Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Арифметика в системі DERIVE

Арифметика в системі DERIVE

Назва:
Арифметика в системі DERIVE
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Цей розділ присвячений тому, як вводити, будувати, спрощувати, переміщати та видаляти числові вирази. Для демонстрації вказаних можливостей системи DERIVE завантажте файл ARITH.MTH, використовуючи команду TransferDemo (або TransferLoad). Зауважимо, що більшість команд системи не можна виконати, якщо попередньо не ввести якісь вирази.

Введення числових виразів

При введенні числових виразів використовуються цифрові клавіші, десяткова крапка (.) та основні математичні операції:

+ додавання

– віднімання

* множення

/ ділення

^ піднесення до степеня

Введення числових виразів здійснюється після виконання раніш розглянутої команди Author.

Введений вираз поміщується із своїм номером у вікно Algebra у звичайній (а не машинній) формі. Наприклад, після введення виразу 2*(6+5)/4^3 воно буде занесено у вікно Algebra у такому вигляді:

Спрощення виразів

Для спрощення виразів використовується команда Simplify. Перед виконанням вказаної дії ця команда запитує номер виразу, що підлягає спрощенню. За умовчанням спрощується вираз, виділений оберненим кольором. Результат спрощення розташовується в окремому рядку із своїм номером, а в рядку стану вказується Simp(1) (в дужках стоїть номер виразу, що спрощується). В залежності від установлених параметрів результат відображається точно або наближено. Приклад спрощення виразу 1:

Виділення виразів

Один із введених виразів у вікні Algebra виділяється оберненим кольором. Всі операції за умовчанням виконуються саме з цим виділеним виразом (якщо тільки явно не вказаний номер іншого виразу). Для виділення якогось іншого виразу можна використовувати команду Jump (плигнути) і повідомити їй номер потрібного виразу. Крім того, можна виділити вираз, використовуючи клавіші управління курсором:

¯ або Ctrl-E виділення наступного виразу

­ або Ctrl-X виділення попереднього виразу

PgUp або Ctrl-R виділення виразу на пів-екрана вверх

PgDn або Ctrl-C виділення виразу на пів-екрана вниз

Home виділення першого виразу

End виділення останнього виразу

Можна також виділяти окремі частини виділеного виразу, використовуючи спочатку клавіші ® та , а потім інші клавіші управління курсором. Спробуйте зробити це самостійно! Зауважимо, що при виконанні команд, що застосовуються до виразів, дія цих команд поширюється лише на виділені частини виразів!

Введення функцій

DERIVE має багато вбудованих математичних функцій (див. відповідний розділ). Ви можете також визначити власну функцію (команда Declare Function).

Функція вводиться набиранням малими або великими літерами її імені та параметрів, що стоять у круглих дужках та відокремлюються один від одного комами. Наприклад: AVERAGE(3,7,5) (середнє арифметичне чисел, що вказані як параметри функції). Спрощення цього виразу дасть число 5.

Зауважимо, що при перенесенні виразу у вікно Algebra функції завжди записуються великими літерами.

Побудова виразів

Побудова виразів здійснюється за допомогою команди Build з виразів (або виділених частин виразів), що знаходяться у вікні Algebra.

При виконанні команда Build запитує номери виразів, із яких будується складний вираз, і пропонує перелік операторів, якими зв'язуються окремі частини. Ці оператори можуть бути вибрані з підменю:

BUILD: Operator: + - * / ^ . ` = Minus Resip Ln Exp Tan Sin Cos Atan ! % Done

Переміщення виразів

Команда moVe змінює порядок розташування виразів у вікні Algebra. Зауважимо, що номери виразів при цьому не змінюються!

При виконанні вказаної команди на екрані з'являється наступне підменю:

MOVE: Before: 5 Start: 5 End: 5

Використовуючи клавішу Tab для переміщення між областями, можна поставити перед вибраним виразом блок виразів із заданими номерами початкового та кінцевого виразів. Наприклад, щоб примістити спочатку вирази з номерами від 6 до 9, необхідно задати параметри, як вказано нижче:

MOVE: Before: 1 Start: 6 End: 9

Видалення виразів

Команда Remove видаляє блок виразів, вказаний початковим та кінцевим виразами. Нагадаємо, що всі вирази можуть бути видалені командою Transfer Clear.

Контроль точності обчислень

Точність обчислень встановлюється командою Options Precision, при виконанні якої на екран виводиться підменю:

PRECISION: Mode: Approximate Exact Mixed Digits: 6

У режимі точних обчислень (Exact Mode) DERIVE оперує з цілими числами та їх відношеннями (раціональна арифметика) і виділяє для результату стільки пам'яті, скільки знадобиться. Наприклад, при обчисленні (спрощенні) виразу

DERIVE дає такий результат:

У режимі точних обчислень ірраціональні числа залишаються в їх символьній формі. Наприклад, спрощення виразу дає значення .

У режимі змішаних обчислень (MixedMode) ірраціональні числа наближаються дробами, але раціональні операції виконуються точно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Арифметика в системі DERIVE

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок