Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Багаторівневий підхід. Протокол.Інтерфейс. Стек протоколів

Багаторівневий підхід. Протокол.Інтерфейс. Стек протоколів

Назва:
Багаторівневий підхід. Протокол.Інтерфейс. Стек протоколів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Багаторівневий підхід. Протокол.
Інтерфейс. Стек протоколів


Організація взаємодії між пристроями в мережі є складною задачею. Як відомо, для рішення складних задач використовується універсальний прийом декомпозиція, тобто розбиття однієї складної задачі на трохи більш прості задачі-модулі (мал. 1.20). Процедура декомпозиція включає в себе чітке визначення функцій кожного модуля, що вирішує окрему задачу, і інтерфейсів між ними. У результаті досягається логічне спрощення задачі, а крім того, з'являється можливість модифікації окремих модулів без зміни іншої частини системи.
МАЛ. 1.20. Приклад декомпозиція задачі
При декомпозиції часто використовують багаторівневий підхід. Він полягає в наступному. Всю безліч модулів розбивають на рівні. Рівні утворять ієрархію, тобто є выщележащі і нижчележащі рівні (мал. 1.21). Безліч модулів, що складають кожний рівень, сформована таким чином, що для виконання своїх задач вони звертаються із запитами тільки до модулів безпосередньо примикаючого нищележащего рівня. З іншого боку, результати роботи всіх модулів, що належать деякому рівню, можуть бути передані тільки модулям сусіднього выщележащего рівня. Така ієрархічна декомпозиція задачі передбачає чітке визначення функції кожного рівня і інтерфейсів між рівнями. Інтерфейс визначає набір функцій, які нищележащий рівень надає выщележащему. Внаслідок ієрархічної декомпозиції досягається відносна незалежність рівнів, а значить, і можливість їх легкої заміни.
МАЛ. 1.21. Багаторівневий підхід - створення ієрархії задач
Засоби мережевої взаємодії, звичайно, також можуть бути представлені у вигляді ієрархічно організованої безлічі модулів. При цьому модулі нижнього рівня можуть, наприклад, вирішувати всі питання, пов'язані з надійною передачею електричних сигналів між двома сусідніми вузлами. Модулі більш високого рівня організують транспортування повідомлень в межах всієї мережі, користуючись для цього засобами згаданого нище рівня. А на верхньому рівні працюють модулі, що надають користувачам доступ до різних служб файлової, друку і т. п. Це тільки один з безлічі можливих варіантів розподілу загальної задачі організації мережевої взаємодії на часткові підзадачі.
Багаторівневий підхід до опису і реалізації функцій системи застосовується не тільки відносно мережевих засобів. Така модель функціонування використовується, наприклад, в локальних файлових системах, коли запит, що поступив на доступ до файлу послідовно обробляється декількома програмними рівнями (мал. 1.22). Запит спочатку аналізується верхнім рівнем, на якому здійснюється послідовний розбір складового символьного імені файлу і визначення унікального ідентифікатора файлу. Наступний рівень знаходить за унікальним ім'я всі основні характеристики файлу: адреса, атрибути доступу і т. п. Потім на більш низькому рівні здійснюється перевірка прав доступу до цього файлу, а далі, після розрахунку координат області файлу, що містить необхідні дані, виконується фізичний обмін із зовнішнім пристроєм за допомогою драйвера диска.
МАЛ. 1.22. Багаторівнева модель файлової системи
Багаторівневі представлення засобів мережевої взаємодії має свою специфіку, пов'язану з тим, що в процесі обміну повідомленнями беруть участь дві машини, тобто в цьому випадку необхідно організувати узгоджену роботу двох “ієрархій”. При передачі повідомлень обидва учасники мережевого обміну повинні прийняти безліч угод. Наприклад, вони повинні погодити рівні і форму електричних сигналів, спосіб визначення довжини повідомлень, домовитися про методи контролю достовірності і т. п. Іншими словами, угоди повинні бути прийняті для всіх рівнів, починаючи від самого низького рівня передачі бітів до самого високого, що реалізовує сервіс для користувачів мережі.
На мал. 1.23 показана модель взаємодії двох вузлів. З кожної сторони засобу взаємодії представлені чотирма рівнями. Процедура взаємодії цих двох вузлів може бути описана у вигляді набору правил взаємодії кожної пари відповідних рівнів обох сторін, що беруть участь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Багаторівневий підхід. Протокол.Інтерфейс. Стек протоколів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок