Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Теоретичні основи

Теоретичні основи

Назва:
Теоретичні основи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Теоретичні основи
Ми приступаємо до вивчення реляційних баз даних і систем управління реляційними базами даних. Цей підхід є найбільш поширеним в цей час, хоч нарівні із загальновизнаними достоїнствами володіє і рядом недоліків. До числа достоїнств реляційного підходу можна віднести:
наявність невеликого набору абстракцій, які дозволяють порівняно просто моделювати велику частину поширених предметних областей і допускають точні формальні визначення, залишаючись інтуїтивно зрозумілими;
наявність простою і в той же час могутнього математичного апарату, що спирається головним чином на теорію множин і математичну логіку і забезпечуючий теоретичний базис реляційного підходу до організації баз даних;
можливість ненавігаційного маніпулювання даними без необхідності знання конкретної фізичної організації баз даних у зовнішній пам'яті.
Реляційні системи далеко не відразу набули широкого поширення. У той час, як основні теоретичні результати в цій області були отримані ще в 70-х, і тоді ж з'явилися перші прототипи реляційних СУБД, довгий час вважався неможливим добитися ефективної реалізації таких систем. Однак відмічені вище переваги і поступове накопичення методів і алгоритмів організації реляційних баз даних і управління ними привели до того, що вже в середині 80-х років реляційні системи практично витіснили з світового ринку ранню СУБД.
У цей час основним предметом критики реляційних СУБД є не їх недостатня ефективність, а властива цим системам деяка обмеженість (пряме слідство простоти) при використання в так званих нетрадиційних областях (найбільш поширеними прикладами є системи автоматизації проектування), в яких потрібні гранично складні структури даних. Ще одним що часто відмічається недоліком реляційних баз даних є неможливість адекватного відображення семантики предметної області. Іншими словами, можливості уявлення знань про семантичну специфіку предметної області в реляційних системах дуже обмежені. Сучасні дослідження в області післяреляційних систем головним чином присвячені саме усуненню цих недоліків.
Лекція 4. Загальні поняття реляційного підходу до організації БД. Основні концепції і терміни
На цій лекції ми введемо на порівняно неформальному рівні основні поняття реляційних баз даних, а також визначимо істоту реляційної моделі даних. Основною метою лекції є демонстрація простоти і можливості інтуїтивної інтерпретації цих понять. У подальших лекціях будуть приводитися більш формальні визначення, на яких засновується математична теорія реляційних баз даних.
4.1. Базові поняття реляційних баз даних
Основними поняттями реляційних баз даних є тип даних, домен, атрибут, кортеж, первинний ключ і відношення.
Для початку покажемо значення цих понять на прикладі відношення СПІВРОБІТНИКИ, що містить інформацію про співробітників деякої організації:
4.1.1. Тип даних
Поняття тип даних в реляційної моделі даних повністю адекватно поняттю типу даних в мовах програмування. Звичайно в сучасної реляційних БД допускається зберігання символьних, числових даних, бітових рядків, спеціалізованих числових даних (таких як "гроші"), а також спеціальних "темпоральних" даних (дата, час, тимчасової інтервал). Досить активно розвивається підхід до розширення можливостей реляційних систем абстрактними типами даних (відповідними можливостями володіють, наприклад, системи сімейства Ingres/Postgres). У нашому прикладі ми маємо справу з даними трьох типів: рядки символів, цілі числа і "гроші".
4.1.2. Домен
Поняття домену більш специфічне для баз даних, хоч і має деякі аналогії з підтипами в деяких мовах програмування. У самому загальному вигляді домен визначається завданням деякого базового типу даних, до якого відносяться елементи домен, і довільного логічного вираження, що застосовується до елемента типу даних. Якщо обчислення цього логічного вираження дає результат "істина", то елемент даних є елементом домену.
Найбільш правильним інтуїтивним трактуванням поняття домену є розуміння домену як допустимої потенційної безлічі значень даного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Теоретичні основи

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок