Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Розподілена обробка даних

Розподілена обробка даних

Назва:
Розподілена обробка даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,04 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Розподілена обробка даних
План
1. Основні поняття і визначення
2. Управління паралельною обробкою
3. Багатокористувацькі СУБД.
4. Проектування багатокористувацьких баз даних
5. Проектування розподілених баз даних
6. Стандартні інтерфейси доступу до серверів баз даних
Основні поняття і визначення
Режими використання БД у загальному вигляді показані на рис. 10.1.
Якщо з БД працюють одночасно декілька користувачів, то в цьому випадку СУБД повинна забезпечувати коректну паралельну роботу всіх користувачів над одними і тими ж даними. Розрізняють розподілену обробку і розподілені БД.
Розподілена обробка - це обробка з використанням централізованої бази даних, доступ до якої може виконуватись з різних комп'ютерів мережі (рис. 10.2, a). Ця топологія часто називається "клієнт-сервер". В цій системі одні вузли - клієнти, а інші - сервери.
Сервер - комп'ютер, який надає деякі послуги іншим комп'ютерам, обмін повідомленнями з якими здійснюється за допомогою мережі, що їх з'єднує. Послуги полягають у наданні комп'ютеру, який звертається, ресурсів сервера (файлів, обчислювальних ресурсів і т.ін.) шляхом виконання вказаної програми і видачі результатів її роботи.
Клієнт - це процес, який посилає запит на обслуговування.
Розподілена база даних - це набір логічно зв'язаних між собою роздільних даних і їх описів, які фізично розподілені в деякій комп'ютерній мережі (рис. 10.2, б). Розподілена СУБД, в якій управління кожним із вузлів виконується зовсім автономно називається мультибазовою системою.
Розподілена СУБД - це програмна система, яка призначена для управління розподіленими базами даних і яка
забезпечує прозорий доступ користувачів до розподіленої інформації.
Якщо всі вузли розподіленої системи використовують той самий тип СУБД, то така система називається гомогенною. Якщо вузли розподіленої системи використовують різні типи СУБД, які обробляють різні моделі даних, то така система називається гетерогенною.
Управління паралельною обробкою
В багатокористувацьких системах з БД одночасно можуть працювати декілька користувачів або прикладних програм. Для збереження цілісності даних і забезпечення безпеки БД в цих умовах застосовуються транзакції, які забезпечують роботу кожного користувача з узгодженим станом БД.
Транзакція - неподільна з точки зору впливу на БД послідовність операторів маніпулювання даними, яка розглядається СУБД як єдине ціле. Або транзакція успішно
виконується, і СУБД фіксує зміни БД, які були зроблені цією транзакцією, у зовнішній пам'яті, або, у разі невдачі, жодна зміна не відображається на стані БД. Транзакція розглядається як логічна одиниця роботи з БД. Для того, щоби використання механізмів обробки транзакцій дозволило забезпечити цілісність даних й ізольованість користувачів, транзакція повинна мати такі властивості: атомарність (Atomicity), узгодженість (Cosistency), ізольованість (Isolation), довготерміновість (Durability). Транзакції, які мають ці властивості називаються ACID-транзакціями. Властивості транзакції означають таке:
- атомарність означає, що транзакція виконується, як єдина операція доступу до БД і виконується або повністю або не виконується зовсім;
- узгодженість гарантує взаємну цілісність даних, тобто виконання обмежень цілісності БД після завершення роботи транзакції;
- ізольованість означає, що транзакції, які конкурують за доступ до БД, фізично обробляються послідовно, ізольовано одна від одної, але для користувачів це виглядає так, ніби вони виконуються паралельно;
- довготерміновість означає, що коли транзакція виконана успішно, то всі зміни, які вона зробила в даних, не будуть втрачені ні за яких обставин.
Для обробки паралельних транзакцій застосовується серіалізація транзакцій і метод тимчасових міток.
Серіалізація транзакцій - процедура, яка забезпечує підтримку незалежного виконання трансакцій. Це означає, що дія двох паралельно діючих транзакцій буде така сама, як і їх послідовна дія: спочатку перша, а потім друга, або навпаки - спочатку друга, а потім перша. У ході виконання транзакції користувач бачить тільки узгоджені дані і не бачить неузгоджених проміжних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розподілена обробка даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок