень, допустимих в даний момент часу, називаються керованими. Інші, так звані некеровані параметри, хоча і впливають на стан і ефективність системи, але змінюються по незалежних від нас причинах. З цієї точки зору прийняття рішення для управління системою завжди означає вибір визначених значень керованих параметрів, а процес управління системою полягає в цілеспрямованій зміні цих параметрів. Отже, кожна зміна є результатом керуючих дій на систему, вибраних з множини допустимих впливів на основі наявної для цього інформації. В результаті покращується функціонування або розвиток даної системи. Тут система - це множина взаємопов’язаних елементів, тобто змінних, які впливають один на одного через відповідні зв’язки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Формалізація процесів управлінської діяльності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок