Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Сучасні технологічні засоби обробки інформації

Сучасні технологічні засоби обробки інформації

Назва:
Сучасні технологічні засоби обробки інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Сучасні технологічні засоби обробки інформації
5.1. Гіпертекстова технологія
Типовим прикладом використанням гіпертекстової технології є мови HTML і XML, які використовуються при розміиці сторінок, які ми бачимо в Internet. Нижче приведено їх опис.
Мова HTML
HTML (Hypertext Markup Language) — це проста мова розмітки гіпертексту (тобто формат даних), використовуваний у Web. Формат HTML дозволяє представити цілий ряд гіпертекстових документів. Звичайно, HTML-файли — статичні документи. Використовуючи шлюзи (див. нижче роздягнув «Інтерфейс CGI»), у форматі HTML можна відобразити динамічну інформацію, наприклад, вибірку з баз даних.
HTML — спрощена версія узагальненої мови SGML (Standard Generalized Markup Language), формально визначальну структуру документів. Мова HTML проста, але досить могутній для представлення більшості документів загального призначення. У полях, що описують тип умісту, формат HTML позначається типом text/html.
Базову основу Web складають HTML-документи з гіперпосиланнями (у виді URL), передані по протоколі HTTP.
Ранні версії HTML описувалися неформально. Першим формально описаним і широко підтримуваним стала мова HTML версії 2.0. Наступна версія — HTML 3.2 — також одержала широку підтримку, Зовсім недавно вийшла версія HTML 4.0. От найбільш значні розходження між версіями 3.0 і 4.0:
стандартизовані таблиці стилів;
підтримка двунаправленої писемності;
удосконалені фрейми;
удосконалені таблиці;
підтримка математичних символів;
підтримка додаткових можливостей для інвалідів (озвучування і читання наосліп).
Теги
Для опису і розмітки документів у мові HTML застосовують тега (tags) — вони дозволяють створювати заголовки, абзаци, списки, гіперпосилання і форматувати символи. Теги не чуттєві до регістра символів.
Більшість тегів HTML використовуються парами, причому кожна пара складається з відкриваючого і замикаючого тегів. Відкриваючий виділяєтся символами “<” і “>”. Закриваючий — символами «</» і «>)>' Наприклад, для того щоб представити текст “Foo” жирним шрифті 14 використовується пара тегів <У> і </У>:
<B>Foo</B>
Деякі теги бувають тільки відкриваючими. Так, Для примусового перекладу рядка відразу за текстом “Bar” можна використовувати тег <BR>
Bar<BR>
Деякі теги не можуть бути вкладеними. у HTML-документах припустимі коментарі. Вони полягають між
“<!--“ і “-->”.
Структура документа
Усі HTML-документи мають формальну структуру, вона проілюстрована в наступному прикладі.
<DOCTYPE HTML PUBLIC "—//W3C//DTD HTHL 3.2 Flnal//EN">
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>
<!-- Заголовок документа -->
</TITLE>
<!-- Інші заголовки —>
</HEAD>
<BODY>
<!-- Тіло документа -->
</BODY>
</HTML>
Документи HTML версії 3.2 використовують заголовок <!DOCTYPE>. Весь документ обмежений парою тегів <HTML> і </HTML>. Позначка-дані документа, у тому числі пари тегів <TITLE> і </TITLE>, полягають між тегами <HEAD> і </HEAD>, дані документа — між <BODY> і </BODY>.
Мова XML
Мова XML (Extensible Markup Language) — це технологія, що розвивається під патронажем консорціуму W3C. Мова XML доповнює HTML і заснований мовою SGML (Standard Generalized Markup Language). У той час як HTML описує набір команд, що визначають розташування даних на сторінці, мова XML дозволяє описати дані HTML-сторінки за допомогою типів інформації, що представляється. Прямим наслідком цього стало те, що пошукові машини повертають більш осмислену інформацію. Наприклад, використовуючи XML, пошукова машина в стані визначити, коли слово “cookie” на HTML-сторінці відноситься до Інтернету, а коли до солодкого десерту.
За допомогою XML браузери здатні однократно завантажувати HTML-сторінку, а потім працювати з нею автономно, не звертаючи до сервера. Клієнт вправі будь-яким образом переглядати дані і керувати ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Сучасні технологічні засоби обробки інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок