Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Переваги та вади франчайзингу для франчайзі

Переваги та вади франчайзингу для франчайзі

Назва:
Переваги та вади франчайзингу для франчайзі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Переваги та вади франчайзингу для франчайзі


Потенційний підприємець, приймаючи рішення про входження у франчайзну систему, має визначитися щодо того, який бізнес і якого франчайзера вибрати. Для цього треба оцінити переваги і вади франчайзингу з позицій франчайзі, а саме: що для нього буде вигіднішим — працювати в системі франчайзингу або відкрити свій власний бізнес. Корисно зважити всі «за» і «проти» франчайзингу особливо обмеження, які майбутній франчайзі повинен прийняти на себе і які існуватимуть протягом усього періоду дії угоди.
Франчайзі, по суті, купує розробки франчайзера, зменшуючи таким чином високий ризик, пов’язаний з відкриттям нового бізнесу. Це не означає, що ризик відсутній взагалі. Підприємства, що працюють у системі франчайзингу, також банкрутують з ряду причин. Але рівень невдач становить тут 10—12% від рівня банкрутства самостійного бізнесу. Існує низка переваг, виграшних для франчайзі:
Відсутність у підприємця основних і спеціальних знань долається завдяки програмі навчання менеджменту, що проводиться франчайзером.
Коли підприємець купує франчайзу, він водночас ніби купує й досвід франчайзера. Зазвичай франчайзери проводять спеціальну підготовку з таких аспектів менеджменту:
добір та навчання кадрів;
методи бухгалтерського обліку;
методи управління, використовувані франчайзером;
маркетинг, реклама і збут;
закупівля сировини та матеріалів, управління запасами;
контроль якості;
аналіз фінансового стану.
Крім того, франчайзі може у будь-який момент отримати консультативну допомогу і скористатися послугами персоналу фірми-франчайзера у вирішенні організаційних і технічних проблем й будь-яких інших питань бізнесу. Таким чином можна уникнути багатьох помилок і «пасток», що особливо важливо для початківців. Надання додаткових послуг дають змогу франчайзі в певній мірі розділити успіх, досягнутий головною фірмою. Ці послуги включають:
застосування розроблених критеріїв вибору місця розташування підприємства або, якщо передбачаються пересувні послуги, району обслуговування;
керівництво за набуття прав на освоєння території, підготов-ці проектів з планування, облаштування магазину і загальну допомогу за визначення асортименту товарів (послуг) і відкриття підприємства;
навчання франчайзі та його персоналу методам функціонування в рамках комплексної системи пільгового підприємництва і надання посібника з докладними інструкціями;
навчання франчайзі та персоналу необхідним виробничим операціям, технологічним процесам;
придбання обладнання;
вибір приміщення для франчайзі та проведення переговорів щодо його оренди;
підготовку нового підприємства до відкриття і початку діяльності.
Франчайзі, володіючи підприємством, має стимул отримувати постійну підтримку головної фірми. Це дає можливість франчайзі важкою працею і зусиллями максимально збільшити прибуток і вартість капіталу.
У більшості випадків франчайзі виграє, використовуючи ім’я, репутацію, визнані покупцем. Бізнесу під відомим товарним знаком — гарантована миттєва підтримка та визнання з боку споживачів, швидкіше закріплення на ринку і, як наслідок, подальша перевага.
Відносно низька вірогідність фінансових втрат, банкрутства фірми-франчайзі.
Франчайзі потрібно менше капіталу, ніж для створення самостійного бізнесу, оскільки франчайзер завдяки накопиченому в інших операціях досвіду усуває зайві витрати.
Можливість отримання непрямої фінансової допомоги через організацію фінансування, необхідного для створення підприємства-франчайзі.
У більшості випадків франчайзер не надає прямої фінансової допомоги у вигляді займів або кредитів, оскільки це суперечить самій ідеї франчайзингу. Найчастіше підтримка полягає у наданні допомоги:
а) у виборі джерела початкового фінансування франчайзі;
б) в управлінні фінансовою діяльністю франчайзі;
в) у налагодженні контактів з фінансовими установами, постачальниками та іншими партнерами бізнесу.
Крім того, франчайзинг зменшує ризик діяльності франчайзі. Тому він з більшою вірогідністю може розраховувати на отримання кредиту в комерційному банку, ніж самостійний підприємець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Переваги та вади франчайзингу для франчайзі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок