Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Навчальні інформаційні системи

Навчальні інформаційні системи

Назва:
Навчальні інформаційні системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,67 KB
Завантажень:
437
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Навчальні інформаційні системи


Один з напрямів навчального процесу, де навчальні інформаційні системи набули найбільшого поширення, є дистанційна освіта. Інтерес до дистанційної освіти в Україні підтримується повідомленнями про динамічне зростання системи дистанційної освіти за кордоном. Саме поняття дистанційної (чи дистантної) освіти позичено з англійської мови і практики освіти Великої Британії, де не лише поняття Distance Education, але і абревіатура DE, що походить від цих слів, стали сталими і не потребують розшифрування. У зарубіжній практиці поняття дистанційної освіти охоплює найрізноманітніші моделі, методи і технології навчання, за яких викладач і студент просторово розділені, знаходяться в різних місцях (класах, школах, районах, містах і навіть країнах). При цьому стає необхідним певне середовище чи засоби, за допомогою яких відбувається спілкування викладача і студента. Такими засобами можуть бути:–
друковані та письмові матеріали, що пересилаються звичайною поштою або факсом; –
телефонна мережа; –
аудіо- та відеозаписи, навчальне радіо і телебачення (а також кіно); –
інтерактивні програмовані навчальні засоби, комп'ютерні нав-чальні програми.
Термін "дистанційна освіта" не означає якоїсь особливої технології, скоріше, він описує спосіб навчання, що дозволяє викладачу і студентам вийти за вузькі межі навчання в класі. Розглянемо докладніше поняття дистанційної освіти, а також спектр його можливостей.
Дистанційна освіта (ДО) – це практика, яка поєднує викладача, студента, а також джерела, розміщені в різних географічних регіонах, за допомогою спеціальної технології, що дозволяє здійснювати взаємодію. Взаємодія забезпечується різними засобами, такими як обмін друкованими матеріалами через пошту і телефакс, аудіоконференція, комп'ютерна конференція, відеоконференція. Дистанційна освіта виявляється перспективним засобом отримання освіти ізольованими сільськими студентами, студентами із специфічними вимогами чи особами, що нездатні досягти мети іншими засобами.
Важливо відмітити, що користь від отримання інформації ззовні робить освіту на відстані більш привабливою для працюючих дорослих, тих, хто переконаний, що масовість і розклад навчання для нього непридатні.
Можна визначити дистанційну освіту як таку, що характеризується п'ятьма основними моментами:
1. Існування викладача і студента і, як мінімум, наявність домовленості між ними.
2. Просторова роздільність викладача і студента.
3. Просторова роздільність студента і навчального закладу.
4. Двонапрямкова взаємодія викладачі і студента.
5. Підбір матеріалів, що передбачені спеціально для дистанційного вивчення.
Це визначення охоплює низку форм навчання – від заснованих на друкованих матеріалах, коли спілкування здійснюється за допомогою пошти і телефону, до двосторонніх відеокурсів, коли викладач і студент "зустрічаються" на телевізійних екранах.
В основному, у дистанційній освіті існує два підходи у забезпеченні підтримки навчання – розширення і трансформація. Ці підходи можуть бути описані наступним чином.
Модель розширення має місце тоді, коли викладач проводить урок, що технологічно мало відрізняється від традиційного, розширюючи його до інших просторових і часових рамок. Діяльність викладача, сукупність навчальних матеріалів, навчальне середовище дозволяє імітувати ситуацію навчання в умовах класу, а також компенсувати втрачені канали спілкування і отримання навчальної інформації. Дана модель навчання передбачає перетворення лекції і наступного обговорення в класі на індивідуальні навчальні матеріали.
Модель трансформації характеризує такі форми організації дистанційної освіти, які не імітують традиційну освіту, а являють собою дещо нове, специфічно пов'язане з технологіями відповідного зв'язку викладача і студентів.
Програми дистанційної освіти не обов'язково є прикладами точної відповідності тієї чи іншої моделі, проте знання відмінностей між моделями важливо для розуміння проблем психологічного і викладацького порядку, з якими зустрічається дистанційна освіта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Навчальні інформаційні системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок