Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Встановлення ціни з урахуванням конкурентоздатності товару

Встановлення ціни з урахуванням конкурентоздатності товару

Назва:
Встановлення ціни з урахуванням конкурентоздатності товару
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,64 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Встановлення ціни з урахуванням конкурентоздатності товару
План
1. Конкурентоздатність товару і конкурентна перевага
2. Визначення конкретної позиції фірми й оцінка технічного рівня товару
Конкурентоздатність товару і конкурентна перевага
Конкурентоздатність товару виражається в наявності конкурентної переваги фірми. Конкурентна перевага фірми досягається шляхом здійснення таких дій, що не можуть бути блоковані конкурентами. Закріплення конкурентної переваги вимагає наявності розробленої стратегії і вмілої її реалізації. Час існування конкурентної переваги змінюється залежно від ситуації і частково залежить від характеристики галузі (мал. 6.1.1).
На малюнку 6.1.1 виділені три етапи існування конкурентної переваги: зростання, максимум (отримання вигоди), зниження. Період становлення (етап зростання) може бути коротким (у сфері послуг) або довгим (у капіталомістких і технологічно складних галузях). Чим більше часу триває етап зростання, тим вища ймовірність, що конкуренти почнуть реагувати. Максимальний розмір конкурентної переваги також залежить від галузевих особливостей. Він може бути високим (патентна перевага) або низьким.
За успішним конкурентним зростанням (наступом) настає етап одержання вигоди, тривалість якого залежить від дій конкурентів. Тривалий період одержання вигод дає фірмі можливість отримати прибуток і віддачу від інвестицій.
Із початком дій конкурентів (контрнаступом) починається етап зниження (зникнення) конкурентної переваги. Будь-яка наявна конкурентна перевага неминуче зникне в результаті дій компетентними, привабливими необхідними ресурсами конкурентів. Підтримка конкурентної переваги означає на крок випереджати конкурентів, починаючи з серії конкурентних наступів.
Формами конкурентної переваги є:
1. Прагнення мати найменші в галузі витрати (перевага за витратами). Лідер по мінімуму витрат знаходиться в найкращій позиції, з яким він може диктувати нижню межу ринкової ціни. Конкурентна перевага по витратах максимальна, коли конкуруючі фірми продають однакові (однорідні) товари і домінує цінова конкуренція.
2. Прагнення надати своїй продукції відмінні риси, диференціювати її. Вдала диференціація дозволяє фірмі:
• встановити на свій товар підвищену ціну;
• продавати більшу кількість товару;
• досягати лояльності покупців (звички) до марки.
Конкурентна перевага максимальна, коли потреби споживачів
різноманітні й існує безліч шляхів диференціації продукції, а конкуренти не можуть швидко і дешево імітувати відмінні риси товару.
3. Конкуренція зусиль на вузькій частині ринку (ринкова ніша), а не робота на всьому ринку.
Базою конкурентної переваги в ринковій ніші є: або низькі, в порівнянні з конкурентами, витрати на обслуговування ніші, або можливість запропонувати в ніші диференційований товар.
Конкурентна перевага тут максимальна, коли можна спеціалізуватися на обслуговуванні визначеного сегмента покупців, що мають особливі потреби, і коли немає або майже немає інших фірм, що працюють у тій самій ніші.
На інтенсивність суперництва між фірмами впливають багато факторів, що посилюють конкуренцію:
1. Збільшення числа конкурентів приводить до посилення суперництва, особливо із збільшенням їхніх розмірів і потужностей.
2. Попит на продукцію зростає повільно, що приводить до посилення суперництва.
3. Галузеві умови штовхають конкурентів застосувати зниження цін або іншу зброю конкуренції для збільшення збуту власної продукції (наприклад, застосування продажу за демпінговими цінами).
4. Покупці не несуть значних витрат на заміну одного товару іншим.
5. Один або декілька конкурентів не задоволені своїм становищем на ринку і вживають заходів для виправлення ситуації за рахунок суперників.
6. Конкуренція встановлюється пропорційно розміру віддачі від вдалого стратегічного кроку.
7. Конкуренція підсилюється, коли дорожче вийти з бізнесу, ніж залишитися в ньому і конкурувати.
8. Якщо у конкурентів різні стратегії, індивідуальні особливості, корпоративні пріоритети, ресурси і національна приналежність, то конкуренція мінлива і непередбачена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Встановлення ціни з урахуванням конкурентоздатності товару

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок