Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття про глобальну інформаційну службу WAIS. Принципи роботи системи WAIS. Основні технологічні операції системи WAIS

Поняття про глобальну інформаційну службу WAIS. Принципи роботи системи WAIS. Основні технологічні операції системи WAIS

Назва:
Поняття про глобальну інформаційну службу WAIS. Принципи роботи системи WAIS. Основні технологічні операції системи WAIS
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,76 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Поняття про глобальну інформаційну службу WAIS. Принципи роботи системи WAIS. Основні технологічні операції системи WAIS


Поняття про глобальну інформаційну службу WAIS
Однією з додаткових послуг Internet є пошук в індексованих базах даних, що виконує глобальна інформаційна служба (Wide Area Information Service, WAIS).
Система WAIS дозволяє знаходити ресурси в мережі і отримувати до них доступ незалежно від того, де вони знаходяться. Система знаходить ресурси, рухаючись по ланцюгу меню і сама виконує пошук. Потрібно тільки повідомлення системі, що необхідно знайти. Команда для системи WAIS зводиться, по суті, до вимоги: "Знайдіть мені матеріали про таке-то в такій-то бібліотеці". WAIS переглядає всі документи в бібліотеці ( бібліотеках), що вказані в команді, і повідомляє, які документи вміщують те, що потрібно по заявці. При бажанні система WAIS виведе ці документи на екран монітора або принтер.
Зараз в мережі Internet нараховується близько 500 загальнодоступних бібліотек WAIS. Оскільки вони ведуться на добровільній основі за рахунок спонсорів, одні галузі знань в них представлені більш повно, інші – менш. Існує багато бібліотек з обчислювальної техніки, мереж, молекулярної біології.
Існують літературні бібліотеки, наприклад, набір художніх творів за проектом "Гутенберг" та бібліотеки, що вміщують різні релігійні тексти і книги. Суспільні науки в сучасний час представлені значно гірше, але бібліотеки з цієї галузі знань постійно поповнюються. Працюючи із системою WAIS, можна запитати: "Чи є бібліотека з даної теми?" і отримати відповідь, яка дозволить з'ясувати питання про наявність у системі WAIS відповідних ресурсів.
Деяка інформація комерційного характеру, наприклад, матеріали інформаційної служби Доу-Джонса, також можуть надаватись через WAIS. Але такі послуги є платними, а загалом вони нічим не відрізняються від безкоштовних послуг.
Система WAIS при пошуку інформації звертає увагу тільки на індекс, вибирає всю інформацію незалежно від її формату (текстового, графічного або змішаного). Таким чином, систему WAIS можна розглядати як базу даних спеціалізованих бібліотек.
Принципи роботи системи WAIS
Розглянемо деякі принципи роботи системи WAIS. Щоб змусити WAIS виконувати команди користувача, необхідно правильно задавати питання та команди. При цьому необхідно знати, як будувати ці питання, і як система WAIS їх обробляє.
Система WAIS репрезентує розподілену службу пошуку тексту. До її основи покладений стандарт номер Z 39.50. Це стандарт Американського національного інституту стандартів, що визначає процедуру запиту бібліографічної інформації. Цей стандарт довгий час розроблявся фахівцями з бібліотечної справи та комп'ютерної техніки. Даний стандарт регламентує процедуру пошуку, тобто визначає порядок взаємодії двох комп'ютерів у ситуації, коли один комп'ютер повинен запитувати, а інший проводити для нього пошук. Система WAIS є однією з перших реалізацій цього проекту стандарту і найбільш популярною серед аналогічних систем у сучасний час.
Щоб отримати доступ до документу через сервер WAIS, необхідно створити для цього серверу індекс, який буде використовуватися під час пошуку. При роботі з текстовою інформацією звичайно індексується кожне слово. Коли з програми-клієнта WAIS надходить запит на пошук, ця програма встановлює контакт з серверами, що контролюють вказівки бібліотеки. Програма-клієнт запитує по черзі всі сервери і виконує пошук в їх індексах за заданою сукупністю слів. Сервер посилає користувачеві список документів, які можливо для користувача будуть необхідними. Кожному з таких документів приписується цілком визначене число "балів". Таким чином, WAIS оцінює, наскільки даний документ, на її думку, підходить для відповіді на запит. Документ, який найповніше задовольняє критерії пошуку, отримує, наприклад, 1000 балів.
Якщо користувач системи WAIS задав пошук документів, що вміщують слова "Clinton and Gore", то система WAIS аналізує індекси та підраховує, скільки разів у кожному документі зустрічаються слова "Clinton", "and", "Gore".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття про глобальну інформаційну службу WAIS. Принципи роботи системи WAIS. Основні технологічні операції системи WAIS

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок