Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Розвиток географічної інформатики і географічних інформаційних систем

Розвиток географічної інформатики і географічних інформаційних систем

Назва:
Розвиток географічної інформатики і географічних інформаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,28 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розвиток географічної інформатики і географічних інформаційних систем


ПЛАН
1. Передумови розвитку геоінформатики
2. Суть геоінформатики та ГІС
3. Напрямки сучасного застосування і використання ГІС
4. Перспективи розвитку ГІС на найближчі роки
5. Вивчення ГІС у школі


1. Передумови розвитку геоінформатики
Ще в 70-80 роки ХХ століття радянські географи - И.П. Герасимов, Ю.Г. Саушкін, С.Б. Лаврів, В.С. Преображенский звернули увагу на зростання суспільної і наукової значимості географії і географічного підходу при вирішенні різних господарських завдань територіального планування, раціонального використання природних ресурсів, природоохоронної діяльності.
У той же час, на межі 70-х - 80-х років XX століття, світове співтовариство вступило в нову постіндустріальну чи інформаційну епоху свого розвитку, що характеризується переважною, а часом і визначальною, роллю інформації в житті суспільства і перетворенням її у світові інформаційні ресурси, що вимагають аналізу, оцінки, прогнозу і керування. Не обійшов цей процес і географічну науку.
Географія, географічна інформація, просторовий аналіз виявилися необхідними для вирішення багатьох прикладних завдань і проблем сучасного постіндустріального світового співтовариства.
Нові завдання сприяли виникненню і залученню нових методів і технічних засобів, що відповідають виклику часу. І такі методи й засоби знайшлися. Наприкінці XX сторіччя математика, астрономія, фізика і хімія, через інформатику, вищу геодезію, електроніку, прикладну космонавтику, озброїли географів новими технічними і методичними засобами швидкого одержання, збереження, переробки, аналізу і передачі величезного обсягу територіально розподіленої інформації.
Саме на цій базі дуже швидко розвивається останнім часом нова галузь нашої древньої науки - геоінформатика.
2. Суть геоінформатики та ГІС
Геоінформатика – наука, що поєднує теорію, методи і традиції класичної картографії і географії з можливостями й апаратом прикладної математики, інформатики і комп'ютерної техніки. Вона з'єднала в собі вирішення необхідних прикладних завдань з можливостями людини, обчислювальної машини і програмних засобів, що обробляють просторову інформацію і передають її споживачам на екран монітора, друкувальний пристрій чи на канали зв'язку.
Так спочатку зародилися цифрова картографія й автоматизоване картографування, доповнені згодом іншими численними функціями і можливостями, що в комплексі стало основою ГІС.
З 70-х років ГІС стають комерційним продуктом, що починає використовуватися не тільки у військовій справі, але й в інших галузях знань.
У 80-х і 90-х роках, після появи і масового використання персональних комп'ютерів, ГІС поступово захоплюють усі нові світові ринки і з'являється в СРСР.
Сьогодні ГІС поширені в усьому світі і швидко розростаються і вдосконалюються. Обсяги продажів ГІС-продуктів, ГІС-технологій, та ГІС-послуги щорічно збільшуються на 20-30% і досягають декількох мільярдів доларів США в рік.
Що ж таке ГІС?
- це людино-програмно-машинний комплекс із прийому, обробки, збереження, аналізу і передачі будь-якої територіально розподіленої інформації;
- це можливість оперативного реагування на будь-яку ситуацію, що виникла на будь-якій території, з одержанням по ній усієї необхідної картографічної і тематичної інформації;
- це накладення різноманітної тематичної інформації на той самий просторовий контур і одержання нової інформації про територію;
- це аналітичне і картометричне дослідження й аналіз, з одночасною побудовою будь-яких карт, планів і схем;
- це моделювання тих чи інших процесів, явищ і вивчення зміни їхнього стану в часі;
- це візуалізація просторової інформації і можливість її представлення в динамічному режимі;
- це керування ресурсами і територіями;
- це швидкість, якість і точність;
- це наука, технологія і бізнес в одному обличчі;
- це революція в картографії, картометрії і, відповідно, у засобах просторового аналізу;
І в остаточному підсумку:
ГІС - це новий світогляд і нове мислення, побудований на просторовій ідеології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розвиток географічної інформатики і географічних інформаційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок