Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мости FDDI-ethernet

Мости FDDI-ethernet

Назва:
Мости FDDI-ethernet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,78 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Мости FDDI-ethernet.


Мости працюють на перших двох рівнях моделі взаємодії відкритих систем - на фізичному і канальному - і призначені для зв'язку декількох ЛВС однотипних чи різних протоколів фізичного рівня, наприклад, Ethernet, Token Ring і FDDI. По своєму принципі дії мости підрозділяються на два типи (Sourece Routing - маршрутизація джерела) вимагають, щоб вузол-відправник пакета розміщав у ньому інформацію про шлях його маршрутизації. Іншими словами, кожна станція повинна мати убудовані функції по маршрутизації пакетів. Другий тип мостів (Transparent Bridges - прозорі мости) забезпечують прозорий зв'язок станцій, розташованих у різних ЛВС, і усі функції по маршрутизації виконують тільки самі мости. Нижче ми будемо вести мову тільки про такі мости. Усі мости можуть поповнювати таблицю адрес (Learn addresses), маршрутизувати і фільтрувати пакети. Інтелектуальні мости, крім того, з метою підвищення чи безпеки продуктивності можуть фільтрувати пакети за критеріями, що задається через систему керування мережею.
Коли на один з портів моста приходить пакет даних, міст чи повинний переправити його на той порт, до якого підключений вузол призначення пакета, чи просто відфільтрувати його, якщо вузол призначення знаходиться на тім же самому порту, з якого прийшов пакет. Фільтрація дозволяє уникнути зайвого трафіка в інших сегментах ЛВС.
Кожен міст будує внутрішню таблицю фізичних адрес підключених до мережі вузлів. Процес її заповнення полягає в наступному. Кожен пакет має у своєму заголовку фізичні адреси вузлів відправлення і призначення. Одержавши на один зі своїх портів пакет даних, міст працює по наступному алгоритму. На першому кроці міст перевіряє, чи занесений у його внутрішню таблицю адреса вузла відправника пакета. Якщо ні, то міст заносить його в таблицю і зв'язує з ним номер порту, на який надійшов пакет. На другому кроці перевіряється, чи занесений у внутрішню таблицю адреса вузла призначення. Якщо ні, то міст передає прийнятий пакет в усі мережі, підключені до всіх інших його портів. Якщо адреса вузла призначення знайдений у внутрішній таблиці, міст перевіряє, чи підключена ЛВС вузла призначення до того ж самому порту, з якого прийшов пакет, чи ні. Якщо ні, то міст відфільтровує пакет, а якщо так, те передає його тільки на той порт, до якого підключений сегмент мережі з вузлом призначення.
Три головних параметри моста:
- розмір внутрішньої адресної таблиці;
- швидкість фільтрації;
- швидкість маршрутизації пакетів.
Розмір адресної таблиці характеризує максимальне число мережних пристроїв, трафік яких може маршрутизувати міст. Типові значення розмірів адресної таблиці лежать у межах від 500 до 8000. Що ж відбудеться у випадку, якщо кількість підключених вузлів перевищить розміри адресної таблиці?
Оскільки більшість мостів зберігають у ній мережні адреси вузлів, останніми передававшими свої пакети, міст поступово буде "забувати" адреси вузлів, резе інших передавальних пакети. Це може привести до зниження ефективності процесу фільтрації, але не викликає принципових проблем у роботі мережі.
Швидкості фільтрації і маршрутизації пакетів характеризують продуктивність моста. Якщо вони нижче максимально можливої інтенсивності передачі пакетів по ЛВС, то міст може бути причиною затримок і зниження продуктивності. Якщо вище - значить вартість моста вище мінімально необхідної. Розрахуємо, який повинна бути продуктивність моста для підключення до FDDI декількох ЛВС протоколу Ethernet.
Обчислимо максимально можливу інтенсивність пакетів мережі Ethernet. Структура пакетів Ethernet показана в таблиці 1. Мінімальна довжина пакета дорівнює 72 чи байт 576 біт. Час, необхідне для передачі одного біта по ЛВС протоколу Ethernet зі швидкістю 10 Мбіт/сек дорівнює 0.1 мксек. Тоді час передачі мінімального по довжині пакета складе 57.6*10-6 сек. Стандарт Ethernet вимагає паузи між пакетами в 9.6 мксек. Тоді кількість пакетів, переданих за 1 сек, буде дорівнює 1/((57.6+9.6)*10-6)=14880 пакетів у секунду.
Якщо міст приєднує до мережі FDDI N мереж протоколу Ethernet, то, відповідно, його швидкості фільтрації і маршрутизації повинні бути рівні N*14880 пакетів у секунду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мости FDDI-ethernet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок