Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп’ютерні мережі на території СНД.

Комп’ютерні мережі на території СНД.

Назва:
Комп’ютерні мережі на території СНД.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Комп’ютерні мережі на території СНД.


Відомості про мережу RELCOM.
Мережа RELCOM була заснована в 1990 році. Тоді це була зовсім невелика та вузько професійна мережа, яка об’єднувала розробників та користувачів комп’ютерних систем Інституту атомної енергії (сьогодні це Російський Науковий Центр “Курчатовський інститут”) і ряд інших науково-дослідних організацій. RELCOM стала найбільшою комп’ютерною мережею на території колишнього СРСР. Серед абонентів мережі були наукові, навчальні і державні організації, комерційні структури, інформаційні агентства і приватні особи.
Кожен вузол мережі є самостійною юридичною особою. Координацію робіт по розвитку та експлуатації мережі здійснює акціонерне товариство RELCOM (Зареєстрована торгова марка фірми – Демос +). Професійна взаємодія співробітників вузлів мережі проводиться в рамках спеціальної групи по інтересах Асоціації груп користувачів системи UNIX. RELCOM забезпечувала вихід в мережі EUNET, BITNET, MCI-mail, CompuServe та інші.
Можливості RELCOM на початку розвитку можна проілюструвати на прикладі московського вузла, який забезпечував:
роботу в мережі більше ніж трьох тисяч прямих абонентів;
щоденну передачу більше ніж 50 тисяч повідомлень;
щогодинний трафік обсягом біля 2-х гігабайт;
щоденний трафік з західними мережами обсягом більше ніж100 мегабайт;
доступ до інформаційних джерел INTERNET.
Час передачі в будь-яку точку земної кулі повідомлення, графічного зображення чи програми складав 2-4 години.
На правах національної мережі RELCOM стала частиною європейської мережі EUNET, що дає право її абонентам обмінюватися поштовими повідомленнями з більше ніж 10 тис. міжнародними мережами, об’єднаними в єдину комп’ютерну мережу INTERNET. На відміну від зарубіжних мереж, мережа RELCOM забезпечувала широкі можливості спілкування і отримання різноманітної інформації на російській мові. Впровадження режиму роботи в реальному масштабі часу (ip-режим) на території СНД стримує дорожнеча та погана якість телекомунікаційних мереж.
Інформаційне наповнення глобальної мережі на території СНД.
В мережі RELCOM знаходяться інформаційні архіви, які доступні за допомогою наступних типів поштових серверів:
сервери телеконференцій, що дозволяють розсилати інформацію у більше ніж 3 тис. тематичних телеконференцій, пов’язаних з різноманітними сферами людської діяльності;
сервери інформаційних архівів, що забезпечують доступ до архівів різноманітних матеріалів (документи, книги, програми для комп’ютерів і т.д.), що користуються тривалим попитом;
спеціальні сервери, що передають електрону пошту, перетворюючи її в формат факсу, телексу, телетайпу. Призначені для передачі повідомлень особам, які працюють з традиційними засобами зв’язку;
сервери статистики (у великих вузлах мережі), які організують доступ користувачів до вузлових систем обліку та оплати мережних послуг.
В мережі RELCOM функціонують десятки інформаційних архівів, які доступні через електронну пошту. Більшу частину з них представляють архіви, що зберігають програмне забезпечення, технічну документацію, керівництво по програмуванню і роботі в мережі, комп’ютерні ігри, графічні зображення. В багатьох архівах зберігаються систематизовані вибірки з телеконференцій системи USENET по різноманітних тематиках, насамперед по комп’ютерній. Поряд з цим, ряд таких архівів зберігає різноманітну художню літературу, науково-технічну і суспільно-політичну інформацію. Більша частина інформаційних архівів, розміщена на території колишнього СРСР та оснащена програмами поштових файлових серверів. Майже всі перераховані архіви універсальні і загальнодоступні.
В глобальних мережах у певних вузлах розміщуються архіви інформації. Кожен архів має певну визначену структуру. Мережа RELCOM дозволяє задовольняти ряд інформаційних запитів. Через WAISmail-сервер вузла ELVIS доступна низка архівів комерційних телеконференцій мережі RELCOM (див додаток таблиця 1). Так, наприклад, в українській частині новин створена ієрархія модерованих телеконференцій “elvisti.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Комп’ютерні мережі на території СНД.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок