Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття безпеки електронної інформації.

Поняття безпеки електронної інформації.

Назва:
Поняття безпеки електронної інформації.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,13 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Поняття безпеки електронної інформації.


Поняття безпеки електронної системи.
Під безпекою електронної системи розуміють її здатність протидіяти спробам нанести збитки власникам та користувачам систем при появі різноманітних збуджуючих (навмисних і ненавмисних) впливів на неї. Природа впливів може бути різноманітною: спроба проникнення зловмисника, помилки персоналу, стихійні лиха (ураган, пожежа), вихід з ладу окремих ресурсів., як правило, розрізняють внутрішню і зовнішню безпеку. Внутрішня безпека враховує захист від стихійного лиха, від проникнення зловмисника, отримання доступу до носіїв інформації чи виходу системи з ладу. Предметом внутрішньої безпеки є забезпечення надійної і коректної роботи системи, цілісності її програм і даних.
На сьогодні склалися два підходи до забезпечення безпеки електронних систем:
Фрагментарний підхід, при якому проводиться протидія строго визначеним загрозам при певних умовах (спеціалізовані антивірусні засоби, автономні засоби шифрування, тощо);
Комплексний підхід, який передбачає створення середовища обробки інформації, яке об’єднує різноманітні (правові, організаційні, програмно-технічні) заходи для протидії загрозам.
Комплексний підхід, як правило, використовується для захисту великих систем. Хоча часто і типові програмні засоби містять вбудовані засоби захисту інформації, але цього не цілком достатньо. В цьому випадку необхідно забезпечити виконання наступних заходів:
організаційні заходи по контролю за персоналом, який має високий рівень повноважень на дії в системі (за програмістами, адміністраторами баз даних мережі і т.д.);
організаційні та технічні заходи по резервуванню критично важливої інформації;
організаційні заходи по відновленню працездатності системи у випадку виникнення нештатних ситуацій;
організаційні та технічні заходи по управлінню доступом в приміщеннях, в яких знаходиться обчислювальна техніка;
організаційні та технічні заходи по фізичному захисту приміщень, в яких знаходиться обчислювальна техніка і носії даних, від стихійних лих, масових безпорядків і т.д.
Міжнародні стандарти безпеки інформаційно-обчислювальних систем.
В 1985 році Національним центром комп’ютерної безпеки Міністерства оборони США була опублікована, так звана “Оранжева книга” (“Критерії оцінки достовірності обчислювальних систем Міністерства оборони”). В ній були приведені основні положення, по яких американське відомство оборони визначало ступінь захищеності інформаційно-обчислювальних систем. В ній у систематизованому вигляді наводились основні поняття, рекомендації і класифікація по видах загроз безпеці інформаційних систем і методи захисту від них. В подальшому книга перетворилась в збірку науково-обгрунтованих норм і правил, що описують системний підхід для забезпечення безпеки інформаційних систем і їх елементів, і стала настільною книгою для спеціалістів в галузі захисту інформації. Запропонована в “Оранжевій книзі” методологія по суті стала загальноприйнятою і в тій чи іншій мірі увійшла в національні стандарти.
Системний підхід згідно з “Оранжевою книгою” вимагає:
прийняття принципових рішень в галузі безпеки на основі поточного стану інформаційної системи;
прогнозування можливих загроз і аналізу пов’язаного з ними ризику для інформаційної системи;
планування заходів по запобіганню виникнення критичних ситуацій;
планування заходів по виходу з критичних ситуацій на випадок, коли вони виникнуть.
Одне з основних понять, введених в “Оранжевій книзі”, це політика безпеки. Політика безпеки - це сукупність норм, правил і методик, на основі яких в подальшому будується діяльність інформаційної системи в галузі обробки, зберігання і розподілення критичної інформації. При цьому під інформаційною системою підрозумівається не тільки апаратно-програмний комплекс, але і обслуговуючий персонал.
Поняття політика безпеки.
Політика безпеки формується на основі аналізу поточного стану і перспективи розвитку інформаційної системи, можливих загроз і визначає:
мету, задачі і пріоритети системи безпеки;
галузь дії окремих підсистем;
гарантований мінімальний рівень захисту;
обов’язки персоналу по забезпеченню захисту;
санкції за порушення захисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Поняття безпеки електронної інформації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок